151

Odp: Rzucanie palenia

Ja nawet nie probowalam rzucic palenia, po prostu pewnego dnia odechcialo mi sie wyjsc w pracy na fajke i tak juz zostalo. Ewentualnie kupie jedną paczkę na dwa miesiace, ale to bardziej towarzysko.

Ostatnio edytowany przez Misty (2019-01-16 13:32:55)

152

Odp: Rzucanie palenia

> Misty napisał/a:

> Ja nawet nie probowalam rzucic palenia, po prostu pewnego dnia odechcialo mi sie wyjsc w pracy na fajke i tak juz zostalo. Ewentualnie kupie jedną paczkę na dwa miesiace, ale to bardziej towarzysko.


Zazdro tongue

153

Odp: Rzucanie palenia

Nie potrafiłabym popalać od czasu do czasu towarzysko. Wiem na 100%, że zaczęłabym to robić coraz częściej, aż wróciłabym do nałogowego palenia.

154

Odp: Rzucanie palenia

To tak jak ze słodyczami, jak nie jesz to w końcu możesz bez nich żyć,ale tylko zacznij to coraz więcej się chce...

155

Odp: Rzucanie palenia

Ja z kolei nie wyobrazam sobie nie popalac tylko towarzysko - na studiach palilam duzo bo jakos trzeba bylo spedzac przerwy z ludzmi, od kiedy je skonczylam i poszlam do pracy gdzie praktycznie nikt nie pali to sama pale tylko okazyjnie przy piwie. A nawet nie narzucalam sobie zadnego rygoru.

156

Odp: Rzucanie palenia

Zoomie i jak długo tak popalasz? Bo ja to mam tak, jak napisała Arachna.

157

Odp: Rzucanie palenia

Palenie rzucilam jakos na ostatnim roku magisterki, poza jakimis pojedynczymi przypadkami przez te 4 lata tez nie pale. Mam wrazenie, ze t6o mocno kwestia mentalnosci jednak. Np. jak ja sie wkurzalam to po prostu skupialam sie na czyms innym, moja lokatorka zawsze od razu myslala w takich sytuacjach ze musi zapalic.

158

Odp: Rzucanie palenia

Wszystko zależy od nastawienia, jak ktoś bardzo che to rzuci, a jak nie ma ciśnienia na zmianę, to będzie wracał do palenia...

159

Odp: Rzucanie palenia

Charakter dużo decyduje,albo sobie postanowisz i rzucisz, albo nic z tego nie wyjdzie:)

160

Odp: Rzucanie palenia

Coś w tym jest. Papieros w stresie to najłatwiejsza opcja dla palacza. Współlokatorka Karolajn chyba nie chciała podjąć wysiłku skupienia się na czymś innym. A podejmowanie go z czasem prowadzi do zdrowej zmiany nawyku sięgania po fajkę

161

Odp: Rzucanie palenia

lepiej przejść na wersje elektroniczną, teraz jest duży wybór.

162

Odp: Rzucanie palenia

E-papierosy też trują, już lekarze ostrzegają, że po nich może nastąpić zwłóknienie płuc...

163

Odp: Rzucanie palenia

Zgadza się. Może w jakiś sposób minimalizuje się trucie, smród itd., ale ani odrobinę nie wyzwala się przez to z nałogu palenia, z tej psychicznej potrzeby sięgania po to sad

164

Odp: Rzucanie palenia

Wiadomo że palacze nie zwracają uwagi na ostrzeżenia lekarzy, tylko widzą szklankę do połowy pełną.... Ech, optymiści!

165

Odp: Rzucanie palenia

lepiej rzucić, szkoda życia na takie nałogi, mój facet w końcu rzucił. Chyba go zmotywoało teraz przy tym siedzeniu w domu, nie miał towarzystwa do palenia to było łatwiej. Tabletki brał przez kilka tygodni i w sumie szybko go odrzuciło od fajek.

166

Odp: Rzucanie palenia

Mój brat rzucał już z 10 razy i nie dał rady...

167

Odp: Rzucanie palenia

Bo trzeba chcieć rzucić:)

168

Odp: Rzucanie palenia

No właśnie. Z jakich powodów próbował rzucić i dla jakich powodów wciąż pali?

169

Odp: Rzucanie palenia

Z oszczędności:) Ale nałóg jest jednak silniejszy...