26

Odp: Zupy ...

[quote=malenka84]Brukselka zmora obiadowa z przedszkola tongue[/quote]

Uwielbiam - polaną masełkiem. Pychotka... Zresztą ja lubię wszystkie warzywa z 2 wyjątkami.

27

Odp: Zupy ...

pinkmause dzięki smile

28

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause][quote=malenka84]Brukselka zmora obiadowa z przedszkola tongue[/quote]

Uwielbiam - polaną masełkiem. Pychotka... Zresztą ja lubię wszystkie warzywa z 2 wyjątkami.[/quote]


Jakie są wyjątki smile?

29

Odp: Zupy ...

ja wyjątków chyba nie mam - a brukselki nie znosi mój men z kolei - więc jem sama sad

30

Odp: Zupy ...

Moj to uwielbia brukselkę i we mnie wciska a mnie mdli tongue

31

Odp: Zupy ...

[quote=malenka84]Brukselka zmora obiadowa z przedszkola tongue[/quote]
moją zmorą był szpinak, który teraz uwielbiam big_smile

32

Odp: Zupy ...

Szpinak to ja zawsze kochałam tongue kiedyś nie lubiłam brokuł ale odwidziało mi się.

Za to nie strawie nigdy:
- szczawiu
- cukinii tongue

33

Odp: Zupy ...

[quote=malenka84]Szpinak to ja zawsze kochałam tongue kiedyś nie lubiłam brokuł ale odwidziało mi się.

Za to nie strawie nigdy:
- szczawiu
- cukinii tongue[/quote]
mniam

leczo z cukinii albo cukinia nadziewana mięsem w sosie pomidorowym ............... pycha!
a o zupie szczawiowej nie wspomnę...

wiem czego nie lubię! słodkich ziemniaków - ble!

34

Odp: Zupy ...

a jak byłam mała to raz jadłam fioletowe ziemniaki... jadłam to nawet za dużo powiedziane... płakałam nad nimi wink
było okropne!

35

Odp: Zupy ...

Pierwsze słysze fioletowe ziemniaki tongue.

Moze przenieśmy się z tym tematem - załóżmy nowy o naszych nie ulubionych rzeczach anie4 zaśmiecajmy tego smile

36

Odp: Zupy ...

[quote=malenka84][quote=pinkmause][quote=malenka84]Brukselka zmora obiadowa z przedszkola tongue[/quote]

Uwielbiam - polaną masełkiem. Pychotka... Zresztą ja lubię wszystkie warzywa z 2 wyjątkami.[/quote]


Jakie są wyjątki smile?[/quote]

Szpinak i seler. Nie wcisnę.

37

Odp: Zupy ...

ja jestem mistrzem robienia szpinaku smile
serio, mój narzeczony też go nie trawił, ale na jedną z naszych pierwszych romantycznych kolacji zaserwowałam mu i ... w połowie porcji wykrzykną "rany przecież ja nie lubię szpinaku, a to coś zielone jest pycha!" smile

38

Odp: Zupy ...

Marynowana cukinia i leczo - pycha. Barszcz szczawiowy - niebo w gębie w upalny dzień.

39

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause]Marynowana cukinia i leczo - pycha. Barszcz szczawiowy - niebo w gębie w upalny dzień.[/quote]
dokładnie

a szczawiowa z jajkiem smile smile

40

Odp: Zupy ...

Oczywiście, podobnie jak żurek.

41

Odp: Zupy ...

hehe to teraz nic tylko zupy bede gotowała tongue

42

Odp: Zupy ...

Cukinia - pycha. Brukselka be tongue Zreszta ani kalafior gotowany , ani szpinak mi ni epodchodzi. Gotowane warzywa zjem tylko w salatce tongue

43

Odp: Zupy ...

ja też stawiam pierwsze kroki w gotowaniu;)
moja mam kupiła mi książkę kucharską i się uczę, ale do zup jeszcze nie doszłam, więc nie pomogę.
fajne i proste przepisy znajdziesz np. na [url=http://www.mojegotowanie.pl]www.mojegotowanie.pl[/url] smile

44

Odp: Zupy ...

a ja rzadko korzystam z książki, uwielbiam eksperymentować smile

45

Odp: Zupy ...

Ja lubie testowć obiadki, zupki z tych czasopism klorowych lub jak ktoś znajomy cos dobrego zrobi to zaraz wyciągam przepis i sama testuje tongue

46

Odp: Zupy ...

Lubię tradycyjnie, aczkolwiek praktyka zrobiła swoje. Fazy testów już poza mną i nie ma strachu, że coś "nie wyjdzie".

47

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause]Rozbijasz jajko w kubku, dodajesz mąki i ciepłej wody, odrobinkę soli. Ma to być konsystencji półpłynnej. Wlewasz do gotującej zupy - w efekcie otrzymujesz maleńkie, delikatne kluseczki, a jednocześnie zagęszczasz zupę. smile[/quote]

Robię tez te kluski na mleko (mam zupkę mleczną) albo do rosołku.

48

Odp: Zupy ...

W moim domu zupa to podstawa zawsze musi być na stole .
Do tego oczywiście też drugie danie ale i tak zupka na pierwszym miejscu

49

Odp: Zupy ...

Zupa z serków topionych:
1,5 l wody, 2 kostki rosołowe drobiowe, 2 duże opakowania serków topionych (kremowe), trochę soli, pieprz, 2 łyżeczki bazylii suszonej, śmietana.
Zagotować wodę z rosołkami i bazylią. Pogotować ok. 5 min. Następnie zmniejszyć gaz i dodać serki topione i mieszać do czasu rozpuszczenia serków, potem dodać przyprawy i śmietanę wg upodobania. Najsmaczniejsza jest z chlebem tostowym, ale również może być z innymi grzankami lub groszkiem ptysiowym.

50

Odp: Zupy ...

Kupiłam dynię. Jest ogromna i wygląda na bardzo dojrzałą.
NIestety nie wiem jak się do niej zabrać...
a chciałabym zrobić zupę dyniową (na ostro, bo słodkie zupy mi nie smakują)
czy macie jakieś wypróbowane przepisy na zupę dyniową?
chciałabym zrobić ją jutro na obiad, a wolałabym sprawdzony przepis od trafiana w ciemno po internetowych portalach.
Mi narazie dynia kojarzy się tylko z ciastkami marchwiowo-dyniowymi..