URODA I ZDROWIE

Uroczysty jubileusz marki Pani Walewska – klasyczne i kultowe kosmetyki w nowej odsłonie!

25 maja 2021, dodał: Redakcja

Charakterystyczny, kobaltowy słoiczek, stylizowany na kapelusz Napoleona, gości na półkach łazienkowych od początku lat 70-tych. Gdy w 1971 roku marka Pani Walewska oficjalnie zadebiutowała na rynku, od razu zyskała ogromną popularność, a kobiety w Polsce pachniały kwiatową mieszanką typu chrype na bazie konwalii.

Marka łączy tradycję i doświadczenie. To wyznacznik klasy, elegancji i doskonałości. A wszystko zaczęło się 50 lat temu, w krakowskiej fabryce firmy Miraculum założonej przez
dr Leona Lustra. W związku z tą okrągłą rocznicą, marka rozpoczęła świętowanie swych urodzin w Dniu Matki –  specjalną promocją do – 50 % na wszystkie produkty Pani Walewska, wspólnie z wybranymi po praz pierwszy w historii marki Ambasadorkami.

Nasza inspiracja

Nazwa marki Pani Walewska pochodzi od nazwiska Marii Walewskiej, polskiej arystokratki żyjącej na przełomie XVIII i XIX wieku, w której zakochał się Napoleon Bonaparte.
„Walewska Maria z Łączyńskich, hrabina (1789-1817), żona Anastazego Walewskiego szambelana; z jej związku z Napoleonem I, trwającego od 1807 do 1810 roku, pochodził syn Walewski Alexander, dyplomata i polityk francuski” – tyle można wyczytać z Małej Encyklopedii Powszechnej na temat pięknej Polki, której uroda zafascynowała jednego z największych wodzów świata.

Najważniejszy człowiek na świecie i polska szlachcianka

„O, jakie to mnóstwo pięknych kobiet w Warszawie!” – miał powiedzieć Napoleon Bonaparte, gdy ujrzał Marię Walewską na balu karnawałowym na Zamku Królewskim. Działo się to
w 1807 r. Burzliwy romans Napoleona Bonaparte i Marii Walewskiej owiany jest wieloma tajemnicami i legendami. Do dziś trwają spory, czy hrabina była niewierną żoną i zakochaną kobietą, czy może wielką patriotką. Ze związku Napoleona z Marią Walewską 4 maja 1810 roku urodził się syn Aleksander Florian Józef.

„Marysia i Napoleon”

Inspiracją do powstania serii była popularna komedia kostiumowa z 1966 roku pt. „Marysia i Napoleon” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, w której główne role zagrali Beata Tyszkiewicz (Pani Walewska) oraz Gustaw Holoubek (Napoleon Bonaparte). Film jest adaptacją sztuki autorstwa Andrzeja Jareckiego. Autorzy scenariusza 'Marysi i Napoleona' opowiedzieli tę miłosną historię z przymrużeniem oka. Pozwolili sobie także na pewną swobodę w traktowaniu faktów historycznych. Historia romansu pięknej Marii Walewskiej
i Napoleona nieraz inspirowała twórców filmowych. W roku 1937 w Hollywood powstał film 'Pani Walewska' z udziałem takich gwiazd jak Greta Garbo i Charles Boyer.

Klasyka w nowej odsłonie


Od 1971 roku kolejne pokolenia polek odkrywają elegancję i ponadczasowość Pani Walewskiej, a ta zaskakuje nowymi odsłonami. Obecnie w sprzedaży jest sześć kolekcji.

CLASSIC  – Zapach cechuje unikatowa prostota, nasycona nieprzemijającą klasyką, jest deklaracją wysublimowanej elegancji i współczesnej zmysłowości dla spełnionej i pewnej siebie kobiety.
GOLD – Kwintesencja prawdziwego luksusu. Zmysłowy i jednoczenie wyrafinowany. Subtelny bukiet o intrygującej i kuszącej świeżością nucie kwiatowej, połączony z delikatnie zaakcentowaną nutą owocową oraz tajemniczą nutą orientalną.
WHITE – Żywiołowy i świeży zapach, pełen radości życia, zaraźliwego optymizmu i niespożytej energii, w którym królują ciepłe zmysłowe nuty klasycznego akordu wanilii, drzewa sandałowego i piżma rozjaśnione energetycznymi nutami pomarańczy i grejpfruta. Kompozycja pozostawia na skórze subtelny zapach białych kwiatów.
NOIR – Zmysłowy, krystalicznie przejrzysty, kuszący niezwykłą słodyczą. Intensywny i subtelny jednocześnie, dla kobiety pewnej siebie, tajemniczej i kobiecej. Pełna energii, świeża kompozycja, łącząca nuty soczystych cytrusów z uwodzicielską różą i piżmem.
SWEET ROMANCE – Pachnąca historia miłości, pełnej uniesień i namiętności, opowiedziana zmysłowym połączeniem subtelnych nut kwiatowych z wibrującymi akcentami owocowej świeżości.
RUBY – Bogaty i luksusowy zapach inspirowany blaskiem szlachetnego rubina. Odważny, elegancki i zmysłowy. Wystarczy zaledwie kilka kropel, by uwolnić jego magię.

www.paniwalewska.pl
www.miraculum.pl

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypadające matowe włosy
Generalnie trzeba zwrócić uwagę na poziom witamin w diecie...
Dieta z niskim IG
Ale masz insulinooporność czy cukrzycę? Na stronach dietetyków pewnie można coś takiego znaleźć......
Jedzenie kompulsywne
Mnie się zdarzało jak oglądałam tv, nie zastanawiałam się wtedy, że zjadłam już sporo...
Leady - jak je pozyskać?
> Cosmix napisał/a: > Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb. Dokładnie,...