Ecotester żywności – sonda na zawartość azotanów i azotynów

29 stycznia 2019, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zagadnienia związane ze skażeniem środowiska naturalnego oraz artykułów rolno-spożywczych wzbudzają coraz większe zainteresowanie społeczeństwa. Edukacja prowadzona w środkach masowego przekazu, dotycząca szczególnie zagrożenia zdrowia na skutek spożycia żywności skażonej mikrobiologicznie czy chemicznie, sprawiła, że obecnie w ocenie artykułów rolno-spożywczych przez konsumentów brane są pod uwagę nie tylko walory użytkowe, sensoryczne, higieniczne i estetyczne, ale i zawartość substancji obcych (ksenobiotyków) w produkcie, które mogą zagrażać bezpieczeństwu zdrowia.

Zanieczyszczenia występują zarówno w żywności pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. W tych ogniwach biologicznego łańcucha żywienia (rośliny i zwierzęta) występuje zjawisko kumulacji zanieczyszczeń. Źródłem nieznanych dotąd zanieczyszczeń są lub mogą być nowe procesy technologiczne, coraz szersze stosowanie w przetwórstwie spożywczym nowych i coraz liczniejszych substancji chemicznych oraz ich mieszanin. Producenci na całym świecie dodają do wytwarzanej przez siebie żywności rozmaite konserwanty i barwniki, które powodują, że wygląda ona efektowniej i ma dłuższy termin przydatności do spożycia, nie zawsze jednak są to substancje obojętne dla zdrowia a nawet życia człowieka. Podstawą dbałości o własne zdrowie jest wiedza i wysoka świadomość ekologiczna. W trosce o własne zdrowie wybieramy produkty najwyższej jakości, z certyfikatami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo. Co jednak z produktami bez opakowań, takimi jak świeże warzywa, owoce, mięso czy pieczywo?

Dzisiaj nie musimy wierzyć etykietom i zapewnieniom sprzedawców. Możemy zaopatrzyć się w fenomenalny tester do żywności – prawdziwe domowe laboratorium o wysokiej dokładności. Soeks Ecovisor F4 zbada dla nas żywność, promieniowanie i sprawdzi jakość wody. To idealne urządzenie do domu, jak również uniwersalny tester podróżny, z którym nic nas nie zaskoczy. Soeks Ecovisor F4 to jedyny tester na rynku, który bada nie tylko promieniowanie jonizujące ale również promieniowanie elektromagnetyczne, to jednocześnie tester azotanów, tester wody, miernik pola elektromagnetycznego i miernik promieniowania jonizującego. Unikalna dokładność dzięki 10 lat doświadczeń i milionom sprzedanych na całym świecie wcześniejszych wersji ekotesterów.

Soeks Ecovisor F4 pozwoli nam odpowiedzieć na pytania: czy eko jest naprawdę eko?, czy warto płacić tyle pieniędzy za produkty organiczne? Oczywiście wychodząc z założenia zrównoważonego rolnictwa, dobrych praktyk, braku monokultury i braku ekstremalnie dużych ilości oprysków – oczywiście, że warto! Ale czy otrzymywane w procesie organicznych upraw warzywa i owoce nparawdę mają lepsze badania niż ich nieekologiczni kuzyni z supermarketu?

Soeks Ecovisor F4 to przede wszystkim tester żywności, który sprawdzi dla nas właściwości zdrowotne warzyw, owoców ryb i mięsa. Dzięki dodatkowej funkcji dedykowanej rodzicom pozwoli na zapewnienie najwyższej jakości jedzenia dla dzieci. Dzięki testowaniu produktów i możliwości wyboru tych najlepszych jest urządzeniem niezastąpionym w dbaniu o zdrowie całej rodziny. Pomiary wykonane urządzeniem na mięsie pozwalają określić czy było one nastrzykiwane substancjami konserwującymi. Korzystając z testera można określić jak dużo środków chemicznych znajduje się w naszych owocach, warzywach, mięsie czy rybach. Jeżeli ich poziom znacznie przekracza normę nie należy spożywać danego produktu. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, alergików, kobiet w ciąży i osób z chorobami układu pokarmowego. Ecovisor F4 mierzy stężenie różnych soli w produkcie i na podstawie proporcji w jakich one występują dla danego produktu. Unikalna sonda pobiera znacznie więcej informacji niż w innych tego typu urządzeniach. Posiada czujnik temperatury produktu oraz 5 elektrod, co pozwala na dotychczas nieosiągalną precyzję pomiaru w każdej temperaturze (inne urządzenia wymagają temperatury pokojowej). W przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń tester żywności Soeks Ecovisor F4 gwarantuje wysoką powtarzalność pomiarów.

Soeks Ecovisor F4 sprawdza także promieniowanie jonizujące mogące uszkadzać komórki i prowadzić do chorób nowotworowych czy zaburzeń rozwoju płodu u matek. Ekotester może testować pod tym względem nie tylko żywność, ale całe nasze otoczenie – ubrania, meble, przedmioty codziennego użytku czy materiały budowlane. Urządzenie posiada wbudowany miernik Geigera-Müllera SBM-20-0, który wykorzystywany jest m.in. w zastosowaniach wojskowych. Urządzenie to testuje również promieniowanie elektromagnetyczne, które nas otacza i na które narażony jest praktycznie każdy z nas. Jest to jedyny ekotester na rynku dający taką możliwość. Wpływ promieniowania magnetycznego na nasze zdrowie i samopoczucie jest ogromny. Dzięki możliwości jego mierzenia będziemy mogli zadbać miejsca w których przebywamy.

Dzięki testerowi Soeks Ecovisor F4 możemy również  sprawdzić ilość substancji rozpuszczonych w wodzie (zanieczyszczeń) dzięki czemu można określić czy woda w naszym kranie może spowodować odkładanie się kamienia w organizmie, a jeśli posiadamy filtr wody będziemy mogli sprawdzić na ile skutecznie działa.

Jak trwałe jest urządzenie? Ecovisor F4 posiada ładowarkę i zasilany jest poprzez zwykłe akumulatorki (AAA). Wymiana baterii po kilku latach ogranicza się do symbolicznej kwoty w dowolnym sklepie elektronicznym. Urządzenie samo kalibruje się przed wykonaniem pomiaru dlatego nie wymaga żadnych przeglądów serwisowych. Urządzenie w całości zostało wykonane w Europie z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Urządzenie posiada menu w języku polskim i polską instrukcję.

W skład zestawu wchodzi:ekotester Ecovisor F4, nowe akumulatorki NiMh, ładowarka USB, przewód USB, polska instrukcja, etui na tester oraz otwierak do wymiany baterii. Technologia pomiaru i konstrukcji sondy jest chroniona patentami. Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją polskiego importera. Posiada certyfikat CE. Skuteczność testera została potwierdzona w akredytowanym laboratorium w Polsce.

Czy wiesz co jesz? Ten tester prawdę Ci powie…

Oficjalna strona testera: www.ecovisor.pl

Do kupienia: https://www.srtech.pl/

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

okropny cellulit
Ja też długo walczyłam z cellulitem i mi pomaga endermologia, zabiegi robię...
Najskuteczniejszy zabieg na celluli…
Moim zdaniem najskuteczniejsza jest endermologia, na cellulit moim zdaniem to najlepszy zabieg,...
Problem faceta, czyli wasza opinia …
Faceci to chyba nie zwracają tak uwagi na markę...
jakie buty męskie wybrać
Sandały są też dobre, przewiewne...