Czym skutecznie wyczyścić czarną skórzaną kurtkę – ten patent na pewno cię zaskoczy!

24 kwietnia 2024, dodał: Katarzyna Lewandowska

Nadchodzi wiosną a wraz z nią konieczność zmiany naszego outfitu na lżejsze kurteczki skórzane na przykład ponadczasowe ramoneski. Te kultowe kurtki stały się symbolem lat 70. i dotrwały do dzisiaj, a swoją nazwę zawdzięczają punkowemu zespołowi The Ramones, którego członkowie nosili skórzane kurtki z ćwiekami i ekspresami.

kurtka skórzana czyszczenie

Dzisiaj nosimy tego typu kurtki nie tylko na koncerty rockowe, ale na co dzień, idealnie sprawdzają się do biura, spotkania towarzyskiego i wiele innych okazji. Możemy je komponować nie tylko z jeansami, ale też sukienkami, spódniczkami, szerokimi spodniami czy kombinezonami. Kiedy kurtka spędziła cały sezon zimowy w szafie, warto ją lekko odświeżyć aby nabrała blasku i świeciła tryumfy. Po zakupie w sklepie warto od razu zabezpieczyć kurtkę specjalnym  impregnatem do skór, który można nabyć w sklepie, w którym dokonujemy zakupu. Taki impregnat w spraju chroni skórę przed warunkami atmosferycznymi i zabrudzeniami podczas użytkowania. Na rynku nie brakuje specjalistycznych mleczek i preparatów do czyszczenia skór, a nawet punktów, w których nasze odzienie nabierze nowego blasku. Są jednak domowe sposoby, proste , łatwe i tanie, które w oka mgnieniu wyczyszczą plamki czy nacieki z deszczu.

kurtka skórzana damska

Najprostszy sposób to użycie do czyszczenia skóry zwykłej oliwki bezbarwnej dla dzieci lub kremu Nivea, nadmiar usuwamy chusteczką bawełnianą. Tego typu zabieg szczególnie polecanym do usuwania nieestetycznych i kłopotliwych zabrudzeń z pudru i podkładu, w okolicach kołnierzyka. Szybkim i skutecznym rozwiązaniem jest też użycie ciepłej wody z mydłem. Wystarczy kurtkę wytrzeć w brudnych miejscach  wilgotną gąbką, a następnie osuszyć ją miękką ściereczką.

ramoneska

Kurtki ze skóry nie pierzemy sami w pralce, ponieważ ulegnie ona zniszczeniu.  Regularne czyszczenie kurtki skórzanej w domu polega głównie na przecieraniu jej zwilżoną w wodzie bawełnianą ściereczką. W taki oto sposób skutecznie usuwamy kurz, drobny pył oraz brud z mankietów czy kołnierzyka.

Domową miksturą polecaną do czyszczenia kurtek skórzanych od wewnątrz jest między innymi woda z sodą oczyszczoną, która pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i bakterii z podszewki kurtki, skóra chłonie zapachy z zewnątrz. A jak usunąć gumę do żucia przylepioną do skóry? Wystarczy użyć kostki lodu – potrzyj nią gumę i zmrozić, guma powinna sama odpaść. A jak usunąć tłuste plamy ze skórzanej kurtki? Należy przetrzeć je miksturą wykonaną z mąki ziemniaczanej oraz benzyny. Następnie delikatnie wytrzeć wacikiem nasączonym spirytusem. Kolejnym krokiem jest dokładne natłuszczenie skóry za pomocą profesjonalnego preparatu, przeznaczonego do konserwacji skór naturalnych. Zacieki i plamy po kroplach wody usuwamy za pomocą roztworu wody z octem.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz