Czym charakteryzują się firany z przelotkami i jakie są ich zalety? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czym charakteryzują się firany z przelotkami i jakie są ich zalety?

28 sierpnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

To właśnie firany sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Powodują, że okno staje się dużą ozdobą. Jednocześnie wiele osób nie przepada za praniem, prasowaniem i wieszaniem firan. Trudno się temu dziwić, bo bywa to bardzo męczące. Dlatego powoli do lamusa odchodzą klasyczne firany na żabki. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast bezproblemowe w upinaniu firany z przelotkami. Czym się wyróżniają?

firanki

Firany z przelotkami – co to takiego?

Przelotki to niewielkie ringi – metalowe lub plastikowe. Ich średnica wynosi na ogół około 4 cm. Dlatego pasują na popularne karnisze rurkowe. Przed zakupem warto to sprawdzić, bo za małe przelotki nie będą się swobodnie przesuwać po karniszu. Z drugiej strony nie mogą być one zbyt duże. Muszą być też mocno zaciśnięte. 

Firany z przelotkami, które kupić można m.in. w sklepie internetowym arthomedesign.pl/pl/c/Firany-makarony-na-przelotkach/58, cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie trzeba ich ściągać do prania. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają z tradycyjnymi żabkami. 

Niektóre osoby decydują się na samodzielne wszycie przelotek do firan. W sumie wystarczy wyciąć w równych odstępach otwory o odpowiedniej średnicy, a potem włożyć w nie ringi i zacisnąć. Brzegi tkaniny dobrze jest obszyć. Jednak o wiele prostszym rozwiązaniem jest zakup gotowych firan z przelotkami. 

Firany z przelotkami – najważniejsze zalety

Zacząć trzeba od tego, że firany z przelotkami można bez problemu wieszać i ściągać. Wystarczy zdjąć rurkę, przewlec przez nią przelotki i gotowe. Trzeba jedynie ponownie zawiesić drążek. Nie ma też konieczności marszczenia materiału. To spora oszczędność czasu i sił. Takie firany są doskonałym wyborem dla osób starszych, które nie mają siły trzymać rąk w górze przez wiele minut. 

Warto pamiętać także o tym, że dekoracje okienne tego rodzaju można bez problemu przesuwać na karniszu. Firanę wystarczy lekko złapać. Nie ma przy tym ryzyka, że ringi się zerwą – w przypadku żabek jest odwrotnie. Trudno o lepsze rozwiązanie dla okien balkonowych i tarasowych. 

Firany z przelotkami zdobyły bardzo dużą popularność na rynku. Tym samym do wyboru jest wiele wzorów – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Firanę trzeba dopasować pod kątem długości i szerokości do swojego okna. Wiele osób stawia na klasyczne firany w kolorze białym. Są one najbardziej uniwersalne. Jednocześnie zdecydować się można na nieco mniej oczywiste barwy. 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz