URODA I ZDROWIE

Ferie zimowe 2017- jak zorganizować czas sobie i dzieciom

31 stycznia 2017, dodał: karolina0092

Po Bożym Narodzeniu najmłodszym w głowie już tylko ferie zimowe.W 2017 roku ferie zimowe w Polsce przypadają w okresach:

16 – 29 stycznia 2017 r. – województwo:

lubelskie,
łódzkie,
podkarpackie,
pomorskie,
śląskie

23 stycznia – 5 lutego 2017 r. – województwo:

podlaskie,
warmińsko-mazurskie

30 stycznia – 12 lutego 2017 r.- województwo:

kujawsko-pomorskie,
lubuskie,
małopolskie,
świętokrzyskie,
wielkopolskie

13 – 26 lutego 2017 r. – województwo:

dolnośląskie,
mazowieckie,
opolskie,
zachodniopomorskie

Dwa tygodnie wolnego! Rodzice w pracy więc komputer, telefon, tablet i telewizor jest do dyspozycji dzieciaków. Przy odrobinie kreatywności rodzica wcale ferie zimowe nie muszą tak wyglądać. Zatem co zrobić? Wolne od szkoły? a może właśnie szkoła organizuje dla swoich uczniów podczas ferii różnorakie zajęcia plastyczne, muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Szkoła dodatkowymi zajęciami daje możliwość dzieciakom rozwijania swoich zainteresowań i pasji.Często oprócz zajęć organizowane są nie drogie wyjazdy do kina, na basen, na kulig. Dzieci spędzają czas z rówieśnikami, świetnie się bawią a przy tym uczą. Szczęśliwe dziecko wraca do domu z pozytywną energią. Trochę droższą opcją jest wysłanie naszej pociechy na zorganizowany wyjazd gdzie w pakiecie znajdziemy fachową opiekę opiekunów, naukę jazdy na nartach czy zwiedzanie połączone z ekstra zabawą.

Kiedy nasz budżet domowy nie jest taki jakbyśmy chcieli żeby był czas naszym dzieciom organizujemy sami. Pracując 8 godzin dziennie jesteśmy w stanie czas znaleźć i dla dziecka. Zabierzmy je na sanki! – to takie proste, a tyle przyjemności nie tylko dla najmłodszych. Zagrajmy w gry planszowe – mnóstwo śmiechu gwarantowane. Zaangażujmy nasze dzieci w prace domowe – oczywiście nie mowa tutaj o myciu okien czy szorowaniu podłóg, ale na przykład wspólne gotowanie może być fantastycznym dla nas doświadczeniem. Zorganizujmy salę kinową w domu – popcorn, pizza, cola wygodne fotele i ulubione filmy.

Weź urlop! (jeśli to oczywiście możliwe) – nie muszą to być od razu dwa tygodnie, ale 1-2 dni, gdzie czas spędzimy z całą rodziną. Co robić? Gdzie pojechać? Mamy całe dnie tylko dla siebie, grzechem będzie spędzenie tego czasu przed telewizorem. Z samego rana wyruszmy na wycieczkę. Jeśli jesteście rodzinką, która kocha zimowe sporty wybierzcie się na narty/snowboard. Nie koniecznie musi być to stok, który dobrze znamy, warto pojechać kilka kilometrów dalej by doświadczyć czegoś nowego a pozytywnej adrenaliny zapewne będzie o wiele więcej. Sporty zimowe nie są waszą ulubioną formą spędzania wolnego czasu? Parki wodne będą rozwiązaniem tego problemu. Całodniowe taplanie się w wodzie będzie nie tylko zabawą dla dzieci ale i relaksem dla rodziców. Zimową porą, kiedy rowery, hulajnogi schowane są na strychu alternatywą stają się łyżwy gdzie cała rodzina może zaszaleć. Oprócz tego nawet centra handlowe są przygotowane na ferie zimowe – figloparki, kręgle, parki trampolin, koncerty. Atrakcją dla dzieci mogą być także wyjazdy edukacyjne – Centrum Nauki Kopernik, Planetarium, Kopalnia Wieliczka to jedne z nielicznych miejsc wartych w Polce zobaczenia.

Rodzice wyłączają telefony komórkowe, dzieci zapominają o komputerach, spędzają razem cudownie czas bawiąc się
i szalejąc – niech i dorośli porzucą sztywną postawę i poczują się przez chwile jak swoje pociechy. Nie ma mowy
o jakiejkolwiek nudzie! Niech to będą dwa tygodnie pełne wrażeń i uśmiechu i nie ważne czy będzie to czas spędzony z rodzicami, na koloni czy na zajęciach w szkole.

Zobacz również:

  1. Aktywna zabawa podczas ferii
  2. Gry i zabawy towarzyskie – w domu i na imprezie!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...