1

Temat: Surówki.

Hej smile Dzielcie się przepisami na swoje ulubione surówki smile

Sama ostatnio bardzo polubiłam wersję ze startym burakiem, marchewką, ogórkiem kiszonym, jabłkiem i cebulką. Do tego trochę soku z cytryny i ulubione przyprawy smile

2

Odp: Surówki.

Błyskawiczna, bardzo dobra i bardzo zdrowa suróweczka... ;)Na tarce o dużych oczkach trzemy seler i gruszkę. Dodajemy pokrojony w kosteczkę por i dla przełamania słodkości, dodajemy wyrazisty w smaku czosnek. Do połączenia składników dodajemy śmietanę i majonez. Przyprawiamy szczyptą ostrej papryki w proszku, oregano, solą prowansalską i delikatnym, białym pieprzem. Gdy składniki się przegryzą surówka smakuje wyśmienicie i pasuje do wszystkiego.

3

Odp: Surówki.

Surówka z papryką:
Składniki: 30 dag czerwonej papryki 5 dag pora 5 dag jabłka (waga po obraniu) sok z cytryny 1 ½ łyżki oleju ostra papryka w proszku słodka papryka w proszku sól prowansalska pieprz

Paprykę oczyścić, opłukać i pokroić w paski. Por opłukać i pokroić w półplasterki. Jabłko obrać ze skórki, oczyścić z gniazd nasiennych, opłukać i pokroić w kostkę. Do miski przełożyć czerwoną paprykę, por i jabłko. Całość skropić kilkoma kroplami soku z cytryny. Dodać olej, szczyptę czosnku niedźwiedziego, ostrej i słodkiej papryki w proszku. Przyprawić do smaku solą prowansalską i pieprzem.

4

Odp: Surówki.

lubię surówki, gdzie seler łączy się z posiekanymi orzechami

5

Odp: Surówki.

• 1 mała kapusta
• 2 cebule lub 3 cebulki dymki z nacią
• 1 cebula
• 1/2 cytryny
• 3 marchewki
• 2 łyżeczki soli
• 1 łyżka cukru, miodu lub syropu z agawy
• 3 łyżki oliwy
• czarny pieprz mielony do smaku

1. Białą kapustę szatkuję bardzo drobno.
2. Marchewkę obieram i ścieram na tarce o cienkich oczkach
3. Cebulę kroję w drobna kostkę.
4. Do dużej miski wkładam kapustę, rozdrobnioną marchew i poszatkowaną cebule. Dodaję sól i wygniatam ręką tak długo, aż stanie się miękka i puści sok. Odstawiam na 10 minut.
5. Do kapusty dodaję miód, oliwę, sok wyciśnięty z połowy cytryny i mieszam dokładnie. Podaję do kotletów mielonych, kotletów schabowych i kurczaka.

6

Odp: Surówki.

Składniki: 1 główka sałaty lodowej 20 dag czerwonej papryki 3 dag pora (biała część) 1 pęczek szczypiorku 2 dag kiełków rzodkiewki 1 łyżka oleju (np. z pestek winogron) majeranek sól pieprz ziołowy Sposób wykonania: Sałatę lodową opłukać, osuszyć i porwać na kawałki. Czerwoną paprykę oczyścić, opłukać i pokroić w paski. Por opłukać i pokroić w półplasterki. Szczypiorek opłukać, osuszyć i pokroić. Do miski przełożyć sałatę lodową, czerwoną paprykę, por, szczypiorek i kiełki rzodkiewki. Dodać olej, szczyptę rozgniecionego majeranku oraz sól i pieprz ziołowy do smaku. Całość delikatnie wymieszać dwoma długimi łyżkami i podać na stół.

7

Odp: Surówki.

Dzisiejsze spontaniczna surówka: starta na grubych oczkach biała kapusta oraz kalarepa i pokrojone w kostkę pomidory. Do tego pieprz, majeranek, słodka wędzona papryka i oliwa z oliwek smile

8

Odp: Surówki.

Surówka z selera

Składniki

    1 - seler
    2 - jabłka
    sok z ½ cytryny
    3 łyżki - śmietany

Seler i jabłka zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Skropić sokiem z cytryny, wymieszać ze śmietaną.
Gotowe ;-) Smacznego.

9

Odp: Surówki.

U mnie dzisiaj będzie  z kapusty włoskiej, marchewki i pora

10

Odp: Surówki.

Por kroję na drobno ,trochę solę ,żeby zmiękła ,potem ścieram jabłka na tarce jarzynowej,do tego dodaję łyżkę majonezu i jogurt naturalny,szczypta pieprzu ,trochę cukru i gotowe

11

Odp: Surówki.

Ostatnio na nowo odkrywam kapustę włoską, polecam do surówek:)

12

Odp: Surówki.

Muszę się przyznać, że nie przepadam za sałatkami. Jako dodatek do dania głównego mogę je zjeść, ale solo- nigdy w życiu! Uznaję tylko ciepłe posiłki smile No chyba, że chodzi o śledzie [url]https://www.przepisy.pl/przepis/sledz-z-cebulka-w-oleju[/url] , w tym wypadku jestem w stanie zjeść cały słoik za jednym zamachem smile

13

Odp: Surówki.

Ja kupuję gotowe surówki wielowarzywne, ale w sprawdzonych sklepach.

14

Odp: Surówki.

klasyka czyli marchew i jabłko

3 marchewki
1 jabłko(najlepiej kwaśne w smaku)
sok z cytryny
kilka łyżek kwaśnej śmietany
pół łyżeczki cukru
odrobina soli

15

Odp: Surówki.

Osobiście bardzo lubię robić surówki, najchętniej z marchewki i orzechów włoskich. Poza tym uwielbiam sałatki różnego rodzaju i często ich podstawą jest u mnie serek kozi chavroux [url]http://chavroux.pl/.[/url] Ma delikatny, śmietankowy smak i idealnie według mnie komponuje się ze wszelkiego rodzaju warzywami. Co więcej, dzięki niemu nasz posiłek staje się bogaty w wapń i kwas foliowy, a także witaminy, wobec czego myślę, że warto go wprowadzić w domowym menu.
[img]//chavroux.pl/wp-content/uploads/2016/04/chvroux-ser-piramidka2-300x173.jpg[/img]

16

Odp: Surówki.

Na lato jest dobra surówka z owoców, robił ktoś?

17

Odp: Surówki.

W sumie to chyba bardziej sałatka niż surówka ale też fajna na upalne dni jest taka japońska sałatka sunomono z zielonego ogórka:

18

Odp: Surówki.

Mi ostatnio bardzo posmakowała sałatka z papryki. Fajny przepis znalazłam na: [url]https://przepisy.pl/przepis/kolorowa-salatka-paprykowa[/url] . Mają tam wiele ciekawych propozycji godnych uwagi. Takie przepisy są zawsze smaczne i praktyczne jak ktoś lubi paprykę.

19

Odp: Surówki.

Polecam dobry przepis na sałatkę:
brokuł1 szt
cukinia1 szt
groszek cukrowy150 g
ser feta1 opak
Sos sałatkowy grecki
oregano1 łyżeczka
oliwa z oliwek3 łyżki
masło lub margaryna

Sałatka z cukinia, brokułami i fetą. Bardzo łatwa do przygotowania. Samo zdrowie.Przy tym danie niesamowicie sycące. Zdarzyło mi się również przygotować danie na imprezę rodzinną. Bardzo szybko zniknęło z salaterki.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-09-03 21:20:10)

20

Odp: Surówki.

Fajne przepisy smile Ja najbardziej lubię z selerem i marchwią. Do tego ścieram jabłko, dodaję cebulę albo por, śmietanę, sól i pieprz.

21

Odp: Surówki.

Moja ulubiona surówka to surówka z kiszonek kapusty smile Uwielbiam nie ma nic lepszego niż połączenie kapusty jabłka mniaaam

22

Odp: Surówki.

marchew, seler, kapusta pekińska:)

23

Odp: Surówki.

Lepsza i zdrowsza jest kapusta kiszona z marchewką, selerem i czym kto chce:)

24

Odp: Surówki.

Dołączam się do fanek kiszonej kapusty z marchewka i jabłkiem smile teraz sezon na dynię, to można ją tez wykorzystać. Starta dynia, i kwaśne jabłko, do tego orzechy włoskie, żurawina i trochę soku z cytryny. Jest obłędna, jedna z moich ulubionych.

25

Odp: Surówki.

Ja najbardziej lubie klasyczna z siekanej bialej albo czerwonej kapusty, ewentualnie ze startych buraczkow smile