URODA I ZDROWIE

Erika Johansen: Królowa Tearlingu

26 lutego 2015, dodał: Redakcja

Erika Johansen: Królowa Tearlingu

Uwielbiam sięgać po książki Wydawnictwa Galeria Książki, mam już bowiem przekonanie, że na pewno się nie zawiodę, a podróż przez kolejne królestwa i światy będzie pasjonująca i odkrywcza. I tym razem się nie zawiodłam, co tylko potwierdza moje przekonanie i opinię.

_krolowa-tearlinguMłodą królową Kelsea poznajemy w dniu dziewiętnastych urodzin, kiedy straż zaprzysiężona jej matce przybywa do małej chatki w lesie, gdzie dziewczyna dorastała w ukryciu, wychowywana przez Carlin i Barty’ego. Chociaż otrzymała wspaniałą edukację, niewiele wie o swojej przeszłości, a jeszcze mniej o swojej matce – królowej. Musi jednak wstąpić na tron i zacząć rządzić Tearlingiem. Jak się jednak okazuje jej życie jest w ogromnym niebezpieczeństwie.

Z jednej strony mamy młodą dziewczynę, która musi zasiąść na tronie mając przeciw sobie niemal cały świat, a jej honor, odwaga i poświęcenie są kamieniami budującymi drogę do szacunku, wsparcia i oddania. Z drugiej strony jest Szkarłatna Królowa siejąca strach i stanowiąca poważne zagrożenie dla małego królestwa oraz wuj, sprawujący dotychczas rządy, słaby i uległy, wykorzystujący jedynie swoje dworskie przywileje. Magiczne szafiry, których natury jedynie można się domyślać oraz postać Ducha, nadają opowieści głębi tajemniczości i owej cudownej lekkości, charakterystycznej dla pierwiastków sił nadnaturalnych.

Niewątpliwie książka opiera się na mocnych fundamentach honorowej walki o sprawiedliwość i dobro społeczeństwa. Nie brakuje krwawych potyczek, zamachów, dworskiej polityki i solidnej dawki siły, determinacji i ideałów. Świat skonstruowany w dualistycznej koncepcji dobra i zła, przesycony ogromem krzywd, cierpienia i okrucieństwa przeciwstawiony młodości, sprawiedliwości i odwadze.

Świat wykreowany jest skomplikowanym równaniem z wieloma niewiadomymi, dygresje do nauki, techniki i książek – utraconej wiedzy, każe zastanawiać się nad umiejscowieniem w czasie, a to wydaje się niemal niewykonalne. Po tytułach dowiadujemy się, że jest to przyszłość lub teraźniejszość, jednak odmalowana w barwach niemal średniowiecznej prostoty. Autorka w sposób pięknie wyrafinowany przemyca pasję do czytania i podkreśla wartość książek, które są dobrem ukrytym, zagubionym, hołubionym przez nielicznych.

Książka zdecydowanie ma wiele uroku charakterystycznego dla gatunku powieści przygodowych, idealistycznych i wartościowych. Lekka, prosta akcja, zarówno dynamiczna jak i logiczna, wspaniale wyważony język, gdzieniegdzie lekko wyostrzony dla kontrastu, bohaterowie zapadający w pamięć i budzący sympatię, to faktory lektury godnej polecenia. Można pokusić się o stwierdzenie, że książka jest pięknie oszlifowanym szafirem, subtelną magią szlachetnego kamienia.

Doskonała towarzyszka wieczornego odpoczynku. Mam nadzieję, że kolejne części pozwolą na rozwiązanie spiętrzonych zagadek i odpowiedzą na wiele pytań, które teraz pozostają jedynie ogromnymi i intrygującymi znakami zapytania.

Tytuł: Królowa Tearlingu
Autor: Johansen Erika

Wydawca: Galeria Książki
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-02-04
Ilość stron: 496
Tłumaczenie: Mazurek Izabella
Cena okładkowa: 39,90 zł

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Erika Johansen: Królowa Tearlingu

  1. avatar kelsea pisze:

    Fajna książka. Przede wszystkim ze względu na interesującą postać głównej bohaterki, która w ciekawy sposób rozwija się na oczach, by w konsekwencji stać się Prawdziwą Królową.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Operacja laserem na oku - obawy...
Witam ja szczerze od siebie mogę polecić taką klinike okoekspert, miałem tam swoją...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...