76

Odp: Rzucanie palenia

Strasznie drogie są teraz fajki. ;/ Mają niezły zarobek na palaczach. Dlatego ja zaczęłam palić elektroniczne papierosy. Mąż mnie namówił bo on od dawna takie pali. Znacznie taniej to wychodzi. My kupujemy w sklepie green-smoke. Tak nawet liczyłam to sporo idzie zaoszczędzić. Na długo starczą. Docelowo oczywiście chcę rzucić, ale póki co to myślę, że to jest dobre rozwiązanie. Poza tym można palić je w restauracjach itp. i nie trzeba wychodzić i nie ma tego strasznego zapachu, który wszystkim w otoczeniu tak przeszkadza heh. Chociaż tak w ciągu tego roku chciałabym rzucić, ale zobaczymy czy się uda.

77

Odp: Rzucanie palenia

Dym to syf. Kiedyś mi się nawet podobał, lubię kadzidełka, a z dzieciństwa pamiętam, że mój wujek palił jakieś takie papierosy, które miały bardzo ładny zapach. Większość jednak to smród, syf, smolizna. Cuchną ręce, buzia, włosy, odzież. I właśnie to jest jednym z czynników trzymających mnie z dala od nałogu. Czasami jest pokusa, kiedy imprezuje się z palaczami, ale nie mogę w tej chwili pić alkoholu i mam nadzieję, że im dłużej będę się od  takich imprez trzymała z dala, tym bardziej utrwali się we mnie abstynencja od papierosów.

78

Odp: Rzucanie palenia

Mój mąż nie może przestać palić. W dodatku teraz kupuje sobie jakieś liquidy, fuj.

79

Odp: Rzucanie palenia

Rzucenie palenia? Mnie się udało przy elektronicznym mocno wszystko ograniczyć. Przez rok zeszłam w zasadzie do minimalnej mocy wkładów, teraz mam Vilta, smakowe liquidy - jednak przemiana jest tutaj widoczna diametralna. Akurat ja sobie powrotu do normalnych fajek nie wyobrażam.

80

Odp: Rzucanie palenia

E-papieros też ma szkodliwe substancje, ale przynajmniej nie zostawia smoły w płucach...

81

Odp: Rzucanie palenia

Nałożyli już na to akcyzę?

82

Odp: Rzucanie palenia

Biorąc pod uwagę uciążliwość i szkodliwość to mój GreenSmoke jest idealny. Nie śmierdzi, dużo mniej mnie kosztuje i przy moim zapotrzebowaniu mniej szkodzi, może nawet moje płuca są już green a nie black. big_smile

83

Odp: Rzucanie palenia

Zamierzasz nadal to palić, aż rzeczywiście zzielenieją? tongue Może i mniejsze zło, ale nadal zło big_smile

84

Odp: Rzucanie palenia

Jak kiedykolwiek mi zbrzydną, to tak, nie zanosi się jednak a....i tak lepiej że nie palę innych zielonych listków big_smile

85

Odp: Rzucanie palenia

Hahha big_smile Lepiej, to prawda. Ale paliłaś wcześniej... eee... tytoń?

86

Odp: Rzucanie palenia

Zaszłam w ciążę i automatycznie odrzuciło mnie od fajek. Teraz nawet jak poczuję smród papierosów to mnie szarpie na wymioty ale jeśli ciąża to dla ciebie zbyt drastyczna metoda, polecam książkę Allena Carra "Easy way, metoda jak skutecznie rzucić palenie" (czy jakoś tak) rzuca się bezboleśnie i bez skutków ubocznych, nawet nie wiesz kiedy przestajesz palić.

87

Odp: Rzucanie palenia

Ja również polecam książkę Allena Carra w spolszczonej wersji: " Łatwy sposób, na rzucenie palenia". Też kiedyś rzuciłam bezboleśnie palenie dzięki tej książce. Niestety jak to z książką bywa po jakimś pół roku, zapomniałam o czym czytałam i wróciłam do nałogu.

88

Odp: Rzucanie palenia

Znam kilka dziewczyn, które nagle poczuły w ciąży wstręt do papierosów. Szkoda, że nie jest to reguła. Byłoby fajnie, gdyby wszystkie organizmy tak reagowały.
Jedna z moich koleżanek dowiedziała się o ciąży dopiero w piątym miesiącu. Rzeczywiście nie było po niej nic widać, tyle że czuła "piłkę" w podbrzuszu, więc poszła do ginekologa. Paliła i pali bardzo dużo i bardzo długo. Lekarka powiedziała jej, że w takiej sytuacji próba rzucenia dla dziecka będzie zbyt niebezpieczna. Za duże uzależnienie, w związku z czym dużo nerwów i ciężki syndrom odstawienia, zbyt zaawansowana ciąża, żeby obyło się bez szkód. Rzeczywiście, ją trzeba by chyba było pasami związać, żeby wytrzymała bez papierosa.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-04-20 11:12:29)

89

Odp: Rzucanie palenia

Tak, oczywiście, od razu rzucicie fajki dzięki książce... Dorośnijcie. Owszem - można rzucić fajki, ale dzięki silnej woli. W zasadzie od razu kiedy tylko przeszłam na elektronicznego, jakoś ochota mi odeszła na normalne palenie. Może dlatego, że szybko czułam już ten zapach? Ale też fakty są takie, że elektroniczne Vilty to całkiem inne palenie.

90

Odp: Rzucanie palenia

Może i kogoś zmotywują słowa czy sposoby zawarte w książce, nigdy nie wiadomo.Czasami trzeba wszystkiego spróbować. Ja byłam przekonana, że nie rzucę inaczej, niż tylko stopniowo ograniczając, a wściekłam się tak, ze rzuciłam w jednej chwili.

91

Odp: Rzucanie palenia

Na polskim rynku są dostępne specjalistyczne leki, opracowane z myślą o osobach, które chcą rzucić palenie. Ważne jest aby nie stosować ich w sposób instrumentalny czy magiczny tzn. wezmę lek i zapomnę o paleniu. Nie istnieje lek, który działa w taki sposób. Lek ma pomóc w rzuceniu palenia poprzez m.in. łagodzenie objawów głodu nikotynowego. Wśród leków wspomagających rzucanie palenia znajdują się m.in.: kuracje z nikotyną tzw. Nikotynowa Terapia Zastępcza czy inne specjalistyczne leki nie zawierające nikotyny ze względu na inny rodzaj oddziaływania tj.: Tabex, Desmoxan, Champix lub Zyban.

92

Odp: Rzucanie palenia

Trochę tak podchodzę z mocną rezerwą do tych specjalistycznych środków, które nie zawsze są takie dobre i skuteczne. Wolę po prostu zaufać sobie i także mojej silnej woli. To jest mój taki sposób na rzucenie palenia - silna wola i również wielka motywacja.

93

Odp: Rzucanie palenia

Pocieszające jest to, że po przetrzymaniu największej fali głodu, on zwyczajnie przegrywa. Dlaczego?
Dlatego że nawet jeśli jesteśmy uzależnieni od nikotyny, to nie potrzebujemy tak naprawdę karmić się nią, by żyć.
To nie jest taki sam głód jak ten związany z jedzeniem, który narasta w miarę upływu czasu, bo im dłużej nie jemy, tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie organizmu na pokarm. W głodzie nikotynowym jest odwrotnie - z czasem głód maleje.

94

Odp: Rzucanie palenia

Pewnie, że coś tam szkodliwego ma, ale jak to porównać do śmierduchów? Inna sprawa jest taka, że elektroniczna fajka bez porównania taniej miesięcznie wychodzi. Więc po co?

95

Odp: Rzucanie palenia

No to jestem szczęściarą w kwestii palenia papierosów,
bo paliłam dla szpanu, nigdy nałogowo.
Może coś w tym jest, jeśli rodzice nie palą?
Bo siostra i brat też nie palą smile

96

Odp: Rzucanie palenia

Tak w tym coś musi być i to na pewno smile Nie tylko u Ciebie w rodzinie tak jest, że rodzice i rodzeństwo nie pali wink U mnie właśnie też nikt nie pali i ja też nigdy nie paliłam i nawet nie miałam papierosa w ustach..Chociaż mnie wszyscy namawiali, najwięcej to na studiach.

97

Odp: Rzucanie palenia

Chyba że się jest czarną owcą, jak ja tongue U mnie w domu tez nie palono, a ja paliłam przez 13 lat.

98

Odp: Rzucanie palenia

To nie jest łatwy temat - rzycałam palenie jak na razie 3 razy i najdlużej nie paliłam 3 tygodnie. Co prawda nie próbowałam jeszcze sie przerzucić na e-papierosa, ale jakoś mnie one nie zachwycają. Mam przed sobą ślub więc sytuacja w moim życiu jest trochę napięta i raczej teraz nie rzucę tego nałogu, ale za to po ślubie planujemy założyć rodzinę, więc wtedy to już bede musiała przestać palić na te 9 miesięcy... Nie wybrażam sobie jak można palić będąc w ciąży, a kilka razy spotkałam się z takim karygodnym zachowaniem hmm

99

Odp: Rzucanie palenia

Niektóre kobiety w ciąży odrzuca od papierosów. Nie decydują świadomie o porzuceniu nałogu, tylko nagle odczuwają wstręt do niego. Szkoda, że nie jest tak w każdym przypadku, bo to by wiele ułatwiło.
Jeśli chodzi o planowane rzucenie palenia, to w przypadku ciąży trzeba chyba wziąć pod uwagę nieco więcej niż 9 m-cy. Dla ciąży-niespodzianki doliczmy okres karmienia, a dla planowanej jeszcze te kilka miesięcy przed, żeby zdążyć troszkę odtruć organizm i poradzić sobie z syndromem odstawienia.

Magdallenko, przed Tobą wyzwanie smile

100

Odp: Rzucanie palenia

Pewnie przyczyniają się do nasilenia mdłości w pierwszym trymestrze:) W Anglii chcą płacić kobietom za rzucenie palenia w ciąży, ciekawe czy to poskutkuje?...