Domowe sposoby na wybielanie zębów

9 lipca 2018, dodał: patrycjadeja

Czy wiesz jak domowym sposobem wybielić zęby ? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wybielenie zębów bez niszczenia szkliwa i podrażnienia dziąseł. Ponadto większość z nich mogą również stosować osoby cierpiące na paradontozę, czego nie można powiedzieć o profesjonalnych zabiegach wybielających.

 

Kurkuma i olej kokosowy

Kolejna sprawdzona metoda, która nie tylko wybiela zęby, ale też pielęgnuje dziąsła, a więc jest szczególnie polecana chorym na paradontozę to wybielająca pasta do zębów z kurkumy, oleju kokosowego i sody oczyszczonej.

Do przygotowania mieszanki będziesz potrzebować 2 łyżeczek kurkumy w proszku, 1 łyżki oleju kokosowego ( jak za gęsty należy go podgrzać) ½ łyżeczki sody oczyszczonej. Mieszankę bardzo dokładnie nakładamy na zęby i czekamy około 15 minut. Potem dokładnie szczotkujemy i płuczemy usta.

Uwaga kurkuma silnie barwi skórę i tkaniny, wszelkie zabrudzenia na twarzy należy natychmiast zmyć wodą z mydłem.

Ocet jabłkowy

Efekt wybielający zęby uzyskasz również stosując regularnie płyn do płukania jamy ustnej sporządzony na bazie naturalnego octu jabłkowego. W tym celu do połowy szklanki ciepłej wody dodaj ½ łyżeczki ostu jabłkowego. I płucz żeby raz dziennie jak tradycyjnym płynem.

W ten sposób nie tylko wybielisz zęby, ale też pozbędziesz się wszelkich bakterii z jamy ustnej, oraz stanów zapalnych.

Popiół drzewny – domowa czarna pasta wybielająca

Nasze babcie i prababcie do wybielania zębów stosowały popiół drzewny, na bazie którego powstały niedawno popularne czarne pasty do zębów. Popiół nie tylko dokładnie usuwa przebarwienia, doskonale rozprawia się także z płytka i kamieniem nazębnym. Dodatkowym atutem tej metody jest pielęgnacja dziąseł, które po zabiegu nie są tkliwe.

Popiół najlepiej wykonać samodzielnie spalając w bezpieczny sposób dwa średniej wielkości, niemalowane drewienka, wówczas masz pewność, że twoja „pasta wybielająca” nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Do wybielenia zębów potrzebujesz szczoteczki ( takiej, którą potem wyrzucisz) i odrobinę cierpliwości. Na zwilżoną szczoteczkę nakładamy popiół, dokładnie go rozprowadzając, również w przestrzeniach między zębami. Po upływie 15 minut ponownie nakładamy na mokrą szczoteczkę popiół i szczotkujemy zęby. Następnie usta płuczemy i myjemy pastą, której używamy na co dzień. Po takim zabiegu zęby powinny być jaśniejsze o kilka tonów.

 

zobacz również:

 

Domowe wybielanie – proste, ale czy skuteczne? Porady dentysty

Wybielanie zębów – która metoda jest dla Ciebie?

Wybielanie zębów w domu – co warto wiedzieć?

Owocowe wybielanie zębów

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Fryzjerki w bikini
Szowinizm pełną gębą! A już myślałam, że wyrośliśmy z tego raczkującego kapitalizmu, który...
Wszy u fryzjera
Nie no, chyba żart! Dla mnie to tam wszystko na tyle często myte...
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Polecam Yooka, są doskonałe jakościowo!
kamienny blat
Mam grill z kamienną płytą, fajny - ale tak przyjmuje plamy, że niczym nie...