76

Odp: Alkoholizm

Ja nie wierze w takie metody, w kazdym razie trzymam kciuki za wszystkich którzy starają się iść do przodu smile Grunt to się nie poddawać ! moja ciotka ma problemy z alkoholem ale widze ze z dnia na dzien jest z nią lepiej.

77

To bardzo poważna choroba, ale jednak choroba. Niestety, duża część społeczeństwa tego nie rozumie. Nie wie też jak postępować z nią prawidłowo.

78

Ja za młodu się wyszalałam, teraz gdy już chcę zakładać rodzinę nie wyobrażam sobie abym spożywała choć kroplę alkoholu. Wiadomo, że wszystko dla ludzi ale z umiarem. Nie zmienia to jednak faktu, że wolę ograniczyć alkohol do 0 i nie mieć kompletnie żadnych zarzutów do samej siebie.

79

Myślę, że w przypadku leczenia alkoholizmu, to pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że potrzebuję pomocy i terapii. Po prostu warto udać się do specjalistów od uzależnień. Pokazali mojemu bratu m.in. jak poradzić sobie z nałogowym piciem alkoholu i dzięki temu ma on szansę wytrwać w trzeźwości.

80

Bez uswiadomienia sobie tego nic z tego nie bedzie, wiadomo. Sama mialam w rodzinie faceta, ktory w dniu wyslania go na leczenie stwierdzil, że on sobie poradzi sam. 7 miesiecy później leżał już w grobie.

81

Bardzo ciężka choroba do wyleczenia. Dlatego naprawdę warto ograniczyć alkohol do minimum. Jeśli chcemy się odstresować i wyluzować to jest fajny i naprawdę zdrowy zamiennik o podobnym działaniu jednak nie uzależnia .

82

Przede wszystkim osoba uzależniona musi sama zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto poszukać dobrej kliniki uzależnień, pracują tam ludzie, którzy naprawdę są w stanie pomóc w takim przypadku