1

Temat: Zupy ...

Przyznam się , ze kiepska ze mnie kuchareczka smile Dopiero się wdrążam w tematy kucharskie . Zdaje się na was Drogie Forumowiczki - mogłybyście polecić mi jakies nieskomplikowane przepisy na zupy ?
Dodam , ze potrafię ugotować jedynie rosół i pomidorową hmm Ostatnio gotowałam kapuśniak ... jednak w smaku nie przypominał wogóle tejże zupy ... ech

2

Odp: Zupy ...

JAk juz umiesz rosół to dobrze - jednak to podstawa każdej zupki smile.

JA np robie pieczarkowa tak:

rosół z trupka wink
dodaje w proszku zupy pieczarkowej plus świeże, umyte pieczarki smile

3

Odp: Zupy ...

dziękuję , napewno wypróbuje smile
a mogłabyś mi powiedzieć jak robisz kapuśniak ? bo nie wiem gdzie błąd popełniłam tongue

4

Odp: Zupy ...

Wywar z warzyw (marchewka, seler - takie sprzedaja wiązane komplety) i miesa (moze byc kawałek "kości" wieprzowej) dodaje kiszonej kapusty (takiej babcinej) plus ziemniaki ugotowane osobno lecz później troche z tej wody na ktorej były gotowane dodaje do zupki

5

Odp: Zupy ...

Ja też w sztuce kucharskiej raczej cienko, tym bardziej, że po przyjściu z pracy zależy mi by było szybko i łatwo. Jednym z takich dań-zup bardzo sycących jest super zupka:

włoszczyznę (jak do zwykłej zupy) drobno siekamy, razem z mięsem mielonym i vegetą wrzucamy do garnka z wodą. Jak się podgotuje wrzucamy czerwoną fasolę z puszki (razem z zalewą), kukurydzę, możemy dodać też groszek konserwowy, dodatkowo jak mamy to parę pieczarek. Trochę podgotować i na koniec wrzucić z papierka Fix Knorra ostre spaghetti. I już smile Podawać z grzankami na przykład. Wychodzi duży gar takiej zupy - polecam, bo jest sycąca i gorąca idealna na jesienne wieczory smile

6

Odp: Zupy ...

dzięki dziewczyny , przydatne przepisy smile

7

Odp: Zupy ...

Pochwal sie po następnym gotowaniu jak wyszło smile

8

Odp: Zupy ...

no pewnie smile

9

Odp: Zupy ...

Podstawa kazdej zupy jest dobry bulion smile

10

Odp: Zupy ...

Bulion + przecier z ogórków (w słoiku), śmietana - i ogórkowa jak malowanie.

11

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause]Bulion + przecier z ogórków (w słoiku), śmietana - i ogórkowa jak malowanie.[/quote]
a ziemniaczki??

ogórkowa musi być z ziemniakami smile
tylko pamiętać trzeba, żeby ziemniaki wrzucić przed dodaniem ogórków lub ugotować oddzielnie, bo w kwaśnym się nie ugotują smile

12

Odp: Zupy ...

No fakt. Ale u mnie jest zawsze z ryżem. smile

13

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause]No fakt. Ale u mnie jest zawsze z ryżem. smile[/quote]
ogórkowa z ryżem????

o kurcze, tego nie jadłam!
niby jedna zupa, ale nie ma dwóch takich samych wink

14

Odp: Zupy ...

Z ryzem równiez nie jadłam ;P

I jak zawsze troszke wody po ugotowanych ziemniaczkach wink do smaku tongue

15

Odp: Zupy ...

[quote=malenka84]
I jak zawsze troszke wody po ugotowanych ziemniaczkach wink do smaku tongue[/quote]

ja zawsze gotuję oddzielnie i wlewam wszystko do wywaru - w sensie ziemniaki z wodą smile

16

Odp: Zupy ...

Ja odwagi do wlania całej wody z ziemniakami to nie mam tongue

17

Odp: Zupy ...

Co kraj to obyczaj. U mnie jest ogórkowa z ryżem, a pomidorowa z makaronem. Z ziemniakami to ziemniaczana, barszcz ukraiński, szczawiowa, jarzynowa i kapuśniak.

18

Odp: Zupy ...

[quote=malenka84]Ja odwagi do wlania całej wody z ziemniakami to nie mam tongue[/quote]
ja wlewam wody tyle żeby tylko te pokrojone ziemniaki przykryć, więc jest jej niewiele smile

19

Odp: Zupy ...

a brokułowa przedstawia się tak:
gotujesz brokuła i ew. trochę marchewki i selera w małej ilości wody i miksujesz (byle nie za bardzo)
oddzielnie gotujesz pokrojone ziemniaki - dodajesz (z wodą, bo tamta paćka jest gęsta) do brokułów i przyprawiasz do smaku

20

Odp: Zupy ...

dzięki - będę musiała sprobowac smile

21

Odp: Zupy ...

A ja ani brokułów ani kalafiora nie miksuję, rozdzielam na gałązki. Do tego oprócz ziemniaczków (zawsze gotowane w zupie) robię zacierkę lub lane ciasto i podbijam śmietaną. smile

22

Odp: Zupy ...

lane ciasto?
Opowiedz smile

Zrobie dwie wersje i ciekawa jestem jaka bedzie na tyle łatwiejsza że wyjdzie mi lepiej smile

23

Odp: Zupy ...

[quote=pinkmause]A ja ani brokułów ani kalafiora nie miksuję, rozdzielam na gałązki. Do tego oprócz ziemniaczków (zawsze gotowane w zupie) robię zacierkę lub lane ciasto i podbijam śmietaną. smile[/quote]
taką z kalafiorem też robię i wtedy nie miksuję, a dodaję do niej też brukselkę smile

24

Odp: Zupy ...

Brukselka zmora obiadowa z przedszkola tongue

25

Odp: Zupy ...

Rozbijasz jajko w kubku, dodajesz mąki i ciepłej wody, odrobinkę soli. Ma to być konsystencji półpłynnej. Wlewasz do gotującej zupy - w efekcie otrzymujesz maleńkie, delikatne kluseczki, a jednocześnie zagęszczasz zupę. smile