URODA I ZDROWIE

Domowe sposoby na udrożnienie rury

11 września 2019, dodał: Redakcja

Resztki jedzenia, tłuszcz, włosy czy osady z mydła – to najczęstsze przyczyny zablokowania syfonu i zatkanej rury odpływowej. Brak szybkiej i prawidłowej interwencji może z drobnych niedogodności, takich jak powolny spływ wody, przeobrazić się w poważne konsekwencje np. korozję czy konieczność kosztownej naprawy. Istnieje jednak kilka sprawdzonych, domowych sposobów na skuteczne udrażnianie kanalizacji.

  1. Mieszanina sody oczyszczonej i octu

Zanim do domu wezwane zostanie pogotowie hydrauliczne warto sprawdzić, czy w zapasach kuchennych nie ma sody oczyszczonej i octu. Stworzona przy użyciu tych składników mieszanina może okazać się skutecznym środkiem do udrażniania rur. W tym celu należy wsypać do otworu szklankę sody oczyszczonej, a następnie wlać pół szklanki octu, po czym natychmiast zabezpieczyć otwór np. korkiem. To bardzo ważne, gdyż stworzony środek bardzo szybko się pieni, wydzielając tym samym szkodliwe dla oczu i dróg oddechowych opary. 

Po odczekaniu 30 minut (w trakcie których nie można korzystać ze zlewu czy prysznica), należy wlać do otworu przygotowaną wcześniej (np. w garnku czy w czajniku) ciepłą wodę. Następnie, trzeba odkręcić gorący strumień w kranie i pozostawić go na około 2-3 minut. W przypadku uzyskania niezadowalających efektów, całą procedurę można powtórzyć. Warto też stosować ją profilaktycznie np. raz w miesiącu.

  1. Domowe udrażnianie kanalizacji przy użyciu aspiryny

Jak się okazuje, aspiryna to nie tylko skuteczny sprzymierzeniec w walce z bólem głowy. Aby się o tym przekonać, należy wykorzystać ją do udrażniania kanalizacji. W tym celu, wystarczy wrzucić dwie musujące tabletki do odpływu, a następnie zalać je szklanką octu. Decydując się na ten zabieg, należy jednak zachować dużą ostrożność, ponieważ taka mieszanina będzie burzliwie się pienić. Nie powinno więc dojść do jej bezpośredniego kontaktu ze skórą, w czym pomocne okaże się założenie ochronnych rękawiczek. Po upływie około 5 minut, należy odkręcić ciepłą wodę w kranie – tak, aby wlewała się bezpośrednio do odpływu. 

  1. Soda i sól do udrażniania rur łazienkowych

Innym domowym środkiem, który okaże się skutecznym wsparciem w eliminowaniu zalegających osadów z mydła czy włosów w odpływach łazienkowych, jest mieszanina sodu i soli. W trakcie jego przygotowania, konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcje 1:1, a więc zastosowanie po 100g wymienionych składników. Po wsypaniu ich do odpływu, należy wlać około 150 ml podgrzanego octu oraz zabezpieczyć otwór korkiem. Podobnie, jak w przypadku pozostałych środków, zalecane jest zachowanie wszelkiej ostrożności. Dla skutecznego udrożnienia kanalizacji, miksturę należy pozostawić na długi czas (minimum godzinę), a następnie wlać do odpływu około 1,5-2 litrów wrzącej wody.

Jeśli wymienione powyżej metody nie przyniosą oczekiwanych skutków, warto zwrócić się o pomoc fachowców. Profesjonalne pogotowie hydrauliczne przywróci odpowiednią drożność rur, dzięki użyciu specjalistycznych narzędzi i sprzętów.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Domowe sposoby na udrożnienie rury

  1. avatar kinsocha pisze:

    Zdecydowanie nie polecam tej metody. Soda z octem, to dobra metoda na zamulenie kanalizacji w dłuższej perspektywie, a o Aspirynie nawet nie wspomnę, bo szkoda słów na komentowanie głupot.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...