Peeling skóry głowy – czy jest niezbędny w pielęgnacji włosów? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Peeling skóry głowy – czy jest niezbędny w pielęgnacji włosów?

8 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Peeling twarzy i ciała jest dziś elementem zwykłej, codziennej pielęgnacji skóry. O skórze głowy często nawet nie myślimy, bo całą uwagę skupiamy na dbaniu o włosy. To jednak jest błąd, który wymaga pilnej korekty. Sprawdź, dlaczego warto skórę głowy poddawać peelingowi i jak taki zabieg wykonywać samodzielnie w domu!

Peeling skóry głowy

Na co dzień dbamy o skórę głowy i o włosy, regularnie myjąc je szamponem. Wydaje się nam, że wystarczająca pielęgnacja włosów to po prostu ta pachnąca piana, a to nie prawda. Szampon oczywiście odświeży włosy, sprawi, że i skóra głowy nieco odetchnie. Niestety kosmetyk ten nie usunie nawet wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni głowy, nie uwolni skóry głowy od martwych komórek naskórka, ani od resztek kosmetyków stylizacyjnych, których przecież używamy sporo. Trzeba sięgnąć po peeling do skóry głowy, bo on sprosta tym wyzwaniom i przyniesie jeszcze więcej korzyści.

Peeling skóry głowy – dlaczego warto?

Robimy wiele, by utrzymać włosy w dobrej kondycji. Myjemy je dobrymi szamponami, stosujemy odżywki, maski nawilżające i dziwimy się, dlaczego nadal nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Nie zdajemy sobie sprawy, że podstawą dobrej kondycji włosów jest regularne wykonywanie peelingu skóry głowy.

Dzięki temu zabiegowi skóra głowy będzie dokładnie oczyszczona, a martwe komórki naskórka zostaną usunięte. Dobrze oczyszczona skóra pozwoli na prawidłową pracę gruczołów łojowych znajdujących się na głowie, dzięki czemu włosy nie będą przetłuszczać się tak szybko. Sama skóra stanie się znacznie lepiej dotleniona i pobudzona do regeneracji. Regularnie wykonywane złuszczanie naskórka pomoże też w walce z niechcianym łupieżem. Powstaną idealne warunki dla wzrostu zdrowych i znacznie grubszych włosów, bo i cebulki włosowe będą znacznie lepiej dotlenione. Trzeba też wiedzieć, że tak oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki odżywcze, których dostarczamy jej wraz z odżywczymi i nawilżającymi maskami do włosów.

Jak dbać o skórę głowy i o włosy?

Pielęgnacja włosów to nie wszystko, trzeba też zadbać o całą głowę. Przed myciem głowy i włosów koniecznie trzeba rozczesać włosy. Dzięki temu po myciu nie będą one nadmiernie splątane i z łatwością będzie można je rozdzielić. Następnie włosy spłukujemy wodą, która nie powinna być ani zbyt gorąca, ani zbyt zimna. Mycie włosów zbyt chłodną wodą niestety będzie mało skuteczne. Z kolei zbyt ciepła powoduje nadmierne otwarcie się łusek włosów, przez co będą one bardziej podatne na uszkodzenia.

Na mokre włosy nanosimy szampon np. od Avon, a następnie dokładnie masujemy skórę głowy. Robimy to powoli, tak by nie pominąć żadnego fragmentu skóry. Na koniec starannie spłukujemy włosy ciepłą wodą, usuwając dokładnie resztki szamponu. Raz w tygodniu na tak przygotowaną skórę nakładamy peeling i delikatnie masujemy całą głowę przez dwie, trzy minuty. Opuszkami palców wykonujemy koliste ruchy, bo wówczas najłatwiej usuwa się martwe komórki naskórka. Potem włosy trzeba bardzo dokładnie wypłukać, by usunąć resztki kosmetyku. Jeśli używasz peelingu z glinką, włosy musisz ponownie umyć szamponem. Na koniec warto zastosować odżywczą maskę, bo tak przygotowana skóra głowy jest w stanie wchłonąć wiele cennych składników. Kosmetyk spłucz z włosów i pozwól im wyschnąć w naturalny sposób.

Starannie wybieraj kosmetyki, bo tylko wówczas skuteczna będzie pielęgnacja włosów. Avon oferuje szeroką gamę szamponów, odżywek i peelingów, a więc z łatwością dobierzesz coś dla siebie.

Peeling skóry głowy – jak często stosować?

Jeśli do tej pory nie używałaś peelingu do skóry głowy, zacznij od stosowania go raz w tygodniu. Dopiero gdy zauważysz poprawę kondycji skóry głowy, a włosy będą przetłuszczać się znacznie wolniej, rób peeling co dwa tygodnie.  Kondycja włosów poprawia się u każdego w innym tempie, ale gdy będziesz zadowolona z ich wyglądu, złuszczanie naskórka skóry głowy możesz przeprowadzać raz w miesiącu.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz