Dlaczego warto korzystać z usług dietetyczki online? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dlaczego warto korzystać z usług dietetyczki online?

25 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

O tym, że warto mieć szczupłą sylwetkę i zdrowy organizm, nie trzeba nikogo przekonywać. A jednak otyłość jest coraz większym problemem współczesnego społeczeństwa – szacuje się, że już za 4 lata w Polsce otyłych będzie 26 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn. Pomóc w walce z otyłością mogą dietetycy, z których usług możemy już korzystać online.

Szczupła i zdrowa sylwetka to nie tylko moda. Otyłość stała się poważnym problemem społecznym, już trzech na pięciu Polaków ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. I to nie koniec, bo w ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie.

Dlaczego warto pozbyć się nadwagi?

Otyłość kojarzymy przede wszystkim z wyglądem. Ale oprócz szybszego męczenia się, pocenia i braku możliwości zakupu ubrań w sklepach, jej skutkiem są poważne choroby.

Osoby otyłe mają wiele chorób, w tym nadciśnienie tętnicze, bezdech senny, choroby układu krążenia, częściej też chorują na niektóre rodzaje nowotworów, np. jelita grubego. Otyłość olbrzymia może prowadzić nawet do niepełnosprawności. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rocznie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością umiera ponad 2,5 mln osób na świecie.

Oprócz fizycznych, są też konsekwencje psychiczne – problemy związane z niską samooceną czy zaburzenia zachowania. Osoby otyłe często nie są akceptowane, czują się odrzucone. To powoduje, że zamykają się w domu i… jedzą, tyjąc coraz bardziej.

Jak w osiągnięciu celu pomoże dietetyk online?

Bardzo rzadko zdarza się wyjście z otyłości samodzielnie. Jej powodem są bowiem nawyki wypracowane przez lata – niewłaściwa dieta, nieregularne posiłki czy brak ruchu. Jedzenie często jest kompensowaniem sobie innych braków w życiu osoby otyłej, a leżenie przed telewizorem traktowane jest jako jedyna forma relaksu.

Aby przerwać ten niekończący się proces tycia, potrzebna jest pomoc dietetyka, który dobierze odpowiedni sposób odżywiania się, sprawdzi, czy nie występują problemy z tarczycą, insulinoodpornością, nietolerancjami czy zaburzeniami pokarmowymi. Zaznaczmy, że stosowanie samodzielnie diet może skończyć się efektem jo-jo i poważnymi komplikacjami zdrowotnymi.

Oto kilka najważniejszych korzyści, jakie daje współpraca z dietetykiem online:

1. Indywidualne podejście

Dietetyk online to świetne rozwiązanie, które pozwoli na indywidualne podejście do problemu każdej osoby. Dzięki wypełnieniu szczegółowej ankiety i wykonaniu kilku ważnych badań laboratoryjnych, dietetyk pozna przyczyny otyłości i zaproponuje rozwiązania, dzięki którym osoba z nadwagą będzie mogła osiągnąć cel zdrowo i, co istotne, na stałe.

2. Motywacja

Kiedy walczymy z nadwagą samodzielnie, często usprawiedliwiamy „ grzeszki”, albo stosujemy zasadę „od jutra”. Współpraca z dietetykiem online oznacza, że kontroluje on twoje postępy i na bieżąco doradza, w jaki sposób motywować się do pozytywnej zmiany. Jeśli do tego dietetyk sam miał kiedyś problemy z otyłością, wie jak zapobiegać rozluźnieniu diety i co zrobić, żeby czerpać radość z tworzenia nowej, zdrowej sylwetki.

3. Dieta może być smaczna

Dieta najczęściej kojarzy się z ograniczeniami i mdłym, niesmacznym jedzeniem. Dietetyk online udowadnia, że plan żywieniowy może być urozmaicony, sycący i smaczny, a przede wszystkim, nie powoduje uczucia głodu. Sposób odżywiania dopasowuje się indywidualnie. Niektórzy z nas lubią sałatki, a inni wolą pizzę. Stosowanie diety nie oznacza, że trzeba zrezygnować z ulubionych potraw. Można wprowadzić zdrowe zamienniki i zmienić sposób przygotowywania potrawy, a na pewno będzie smaczna i zdrowa.

4. Ruch to zdrowie

Każda dieta powinna być uzupełniana sportem. I nie chodzi o to, żeby od razu biegać w maratonie. Dietetyk online pomoże również dobrać trening w taki sposób, aby odpowiednio ukształtować sylwetkę i wspomóc efekty odchudzania.

Nasz organizm jest jak komputer – aby odpowiednio pracował, trzeba znać podzespoły, wiedzieć co z czym odpowiednio współdziała i jak na nim pracować, by się nie zepsuł. Zazwyczaj korzystamy wówczas z pomocy specjalisty. Jeśli więc chcecie zmienić jakość swojego życia, zastosujcie tę zasadę również w przypadku zmiany nawyków żywieniowych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...