URODA I ZDROWIE

Domowe sposoby na wybielanie zębów

9 lipca 2018, dodał: patrycjadeja

Czy wiesz jak domowym sposobem wybielić zęby ? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wybielenie zębów bez niszczenia szkliwa i podrażnienia dziąseł. Ponadto większość z nich mogą również stosować osoby cierpiące na paradontozę, czego nie można powiedzieć o profesjonalnych zabiegach wybielających.

 

Kurkuma i olej kokosowy

Kolejna sprawdzona metoda, która nie tylko wybiela zęby, ale też pielęgnuje dziąsła, a więc jest szczególnie polecana chorym na paradontozę to wybielająca pasta do zębów z kurkumy, oleju kokosowego i sody oczyszczonej.

Do przygotowania mieszanki będziesz potrzebować 2 łyżeczek kurkumy w proszku, 1 łyżki oleju kokosowego ( jak za gęsty należy go podgrzać) ½ łyżeczki sody oczyszczonej. Mieszankę bardzo dokładnie nakładamy na zęby i czekamy około 15 minut. Potem dokładnie szczotkujemy i płuczemy usta.

Uwaga kurkuma silnie barwi skórę i tkaniny, wszelkie zabrudzenia na twarzy należy natychmiast zmyć wodą z mydłem.

Ocet jabłkowy

Efekt wybielający zęby uzyskasz również stosując regularnie płyn do płukania jamy ustnej sporządzony na bazie naturalnego octu jabłkowego. W tym celu do połowy szklanki ciepłej wody dodaj ½ łyżeczki ostu jabłkowego. I płucz żeby raz dziennie jak tradycyjnym płynem.

W ten sposób nie tylko wybielisz zęby, ale też pozbędziesz się wszelkich bakterii z jamy ustnej, oraz stanów zapalnych.

Popiół drzewny – domowa czarna pasta wybielająca

Nasze babcie i prababcie do wybielania zębów stosowały popiół drzewny, na bazie którego powstały niedawno popularne czarne pasty do zębów. Popiół nie tylko dokładnie usuwa przebarwienia, doskonale rozprawia się także z płytka i kamieniem nazębnym. Dodatkowym atutem tej metody jest pielęgnacja dziąseł, które po zabiegu nie są tkliwe.

Popiół najlepiej wykonać samodzielnie spalając w bezpieczny sposób dwa średniej wielkości, niemalowane drewienka, wówczas masz pewność, że twoja „pasta wybielająca” nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Do wybielenia zębów potrzebujesz szczoteczki ( takiej, którą potem wyrzucisz) i odrobinę cierpliwości. Na zwilżoną szczoteczkę nakładamy popiół, dokładnie go rozprowadzając, również w przestrzeniach między zębami. Po upływie 15 minut ponownie nakładamy na mokrą szczoteczkę popiół i szczotkujemy zęby. Następnie usta płuczemy i myjemy pastą, której używamy na co dzień. Po takim zabiegu zęby powinny być jaśniejsze o kilka tonów.

 

zobacz również:

 

Domowe wybielanie – proste, ale czy skuteczne? Porady dentysty

Wybielanie zębów – która metoda jest dla Ciebie?

Wybielanie zębów w domu – co warto wiedzieć?

Owocowe wybielanie zębów

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Konsultacje online z lekarzem
Ja osobiście korzystałam z konsultacji lekarskich online. Dobry sposób, że by uzyskać receptę...
ból menstruacyjny
Najlepsza metoda na bolesne miesiączki to tabletki antykoncepcyjne. Skracają czas okresu, regulują cykl,...
odchudzanie
Niestety, ale zbyt dużo wody robi zamieszanie w przewodzie pokarmowym, rozcieńcza soki żołądkowe...
Azjatycki tusz do rzęs - porażka !…
Dla mnie rzeczy z Chin itp. są mocno podejrzane, oni tam chyba używają składników,...