1

Temat: Wiosenne odchudzanie

Pomyślałam, że na pewno po świętach mnóstwo osób zacznie się odchudzać na wiosnę, żeby latem pochwalić się ładnym ciałkiem, stąd ten temat, w którym mogłybyśmy pogadać, jakie diety stosujemy, jakie mamy efekty, co można poprawić w naszym menu, ale też pomóc innym jakąś dobrą radą smile Ja będę stosować dietę 3D, mam już fajnie rozpisane menu, które przejrzałam i myślę, że dam radę smile Dieta 3D opiera się głównie na przeróżnych przyprawach i jutro jak będę robić ostatnie świąteczne zakupy, to sobie dokupię te, których mi brakuje, żeby od razu we wtorek zacząć. Cel to - 7 kg... Mam nadzieję, że tym razem się uda smile

2

Odp: Wiosenne odchudzanie

Najlepsza dieta to dużo pracy i trochę stresu wynikającego z pośpiechu, mnie odchudziła błyskawicznie!!

3

Odp: Wiosenne odchudzanie

Od wczoraj chodzę na siłownię wink I zerwałam ze słodyczami sad

4

Odp: Wiosenne odchudzanie

Oj, Ksymena, nie zazdroszczę, chyba nie chciałabym takiej "diety" zastosować...
Ninek, a jak ćwiczysz na silowni? Jakieś konkrety czy różne sprzety testujesz? No i czy bez słodyczy można żyć?! big_smile
U mnie akcji pt. "Dieta 3D" dzień jedenasty. Powiem Wam, że myślałam, że będzie trudniej, ale na razie nie złapałam się ani razu i jestem z siebie dumna smile Na razie się nie ważę, zrobię to we wtorek po równych 2 tygodniach, ale już widzę, że rurki łatwiej mi się zakłada, a spod stanika nie robią się aż takie wałki. A Wy jak się odchudzanie, to jak sprawdzanie postępy? Ważycie się codziennie, co tydzień czy mierzycie wymiary? Motywujące jest, jak się widzi postępujące efekty, więc w sumie nie wiem, czy ważenie co 2 tyg. to nie za rzadko...

5

Odp: Wiosenne odchudzanie

Zdecydowanie odradzam codzienne ważenie się smile lepiej obserwować organizm i samopoczucie oraz sprawdzać jak leżą ubrania.
Waga może nas wprowadzić w błąd - przed miesiączką albo przy intensywnym ćwiczeniu może nieznacznie wzrosnąć, nawet przy prawidłowo prowadzonej diecie. Lepiej się wiec nie denerwować wink

6

Odp: Wiosenne odchudzanie

Mrrr, temat dla mnie i dla moich boczków ^^ Piszcie, piszcie, chętnie się dowiem, jakie macie sposoby na odchudzanie i może co nie co wcielę w życie big_smile Serminna, a jak długo trwa ta dieta 3D? Zależnie od kilogramów do zrzucenia czy jakoś konkretnie dla każdego? Ninek, a co na siłowni robisz, jakieś konkretne sprzety są w użytku?

7

Odp: Wiosenne odchudzanie

Mój organizm jest może wyjątkowy, jestem dojrzałą kobietą i nigdy nie musiałam stosować diet, różnych cudownych jadłospisów itp. Wiem patrząc na sąsiadki, które wiecznie wszystkiego sobie odmawiają, a efekty są marne i krótkotrwałe, że po prostu trzeba się nauczyć jeść mniej, ale niczego sobie restrykcyjnie nie odmawiać. Można wprowadzić więcej niskokalorycznych sałatek, ale po co się na siłę głodzić? Po kilku tygodniach nasza wola i tak osłabnie. A stopniowo ograniczać, znaczy nauczyć się jeść mądrzej to chyba jeden z najlepszych pomysłów.

8

Odp: Wiosenne odchudzanie

[quote=pinkmause]po prostu trzeba się nauczyć jeść mniej, ale niczego sobie restrykcyjnie nie odmawiać. Można wprowadzić więcej niskokalorycznych sałatek, ale po co się na siłę głodzić? Po kilku tygodniach nasza wola i tak osłabnie. A stopniowo ograniczać, znaczy nauczyć się jeść mądrzej to chyba jeden z najlepszych pomysłów.[/quote]

brawo smile smile smile

9

Odp: Wiosenne odchudzanie

[quote=Naturalna] Serminna, a jak długo trwa ta dieta 3D? Zależnie od kilogramów do zrzucenia czy jakoś konkretnie dla każdego?[/quote]

Mam menu na 28 dni, ale można je stosować dlużej, jesli ma się taką potrzebę, można też oczywiście skończyć wcześniej. Ja zobaczę, jak mi to będzie szło, więc nie nastawiam się na razie, że w ten konkretny majowy dzień skończę dietę.

Wiem, że jest sporo przeciwników diet w ogóle, ale czy nie jest tak, że każdy zaplanowany, przemyślany sposób odżywiania, który ma doprowadzić do zrzucenia kilogramów, nie jest dietą? Jeśli myslimy o tym, co jemy, planujemy zakupy pod kątem zdrowego odżywiania, to tez tak naprawdę stosujemy dietę smile Ja zazdroszczę tym osobom, ktore potrafią postanowic sobie "Rzucam czekoladę, pizzę, pamiętam o sniadaniach i jem zdrowe obiady" i sie tego trzymają. Ja zawsze powiem sobie "A, to dziś miałam cięzki dzień, zjem pół tej nowej czekolady" albo "W weekend idę na piwo, to zacznę się odchudzać od poniedziałku" sad A zauwazyłam, że kiedy mam rozpisane i zaplanowane posiłki, to wiem, co mnie czeka do zjedzenia za jakiś czas i nie kusi mnie co innego, w sklepie też kupuje tylko to, co mam na liście i nie zapycham niepotrzebnie jakimiś deserkami itp. Proszę tylko o zrozumienie tych, co mają zbyt słabą wolę, by poradzić sobie bez konkretnej diety smile

10

Odp: Wiosenne odchudzanie

[quote=serminna][quote=Naturalna] Serminna, a jak długo trwa ta dieta 3D? Zależnie od kilogramów do zrzucenia czy jakoś konkretnie dla każdego?[/quote]

Mam menu na 28 dni, ale można je stosować dlużej, jesli ma się taką potrzebę, można też oczywiście skończyć wcześniej. Ja zobaczę, jak mi to będzie szło, więc nie nastawiam się na razie, że w ten konkretny majowy dzień skończę dietę.[/quote]

To ile juz jesteś na diecie, miesiąc prawie? I jak efekty? Ćwiczysz też coś?
Dziewczyny, w ogóle jak uważacie - jakie sporty, dyscypliny są najlepsze dla kobiet? Wiem, że na każdego działa co innego, ale ja naprawde nie wiem, czy żeby spalić tluszcz, powinnam chodzić na siłownię, czy na fitness... Jestem ciekawa, co Wy wybieracie?

11

Odp: Wiosenne odchudzanie

Ja już jestem po, dietę 3D stosowałam dokładnie 6 tygodnie - schudłam 7,5 kg wink Mam nadzieję, że kilogramy nie wrócą, choć podejrzewam, że jak zacznę sobie latem folgować na grillach, to może być ciężko tongue Ale wtedy  na pewno wrócę do niej, jeśli zajdzie taka potrzeba, bo u mnie akurat ta dieta się sprawdziła smile Teraz mam w planach popracować nad ciałem bardziej (bo w czasie diety nie ćwiczyłam systematycznie), wyrzeźbić brzuch, ujędrnić uda.

12

Odp: Wiosenne odchudzanie

Wow, super wynik, gratuluję smile
A ta dieta 3d ciężka była dla Ciebie do wytrwania? Nie kusiło Cię za często?
Niektóre zdjęcia powinnam sobie na lodowce dla motywacji przykleić tongue

13

Odp: Wiosenne odchudzanie

[quote=Naturalna]A ta dieta 3d ciężka była dla Ciebie do wytrwania? Nie kusiło Cię za często?
[/quote]

Powiem Ci, że nie, bo cały czas chodziłam najedzona, czasem nawet musiałam się zmuszać do jedzenia, ale to na poczatku, bo wcześniej jadłam bardzo nieregularnie. Najważniejsze, to trzymać się zaplanowanych godzin posiłków, bo jak sobie to rozchwiejesz, to np. masz odstęp 5 godzin, a potem godziny i to nie jest zbyt rozsądne. Ale jak już się organizm przyzwyczai, to jest łatwo, nawet problemy z zaparciami mi minęły.

14

Odp: Wiosenne odchudzanie

Stałe pory posiłków... to dla mnie nierealne.

15

Odp: Wiosenne odchudzanie

Nie wierzę w żadne diety cud. One tylko przynoszą efekt jojo. Żeby efektywnie schudnąć i utrzymać dobrą sylwetkę trzeba wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe do końca życia, a nie tylko na tydzień tongue
No i sport to podstawa. I wg mnie tylko to jest sposobem na piękną, zgrabną sylwetkę.

16

Odp: Wiosenne odchudzanie

[quote=serminna][quote=Naturalna]A ta dieta 3d ciężka była dla Ciebie do wytrwania? Nie kusiło Cię za często?
[/quote]

Powiem Ci, że nie, bo cały czas chodziłam najedzona, czasem nawet musiałam się zmuszać do jedzenia, ale to na poczatku, bo wcześniej jadłam bardzo nieregularnie. Najważniejsze, to trzymać się zaplanowanych godzin posiłków, bo jak sobie to rozchwiejesz, to np. masz odstęp 5 godzin, a potem godziny i to nie jest zbyt rozsądne. Ale jak już się organizm przyzwyczai, to jest łatwo, nawet problemy z zaparciami mi minęły.[/quote]

Ja właśnie powinnam wyregulowac pory posiłków, bo zdarza mi się niestety wyjśc bez śniadania. Choć jak się bardzo postaram, to wstanę te 10 min wcześniej i zjem coś, ale wiecie, jak to rano bywa tongue Poza tym zgadzam się, że sport jest ważny - jak zacznę dietę, mam zamiar też zacząć przynajmniej 2-3 razy w tygodniu ruszać się, na pewno wtedy szybciej można liczyć na efekty i ładną rzeźbę ciała.

17

Odp: Wiosenne odchudzanie

Ja kiedyś stosowałam dietę ducana… schudłam, to fakt, ale po tym byłam tak osłabiona i miałąm kiepskie wyniki krwi, że lekarz przepisał mi witaminy na energię i zakazał stosowania tej diety.

18

Odp: Wiosenne odchudzanie

Kilka słów ode mnie... Swoją "dietę" zaczęłam stosować w grudniu, lecz polega ona jedynie na wyrobieniu zdrowych nawyków żywieniowych. Zaczęłam jeść regularnie 5 posiłków dziennie co 3 godziny (ostatni 2-3 godziny przed snem). Zaczęłam jeść pożywne śniadania (głównie owsiankę) dzięki czemu zauważyłam, iż w drugiej połowie dnia nie jestem zbyt głodna. Zamieniłam mąkę i makarony na pełnoziarniste, a chleb na razowy. Do dwóch posiłków dokładam owoce, a do pozostałych warzywa. Mięso spożywam 3 razy w tygodniu i jest to tylko drób. Dodatkowo 2-3 razy dziennie spożywam produkty mleczne (mleko, jogurt naturalny, chudy twaróg, maślanka). Poza tym zaczęłam czytać etykiety na opakowaniach. Czasami wystarczy przejrzeć skład i wybrać to co lubimy, ale zdrowsze. Nie trzeba przecież rezygnować z np. słodkiego dżemu, skoro można wybrać niskosłodzony, który jest równie dobry. Czasami wystarczy kilka zmian, żeby zauważyć efekty, a przy okazji jeść to co się lubi bez obaw o efekt jojo smile

Edit: Myślę, że warto kontrolować to co mamy w domu, aby nigdy nie brakło nam tych zdrowych produktów. W przeciwnym razie z braku czasu czy chęci na zakupy możemy sięgać po te mniej zdrowe. Ja zawsze mam w zapasie jakiś jogurt, twaróg, owoce i warzywa smile

Ostatnio edytowany przez Iwona-bloguje (2012-07-24 17:25:46)

19

Odp: Wiosenne odchudzanie

Z tą owsianką masz rację. Kiedyś jadałam ją zawsze na śniadanie i nie wracałam ze szkoły wygłodzona.

20

Odp: Wiosenne odchudzanie

zdrowe podejście jest najlepsze a nie takie odchudzanie na gwałt, głodówki itp bo może to się skończyć nawet na leczeniu anoreksji i innych zaburzeń żywieniowych. Iwona napisała bardzo fajne sposoby by naturalnie kontrolować to jak wyglądamy i co jemy, i jak chudnąć zdrowo i z głową smile

21

Odp: Wiosenne odchudzanie

Ostatnio zamiast się katować głodówkami i ćwiczeniami stosuję body wyszczuplające wink

22

Odp: Wiosenne odchudzanie

U mnie problemem są zbyt grube nogi więc zaopatrzyłam się  w rajstopy wyszczuplające bo żadne diety i ćwiczenia mi nie pomagają...

23

Odp: Wiosenne odchudzanie

Mam podobne działające też przeciwżylakowo, więc zakładam je do pracy

24

Odp: Wiosenne odchudzanie

Fajne te rajstopy na żylaki. Jak pomagają, tylko je nosić.

25

Odp: Wiosenne odchudzanie

Nie wierzę w takie cuda. Jak dla mnie każdy może schudnąć, o ile się przyłoży. Ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia! Kiedyś był taki obrazek : była kobieta w bikini bardzo gruba i podpis "bez diety i ćwiczeń", była kobieta szczupła z obwisłym ciałem i cellulitem i podpis "sama dieta", było zdjęcie pięknego, szczupłego, jędrnego ciała i podpis "dieta + ćwiczenia" i tak to właśnie jest. smile