Do wszystkiego, czyli do niczego? Nie zawsze! Poznaj zalety wózków wielofunkcyjnych

1 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kupujemy wiele rzeczy, które mają być swoistymi kombajnami różnorodnych funkcji, jak roboty kuchenne czy zabawki interaktywne dla dzieci, które śpiewają, powtarzają wypowiedziane przez dzieci sylaby i słowa, ruszają buzią, grają melodyjki, a dodatkowo są klasycznymi przytulankami. To oczywiście pozytywne przykłady wielofunkcyjności. Czasem jednak w przypadku niektórych rzeczy, zwłaszcza tych, w przypadku których w grę wchodzi bezpieczeństwo, komfort czy czas użytkowania wydaje nam się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Tak często podchodzimy do fotelików dedykowanych od 0 do 12 roku życia (choć są modele wysokiej jakości), tak też często podchodzimy do wózków wielofunkcyjnych, ale one mogą mieć sporo zalet. W dzisiejszym poradniku dowiesz się więcej na ich temat.

spacer z wózkiem

Po pierwsze: uniwersalny stelaż dla wózka głębokiego i spacerówki, a także fotelika

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w swoim mieszkaniu do przechowywania wózka to wybór modelu wielofunkcyjnego wydaje się bardzo słuszny. Wszystkie modele mają bowiem uniwersalny stelaż, który pasuje zarówno do gondoli, jak i spacerówki, dzięki temu oszczędzasz miejsce i nie musisz przechowywać dwóch. Ponadto bardzo często wózek 3w1 wózekwyposażony jest w kompatybilny fotelik samochodowy, który także można wpiąć w stelaż i kiedy zajdzie taka potrzeba używać jako nosidełka przy pójściu do sklepu, dzięki czemu ma się większe pole manewru niż z dużym wózkiem. Czasami w zestawie z wózkiem 3w1 dołączony jest adapter, który umożliwia wpięcie w stelaż dowolnego fotelika. Jest to istotne, jeśli nie decydujesz się na fotelik z zestawu i zamiast niego za niewielką dopłatą wybierasz model od renomowanego producenta z wysokimi ocenami w testach ADAC, czy innych renomowanych testach zderzeniowych. Dobry sklep z wózkami i akcesoriami dziecięcymi oferuje Ci możliwość wyboru i sprawia, że aspekt bezpieczeństwa fotelików w przypadku wózków 3w1 nie może być już argumentem przeciw.

Po drugie: stabilne i bezpieczne, czyli o kołach i hamulcach

Kolejną ważną kwestią jest stabilność i bezpieczeństwo. Wózek 3w1 ma najczęściej zamontowane koła na łożyskach, co sprawia, że są odpowiednio wyważone. Dodatkowo masz do wyboru zarówno piankowe, jak i gumowe, a także żelowe. Zatem w pierwszym i trzecim przypadku masz do czynienia z wózkiem, którego koła nie ulegną uszkodzeniu, choć piankowe na pewno mogą bardziej się ścierać. Istotne znaczenie mają również hamulce i tu często producenci proponują nie tylko hamulec nożny, ale również ręczny. Ten drugi przydaje się zwłaszcza, jeśli wózek ma być przeznaczony do joggingu. Koła w dobrych wózkach 3w1 są skrętne i można je zablokować w razie potrzeby do jazdy na wprost. To sprawia, że niezależnie od terenu można czuć się komfortowo. Istotna jest również amortyzacja, często nie tylko na tylne, ale wszystkie koła. To oczywiście wybór dla wszystkich tych rodziców, którzy poza trasami miejskimi wybierają również te niestandardowe, w lesie czy parku.

Po trzecie: oszczędność pieniędzy, która ma duże znaczenie

Kupując wózek 3w1 zamiast wózka spacerowego i głębokiego oszczędzasz. W bonusie otrzymujesz jeszcze fotelik samochodowy, jak już wspomnieliśmy możesz za niewielkie pieniądze wybrać dobrej klasy model. Choć jednorazowy wydatek może być czasem spory, to jednak musisz pamiętać, że zyskujesz wózek, który posłuży dziecku nawet do 4-5 roku życia. Tutaj musisz szczególną uwagę zwrócić na maksymalne obciążenie, bo to jest różne w przypadku wózków 3w1. Może to być 15 albo np. 18 kg. Zatem sprawdzi się dla 3-latka albo nawet 5-latka. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę także dodatkowe obciążenie, wszak często do wózka pakujesz liczne zakupy, a chcesz by nadal był bezpieczny dla dziecka.

Po czwarte: mnóstwo akcesoriów, łatwość składania i wygoda czyszczenia

Kolejna zaleta wózka wielofunkcyjnego być może nie jest ważna dla wszystkich, ale wiele osób doceni mnogość gadżetów i dodatków. Razem z wózkiem 3w1 bardzo często dostajesz folię przeciwdeszczową, parasolkę do spacerówki, uchwyt na smartfona, koszyk na zakupy, torbę na dziecięce akcesoria, czy moskitierę. Producenci prześcigają się w dodawaniu ciekawych gadżetów. Dla wielu rodziców bardzo ważna jest też łatwość składania, a wiele takich wózków można złożyć jedną ręką, bez wysiłku. Dodatkowo znajdziesz także modele, których tapicerkę można łatwo zdjąć i wyprać.

Jak widać wózki wielofunkcyjne mogą być naprawdę świetnym wyborem, gdyż sprawdzą się na każdą pogodę, na długi czas, a przy tym do wielu aktywności, nie tylko pójścia na spacer, ale również wycieczkę (tu docenisz łatwe składanie) czy pójście na zakupy bądź jogging. Dlatego nie czekaj i wybierz już dziś model dla swojego malucha!

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaka cera jest najgorsza
Trądzikowa cera jest najgorsza, bo nigdy nie wiadomo jaka niespodzianka na niej się...
Mieszkania do wynajęcia - opinie
Odradzam wynajmowanie mieszkań ze starym sprzętem, wiadomo że on się w końcu zepsuje, a...
Pneumokoki
Ja szczepiłam dzieci przeciwko pneumokokom. Prawie 10 lat temu za szczepionkę trzeba było niemało...
Maskowanie koloru licówkami
Wybielanie jest dużo tańsze... A czy licówka nie ulegnie przebarwieniu po pewnym...