126

Odp: Rzucanie palenia

Ja rzucałam palenie dwa razy. Pierwszy raz jak zaszłam w ciążę, wróciłam do palenia w rok po urodzeniu dziecka...i ostatnio 2 lata temu. Nie palę do dziś. Żeby rzucić palenie, trzeba po prostu przewartościować swoje życie. Brałam kiedyś jakieś tabletki, zaczęło kołatać mi serce, więc odstawiłam czym prędzej. Byłam na oczyszczaniu organizmu, zaczęłam palić po 2 dniach. Nie ważne co zastosujesz, jeśli nie poukładasz sobie w głowie i nie odpowiesz sobie na pytanie: dlaczego chcesz rzucić palenie, to nic Ci nie pomoże. Pocieszające jest to, że gdy podejmiesz już decyzję, że nie sięgniesz po papierosa, to po niego nie sięgniesz. To siła podejmowania decyzji, nie suplementy czy plastry pozwolą Ci pozbyć się nałogu.

127

Odp: Rzucanie palenia

Ja mam już za sobą cztery próby rzucania i za każdym razem nie dawałem rady. Było już dobrze, więc myślałem sobie, że mogę się nagrodzić papieroskiem i wpadam znów w nałóg.

128

Odp: Rzucanie palenia

A nie myślicie by po tych kilku nie udanych próbach wybrać się na Psychoterapię np. do renomowanej kliniki ? Przecież palenie papierosów to jest uzależnienie i jako takie można je leczyć, są na to metody terapie. A naprawdę ciężko jest samemu, zdecydowanie lepiej gdy ktoś nas prowadzi, pomaga w chwilach zwątpienia etc. Pomyślcie o tym.

129

Odp: Rzucanie palenia

Psychoterapię trzeba sobie samemu zrobić w domu big_smile Ja rzuciłam palenie po przeczytaniu pewnej książki a czytając ją cały czas paliłam smile Najśmieszniejsze było to, że wkurzałam się, bo facet pisał o rzeczach tak oczywistych, że aż nie chciało mi się go czytać, a jednak gdzieś to jedno zdanie utkwiło i zadziałało w moim mózgu big_smile

130

Odp: Rzucanie palenia

Hahaha big_smile Paliłaś czytając ją? Ile czasu minęło od zakończenia lektury do odstawienia papierosów, pamiętasz może?

131

Odp: Rzucanie palenia

Pamiętam, dokładnie był to 1 dzień od momentu skończenia książki. Nie palę do dzisiaj. To już ponad 2 lata, a paliłam przez 18 lat. Paliłam jak czytałam, facet nawet pisał o tym, żeby nie rzucać gdy zaczyna się czytać, więc paliłam :d W życiu nie myślałam nawet, że to tak łatwo mi przyjdzie, tym bardziej, że rzucałam już wcześniej kilka razy i katowałam się przy tym niemiłosiernie.

132

Odp: Rzucanie palenia

Wow, dwa lata smile Szczere gratulacje smile Ja po 11 latach nie palę od 4,5 roku.
Skąd wytrzasnęłaś tę książkę? Sama ją odkryłaś czy ktoś Ci polecił? I cóż to za lektura?

133

Odp: Rzucanie palenia

Ja rzuciłam w ciągu tygodnia, bez książek, gum i tabletek, po prostu wystraszyłam się, że pogłębi się mój problem ze zdrowiem i jak lekarz po9wiedział: rzucić, to posłusznie to zrobiłam.

134

Odp: Rzucanie palenia

Fajnie, że zareagowałaś na bodziec związany ze zdrowiem, bo jakoś ludzi zazwyczaj nie odstraszają problemy zdrowotne związane z paleniem. Ale każdy Ci powie, wymieniając elementy hierarchii wyznawanych przez siebie wartości, że zdrowie jest najważniejsze.

135

Odp: Rzucanie palenia

Dziwi mnie, że niektórzy ludzie dopiero pod presją lekarzy decydują się na walkę z nałogiem... Tak jakby nie robili tego głównie dla siebie...

136

Odp: Rzucanie palenia

Ojciec koleżanki, chory na serce, przed wizytami u lekarza szorował ręce, żeby usunąć ciemne przebarwienia od papierosów... Lekarz kazał mu rzucić palenie, a on robił wszystko, żeby ukryć przed nim to, że nadal pali. Ciekawe, czy takie osoby mają potem żal do lekarza: "Tyle lat chodziłem i nic mi nie pomógł".

137

Odp: Rzucanie palenia

Siebie oszukiwał, nie lekarza, bo ten tak naprawdę nieźle żyje m.in. dzięki jego chorobie...

138

Odp: Rzucanie palenia

Dokładnie tak.
W dziwny sposób w tamtym domu "dbano" o zdrowie, na przykład szalenie kochali swojego psa, a w pomieszczeniach było siwo. Dosłownie siwo. Przecież zwierzęciu życie w takiej ilości dymu też bardzo szkodzi.

139

Odp: Rzucanie palenia

Widocznie ich przyjemność z palenia przesłaniała im dobro psa bardziej nawet, niż ten dym wink

140

Odp: Rzucanie palenia

Okropne, narażać zwierzę na swój nałóg.. Powinni im go odebrać...

141

Odp: Rzucanie palenia

Nic tylko pogratulować takiego sukcesu, bo nie każdemu łatwo przychodzi rzucanie palenia. Sama tak się zastanawiam, czy dobrą metodą jest stopniowe ograniczanie ilości wypalanych papierosów, albo  przechodzenie na papierosy elektroniczne. Nawet widziałam sporo olejków do nich, takich jak chociażby olej konopny i tak sobie myślę, czy nie byłoby warto jakoś stopniowo zamieniań nikotynę z mnóstwem bardzo szkodliwych dodatków na takie produkty. Jak sądzicie?

142

Odp: Rzucanie palenia

Odwiedz sklep rowerowy kup sprzęt i rusz przed siebie. Aktywność fizyczna i rower bardzo mi pomogły w walce z nałogiem.  Zawsze też miałam przy sobie coś do schrupania aby zająć ręce. Jakiś słonecznik, nasiona dyni itp. Duzo wody też trzeba pić.

143

Odp: Rzucanie palenia

[quote=Darria]Nic tylko pogratulować takiego sukcesu, bo nie każdemu łatwo przychodzi rzucanie palenia. Sama tak się zastanawiam, czy dobrą metodą jest stopniowe ograniczanie ilości wypalanych papierosów, albo  przechodzenie na papierosy elektroniczne. Nawet widziałam sporo olejków do nich, takich jak chociażby olej konopny i tak sobie myślę, czy nie byłoby warto jakoś stopniowo zamieniań nikotynę z mnóstwem bardzo szkodliwych dodatków na takie produkty. Jak sądzicie?[/quote]
Nie jestem zwolenniczką tych elektronicznych papierosów. Jak wydasz na to kasę, to będzie Ci szkoda nie korzystać, skoro zainwestowałaś. No i będziesz palić...
A jeśli nie wiesz, czy w Twoim wypadku lepsze będzie stopniowe ograniczanie palenia tytoniu, czy rzucenie raz a dobrze, to spróbuj. Nawet jeśli Ci się od razu nie uda, to nie ma co żałować tego, że spaliłaś mniej. Ja rzuciłam w jeden wieczór, bo ograniczenia się u mnie niezbyt sprawdzały.

144

Odp: Rzucanie palenia

Ciężko rzucić w ciąży, ale ma się w końcu powód do rzucenia wink Ja rzuciłam przy pomocy desmoxanu ale z tego wiem cześć osób nie poleca. Wpis o desmoxanie możesz znaleźć tutaj [url]http://www.amcenter.pl/desmoxan-czy-warto-wierzyc-reklamom-opinia-o-tabletkach/[/url] smile

145

Odp: Rzucanie palenia

Może zamiast leków, warto spróbować profesjonalnej terapii - [url]http://www.interpsyche.pl/[/url] ? Na pewno omówienie problemu i znalezienie przyczyn pomoże. Pozdrawiam

146

Odp: Rzucanie palenia

Kiedyś paliłam,jako młoda studentka .Jednak po pewnym czasie wcale nie musiałam rzucać,zwyczajnie przestałam palić,potem,po jakimś czasie zaszłam w ciąże i tym bardziej mnie nie ciągnęło.teraz mam duże dzieci i do palenia nigdy nie powróciłam.

147

Odp: Rzucanie palenia

A nie myslałaś o takich srodkach pomocnych przy rzucaniu palenia? Słyszałam że te gumy z nikotyną są skuteczne - [url]https://eapteka.pl/kategorie/rzuc-palenie/gumy-z-nikotyna[/url] i niwelują chęć na papierosa. Nie zaszkodzi spróbować moim zdaniem

148

Odp: Rzucanie palenia

To jest godne pochwały, gdy ktoś się trzyma w takim postanowieniu. Wiele osób obiecuje, że kończy z nałogiem, ale ma słomiany zapał. Mój chłopak już kilka razy próbował to zrobić i nie udawało mu się. Może, teraz gdy zaczął stosować tabletki Tabex, to terapia zakończy się sukcesem. Wierzę w jego wytrwałość, bo widzę, że w końcu zrozumiał, że palenie szkodzi zdrowiu.

149

Odp: Rzucanie palenia

Ja rzuciłam ze względu na narzeczonego - nie pali, przeszkadzają mi miejsca w którym się pali, więc sama nie chce smierdzieć jak popielnica

150

Odp: Rzucanie palenia

Serio komuś się udało dzięki tabletkom? Bo jakoś wszyscy moi znajomi, którzy tego próbowali, palą dalej. Nie znam nikogo, komu by to pomogło.