101

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

W takim przypadku, powinnaś pomyśleć o wizycie u ginekologa i powiedzieć mu o zmianach, bo przez 4 lata nic, a teraz wszystko na raz to nie jest normalna sytuacja. Pewnie zleci Ci badania hormonów. Ja na Twoim miejscu poszłabym jak najszybciej.

102

Nikusia - a jakie tabletki bierzesz? Ja zanim zaczęłam brać Limetic, to też miałam różne przeprawy z tabletkami. Ale fakt - PannaJagoda ma rację - badania hormonów to podstawa. Od tego powinien zacząć lekarz, bo skoro 4 lata było ok, a teraz nagle zmiana, to coś musi być nie tak. Ale też postaraj się popatrzeć szerzej - czy np Twój styl życia ostatnio się nie zmienił i czy np Twój bilans energetyczny nadal jest ok. Wszelkie wahania też mogą skutkować przyrostem wagi.

103

Teraz wiele osób odchodzi od tabletek i stawia na plastry antykoncepcyjne bo są wygodniejsze smile
Warto wiedzieć o nich troszkę więcej bo może sprawdzą się lepiej niż tabletki.

104

Czy ja wiem czy wygodniejsze... U mnie odpadają, bo są widoczne i nie jest to jakoś szczególnie estetyczne... Zdecydowanie wolę pigułki, zwłaszcza, że po swoich (elin) czuję się bardzo dobrze, zero efektów ubocznych, a cera to wręcz mi się poprawiła smile

105

Może faktycznie pigułka wydaje się pod wieloma względami lepsza, oczywiście wymaga na pewno większego zdyscyplinowania, ale też nie da się ukryć że są plusy, belara też poprawia cerę i nie ma wpływu na libido a to nie mniej ważne wink

106

Vibin jest bez przerwy, 21 pigułek z hormonami i 7 placebo, biorę je od roku i jeszcze nie zdarzyło mi się zapomnieć wink Grunt to nie wybijać się z rytmu.

107

jeśli czujesz się z tym dobrze i masz je sprawdzone to pewnie. ALe faktycznie zapytaj lekarza czy to nie jest zcas na zmiany ;p ja zmieniałam tabletki srednio co 2 lata. A teraz mam wkładki antykoncepcyjne . Wyjeżdżałam na rok do Stanów, a że nie chciałam szukać tam ginekologa to zdecydowałam się na nie. Problem antykoncepcji mam z głowy na 3 lata. To naprawde bardzo wygodne: bez biegania po recepty, bez regularnego lykania tabsow i duzo wieksza przyjemnosc z seku ;p

Ostatnio edytowany przez tomka450 (2017-06-30 23:09:48)

108

nie ma problemu

109

Sama robie sobie czasami przerwy ale bez przesady, nie tak czesto smile Dla mnie fajne w antykoncepcji jest to,ze sama mogę decydować kiedy mam okres a kiedy nie mam okresu. Na przykład jak jestem na wakacjach to okres jest najmniej pożadaną rzeczą w tym właśnie czasie wink

110

Raczej tutaj chodzi o przerwę miedzy opakowaniami, a właściwie jej brak wink Są pigułki, które się bierze ciągiem 21+7 placebo, te 7 "pustych" pigułek to taka przerwa od hormonów, ale ja je biorę, zeby nie wypadać z rytmu.

111

To najgorsza opcja, truć się bez przerwy...

112

Sposób dobry np. na wakacje żeby na urlopie nie mieć okresu. W każdym razie to dobry sposób na pominięcie okresu, ale na pewno nie do stosowania cały czas. Po co sobie rozregulować cały organizm? hmm Bez sensu moim zdaniem.
Natomiast receptę na tabletki anty wypisze bez problemu lekarz.

113

Ja biorę je juz długo i szczerze jak zaczęłam stosować to nie robię przerwy, czuje się dobrze i nic mi nie dolega, nie mam żadnych skutków ubocznych wiec skoro jest wszystko ok to po co  przerywać, stosowanie antykoncepcji.