1

Temat: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Moje drogie, przyznajcie się, ile wody dziennie pijecie? smile A może chętniej sięgacie po kawę lub inne napoje?

Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój

2

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja piję od 1 do 2 litrów dziennie wody, zazwyczaj gazowana i zazwyczaj Żywiec Zdrój, jeśli chodzi o inne napoje to bywa różnie, natomiast kawa to jednak nieodzowny element mojego życia i pojawia jej się sporo w ciągu dnia smile

3

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

[quote=Zywiec_Zdroj]
Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój[/quote]

hi hi dobre smile teraz to już nie ale w lato piję dużo wody butelkowanej, lubię tą słabo gazowaną
pozdrawiam Nałęczowianka big_smile

4

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja wolę gazowaną, nie przepadam z słabo gazowanymi, bo mam wrażenie, że pije po prostu wodę gazowaną , która się wygazowała w znacznym stopniu.  Dlatego najbardziej lubię żywiec zdrój bo ta jest ''nagazowana'' idealnie. Jak mam pić słabo gazowaną to wole już się napić niegazowanej. smile

5

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja lubię smakowe wody: Żywiec Zdrój Smako-łyk i Veroni Mineral Fit.
Nie przepadam za smakiem czystej wody, nie lubię bąbelków, a poza tym jakiś czas temu dowiedziałam się, że niektóre firmy, nawet te doskonale znane na rynku, sprzedają butelkowaną kranówę i to wcale nie chodzi o najtańsze wody.

6

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Wody smakowe są najlepsze tongue heh no ja też wolę je od zwykłej wody wink

7

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

[b]niechcemisie[/b], nie mogę się zgodzić z Twoim komentarzem. Woda z kranu najczęściej pochodzi z ujęć powierzchniowych (np. rzek czy jezior) i musi być uzdatniana (np. chlorowana), przede wszystkim po to, aby usunąć z niej bakterie chorobotwórcze, a także by zapobiegać jej wtórnemu skażeniu w często nie najlepszej jakości sieci wodociągowej. Dlatego jakiekolwiek porównywanie wód butelkowanych (takich jak Żywiec Zdrój) z wodą z kranu, jest błędem. Najczęściej różnią się one smakiem, ale ważniejsze jest to, że Żywiec Zdrój to woda podziemna, charakteryzująca się pierwotną czystością pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. W swojej naturalnej postaci trafia bezpośrednio do butelki, bez ingerowania w jej skład mineralny. Każda woda mineralna czy źródlana musi mieć podaną na etykiecie nazwę ujęcia, z którego jest pobierana. Zgodnie z przepisami woda taka musi być wodą podziemną, w innym wypadku nie mogłaby zostać zakwalifikowana jako woda źródlana czy mineralna o naturalnym pochodzeniu.

Piszecie, że pijecie różne wody: gazowane, smakowe, pojawia się również u Was kawa. Ale czy uważacie, że jesteście prawidłowo nawodnione? Możecie to sprawdzić na stronie wodnykalkulator.pl. Podzielcie się wynikami.

Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój

8

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

nie znoszę wód smakowych, raz wzięłam łyka i miałam wrażenie, że piję konserwanty, cukeir i jakiś barwnik - jeśli już to wolę wypić szklanke coli big_smile  jak się truć to czymś smacznym wink
chociaż cole piję może 2-3 razy do roku... nie ciągnie mnie do takich "syfów"

9

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Cola mi nie smakuje tongue

10

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Oj tam, nie porównywałam Żywca z kranówką, tym bardziej że sama piję Smako-łyka. Gdzieś na jakimś forum zetknęłam się z postem na ten temat i osoba, która go napisała nie podała żadnych marek wód mineralnych, tylko samą informację nawiązującą do jakiegoś artykułu. Wywiązała się dyskusja i większość użytkowników stwierdziła, że nie kupują wód mineralnych ani źródlanych tylko filtrują kranówkę w dzbankach. Ja nie tknęłabym takiej nieprzegotowanej. Poza tym trochę niepokoi mnie informacja, którą gdzieś wyczytałam, że osoby uczulone na metale nie powinny pić kranówki i nawet herbatę parzyć na źródlanej, albo przynajmniej rano po odkręceniu kurka pozwolić zastanej w rurociągach wodzie, żeby trochę sobie poleciała. Zresztą, w różnych rejonach woda w kranie jest różnej jakości.

Co do smakowych, to zawsze można wybrać bez cukru, bez barwników, bez konserwantów. Justynka, nie wiem jaką tą wodę piłaś, ale ja mam dwie ulubione i zero zastrzeżeń do nich. Za to trafiłam kiedyś na taką, której więcej nie tknę. Zapach miała mniej więcej jak kostka do toalety, piszę serio, a smak okropny. Nie mam pojęcia z czego została zrobiona, ale nie dotykam od tej pory żadnej wody z tą nazwą na etykiecie.

11

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja piję ok. 0,5litra samej wody, reszta to niestety kawa:P ale latem nadrabiam;)

12

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

olinek99, czy wynikałoby z tego, że np. zimą piłaś mniej wody? Warto zmienić ten nawyk, bo zimą m.in. nasza skóra bardziej się wysusza, warto nawadniać ją od środka smile

A jak jest z Wami – czy w czasie mrozów piłyście mniej wody niż obecnie, kiedy to zaczyna coraz bardziej ogrzewać nas słońce?

Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój

13

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja wpijam ok 2 litrów dziennie, latem więcej mineralnej ale zwykłej niegazowanej i nie smakowej - dla mnie są za słodkie. Zimą przeważają ciepłe napoje w tym herbata:)

14

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja piję dużo wody..gazowanej lub jak to się mówi po chłopsku - prosto z kranu ..chociaż wiem , że niektórzy tego nie popierają ..ale taka woda jest najlepsza..[ w sumie zależy to od wody- ja piję niechlorowaną]

15

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

staram sie jej pic jak najwiecej

16

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja jadam 5 posiłków i do każdego z nich wypijam kubek zielonej herbaty bądź kawy zbożowej. Między posiłkami dodatkowo wodę niegazowaną. Więc ogólnie wychodzi dość sporo smile

17

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja sprawdziłam na tym wodnym kalkulatorze i nie jestem odpowiednio nawodniona ;/.

18

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja piję około 2 litrów dziennie ale tylko butelkowej, ponieważ wyczytałam że ta z kranu zawiera fluor, który może powodować senność i wrażenie ogólnego zmęczenia.

19

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Piję wodę niegazowaną, dużo kawy oraz herbaty.
Wg tego kalkulatora to mam niewłaściwie nawodnienie, ale prawidłową liczbę kalorii przyjmowanych z płynami.

20

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja nie słodzę od 13 lat, więc o samych płynach bym nie wyżyła big_smile
No i właśnie ograniczam czarną herbatę, bo podobno zawiera dużo niklu, na który jestem uczulona.

21

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Wcale nie piję sad czystej wody, wyjątkiem są upały.
Soki, kawa, herbata tylko to..

22

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

"Zmęczenie. Ogólne zmęczenie również jest oznaką braku wody. Ciecz ta odpowiada za ciśnienie krwi i przekazywanie tlenu, a jej brak sprawia, że organizm spowalnia, aby zaoszczędzić materiały energetyczne. Mięśnie i układ nerwowy stają się ospałe, a my odczuwamy niechęć do działania."


Właśnie po tej informacji zaczęłam pić więcej wody. Bo niby czułam się dobrze, ale jednak zmęczenie dawało mi się we znaki. Teraz taka optymalna dawka dla mnie to jest 1,5 litra czystej wody. Do tego dochodzi jeszcze zielona herbata i pokrzywa. Jednak co za dużo to też nie zdrowo i nie ma co przesadzać tylko znaleźć optymalną dawkę dla siebie

23

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Próbowałam kiedyś pić 1,5 l wody dziennie i powiem, ze to mnie męczyło i osłabiało... Teraz piję tyle, na ile mam ochotę

24

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

To dobrze kieruj się reakcjami organizmu, a jak będzie za mało to się upomni o swoje smile

25

Odp: Jak dużo wody pijecie dziennie?

Ja piję 2 litry wody dziennie ale zdarza mi się sięgnąć po słodkie napoje. Bardzo smakuje mi ten napój dla dzieci [url]http://www.rokofun.pl/[/url] i zdarza mi się go podkradać moim dzieciakom.
A wy pijecie słodkie, owocowe napoje? Moim zdaniem warto po nie sięgać od czasu do czasu - są bardzo orzeźwiające.