URODA I ZDROWIE

Dieta ketogeniczna KetoSwitch – na czym polega, opinie, zasady

15 lipca 2020, dodał: Redakcja

 

Wyobraź sobie dietę, która w ok. 90% opiera się na spożywaniu tłuszczy. A teraz pomyśl, że dzięki takiemu sposobowi odżywiania możesz schudnąć, a dodatkowo osiągnąć korzystne skutki dla zdrowia: zmniejszyć ryzyko cukrzycy, ograniczyć procesy zapalne, poprawić odporność organizmu. Wydaje Ci się to abstrakcyjne i niemożliwe? A jednak to prawda. Badania naukowe oraz osoby, które podjęły wyzwanie diety ketogenicznej, potwierdzają jej skuteczność. Brzmi interesująco?

Life Switcher

KetoSwitch Diet, czyli jedz tłuszcz i spalaj tłuszcz

Dieta ketogeniczna polega na ograniczeniu spożycia białka i węglowodanów przy jednoczesnych zwiększeniu podaży tłuszczów. W standardowej diecie większości ludzi tłuszcze stanowią ok. 35% wszystkich spożytych kalorii, białko – ok. 15%, a węglowodany – ok. 50%. W przypadku diety wysokotłuszczowej ich udział w dziennym bilansie kalorycznym rośnie aż do 80-90%. Dlaczego to działa? Źródłem energii dla człowieka są węglowodany, jednak kiedy zaczyna ich brakować, organizm szuka alternatywy i zaczyna sięgać po energię z nagromadzonej tkanki tłuszczowej, co skutkuje jej redukcją. Proces ten fachowo określa się ketozą. Zupełnie nie dziwi więc fakt, że w ostatnim czasie dieta ketogenna to prawdziwy hit na zrzucenie zbędnych kilogramów. Do zmiany jadłospisu, na ten obfitujący w tłuszcze, dodatkowo zachęcają inne korzyści płynące z takiego sposobu żywienia. Według badań dotyczących skuteczności diety ketogenicznej, u pacjentów będących pod obserwacją lekarzy odnotowano nie tylko utratę przez nich masy ciała, ale także zmniejszenie poziomu złego cholesterolu (LDL) przy jednoczesnym wzroście tego dobrego (HDL) oraz wyrównanie się poziomu glukozy we krwi.

Czy dieta może być naprawdę tak prosta?

Założenia diety ketogenicznej wydają się być niemal banalnie proste, a efekty niezwykle obiecujące. Jest jednak jedno ale – niepoprawnie przeprowadzona może przynieść więcej szkód niż korzyści. Posiłki muszą być odpowiednio zbilansowane, aby dostarczały potrzebnych składników odżywczych, a wybór produktów, rozpisanie jadłospisu oraz ustalenie stosownych norm nie są łatwym zadaniem. W związku z powyższym nie zaleca się więc samodzielnego opracowywania tejże diety, a niestety nie każdy może pozwolić sobie na długotrwałą współpracę z dietetykiem. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się wchodząca na rynek polski platforma dietetyczna LifeSwitcher.com oraz jej flagowy produkt o nazwie KetoSwitch Diet.

LifeSwitcher

KetoSwitch Diet to wsparcie specjalisty bez wychodzenia z domu

Life Switcher to młoda białostocka firma, która stawia właśnie pierwsze kroki w dietetycznej branży. Swoją działalność postanowili rozpocząć od autorskiej diety ketogenicznej. Cóż innowacyjnego kryje się w tym projekcie? Unikalny jest przede wszystkim sposób funkcjonowania ich platformy. Startupowcy opracowali, we współpracy z dietetykiem, specjalny algorytm, który dostosowuje plan dietetyczny do osobistych preferencji każdego z użytkowników. Daje to możliwość nie tylko wykluczenia przez nich konkretnej grupy produktów, takich jak na przykład nabiał, gluten czy mięso, ale również perfekcyjnego dostosowania wygenerowanych posiłków do faktycznych potrzeb każdego z nich. Korzystanie z naszej aplikacji jest bardzo proste i intuicyjne, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, co zajmie mniej niż minutę i w rezultacie otrzymujemy spersonalizowaną, odpowiednio zbilansowaną dietę z jadłospisem na każdy dzień, a wszystko to bez wychodzenia z domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy nie tylko nasz czas, ale także pieniądze. Decydując się na zakup KetoSwitch Diet otrzymujemy dostęp do platformy, a co za tym idzie zbilansowanej diety, przygotowanej pod czujnym okiem dietetyka, aż na 60 dni! To zdecydowanie tańsza opcja niż liczne konsultacje, na które musielibyśmy się przygotować, decydując się na wizyty w przeciętnej poradni dietetycznej.

logo Life Switcher

Ponadto pracownicy Life Switchera przygotowali wiele dodatków, mających stanowić wsparcie w dietetycznych wyzwaniach ich klientów, jak na przykład gotowy plan treningowy czy ebook, w których znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania na temat diety ketogenicznej. W ofercie platformy mają pojawić się także suplementy, które jak wiadomo są ważnym elementem każdej diety, a szczególnie tej wysokotłuszczowej, widocznie wpływając na poprawę efektów.

Plany Life Switcher nie ograniczają się jedynie do KetoSwitch Diet, sukcesywnie klientom udostępniane będą inne diety, trzeba jednak przyznać, że firma zaczęła swoją przygodę z branżą z wysokiego „C”. Dobre opracowanie diety bazującej na tłuszczach, z pewnością było sporym wyzwaniem. Oby imponujące efekty ich przyszłych klientów wynagrodziły cały trud włożony w budowanie platformy.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...