Ekokolorowanki od AMEET – świadomy wybór

7 listopada 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pokażmy dzieciom, że moda na ekologię, to nie tylko trend, ale i zdrowy styl życia, troska o naturę i dbanie o naszą planetę. Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii, jakie korzyści może nam przynieść nastawienie i dobre wybory – i to wcale nie za 10, 20 lat, tylko już teraz. Jak dbać o środowisko bez wysiłku? Czy to możliwe? Przedstawiamy niezwykłe książki – ekokolorowanki Wydawnictwa AMEET, które pomogą nam poznać ten temat najlepiej.

 

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia „ekologia” oraz „ochrona środowiska”. Środowisko wpływa na człowieka, również człowiek oddziałuje na miejsce, w którym żyje, z tą różnicą, że nasze oddziaływanie jest często destrukcyjne. Znaczną część tych niewłaściwych działań możemy jednak wyeliminować, przyjmując postawę przyjazną środowisku. Każdy z nas pragnie żyć w domu, który jest zdrowy, i w którym czuje się dobrze. Zmieniając własne zachowania możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania. Dbanie o środowisko to proces, którego wiele efektów zobaczymy po dekadach. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody i papieru oraz innych zasobów przyniesie widoczne rezultaty najwcześniej za kilka lat. Ale są rzeczy, które zaowocują od razu. I dlatego własne wybory warto uzupełnić uświadomieniem maluchów, dlaczego ekologiczne życie jest dziś kluczowym wyzwaniem dla człowieka. A w tym oczywiście pomogą rozmowy i odpowiednie książki.

Kolorowanki EKO Wydawnictwa AMEET dedykowane są wszystkim, którym dobro naszej planety nie jest obojętne. Do ich produkcji zostały użyte specjalnie wyselekcjonowane materiały: pozyskiwany w odpowiedzialny sposób papier oraz organiczny klej, których jakość potwierdzają certyfikaty. Wybór książki z tej serii to świadomy wybór – dzięki niemu pomagamy przyrodzie, a dzieci od najmłodszych lat stają się przyjaciółmi środowiska naturalnego!

Każda z kolorowanek zaprasza najmłodszych do świata zwierząt i uczy szacunku do naszej planety.

 

Bądź eko! Sprawdź, co zrobić, by chronić przyrodę bez wysiłku!

Bądź eko i zarażaj zarówno miłością do książek, jak i naszej planety!

Zwierzaki z ulubionych bajek Walta Disney zapraszają cię do swojego świata. Zobacz, jak piękne są miejsca, w których życie toczy się zgodnie z naturą.

Miki wraz z przyjaciółmi zaprasza cię do swojego świata. Zobacz, jak piękne są miejsca, w których życie toczy się zgodnie z naturą.

Ariel, Jasmina i pozostałe księżniczki zapraszają cię do swojego świata. Zobacz, jak piękne są miejsca, w których życie toczy się zgodnie z naturą.

Zajrzyj do nich przez okno i przekonaj się, że chętnie zostaną również i twoimi najlepszymi przyjaciółkami, jeśli tylko o nie zadbasz.

 

Kolorowanie i malowanie, jako jedna z najprostszych form plastycznych, to zabawa, która bardzo pozytywnie wpływa na rozwój manualny i intelektualny dziecka. Zdolności manualne są poprawiane przez lepszą koordynację ruchową determinowaną przez naturalną skłonność dziecka do starannego pokolorowania obrazka (mieszczenie się w wyznaczonych obszarach, równomierne pokrywanie kolorem itd.). Kolorowanie i malowanie kształci pamięć wzrokową, zręczność manualną, sprzyja ekspresji, pobudza inwencję i twórczą pomysłowość. Kolorowanie i malowanie to również rozwój wyobraźni i kreatywności – pozwala bowiem dziecku swobodnie wybierać kolory i sposób kolorowania. Kolorowanie, jako forma sztuki wzmaga samokontrolę, a także rozwija praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny. Edukacyjne znaczenie kolorowanek polega więc na tym, że zespala ono ze sobą procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju osobowości dziecka.

 

Sposób na dużo energii? Zdrowe odżywianie, spotkania z przyjaciółmi, sport – no i śmiech! Ale Barbie dba nie tylko o siebie, ale także o najbliższych, zwierzęta i środowisko.

Kubuś i przyjaciele zapraszają do Stuwiekowego Lasu. Jego mieszkańcy dbają o swoje otoczenie. Dzięki temu woda w strumyku jest czysta, a powietrze bardzo świeże.

W Arendelle każdy wie, że z naturą warto się przyjaźnić. Tu wszyscy mieszkańcy krainy – ludzie, zwierzęta i rośliny – są jedną wielką rodziną. To prawdziwa magia!

Co zrobić, by do niej dołączyć? Wystarczą kredki i odrobina dziecięcej wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

Warto podsuwać dziecku atrakcyjne malowanki i kolorowanki, kupić dobre kredki oraz bawić się razem z nim. Ciepło polecamy szeroki wybór malowanek i ekokolorowanek Wydawnictwa AMEET.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.