Czy warto zdecydować się na perukę podczas leczenia onkologicznego?

3 lipca 2019, dodał: MajaWi
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Osoby borykające się ze schorzeniami onkologicznymi wykazują różne podejście do kwestii peruki. Niektóre wyraźnie ich potrzebują, gdyż pomagają w poprawieniu ich ogólnego samopoczucia i zgromadzenia sił do dalszej walki z chorobą. Inne z kolei twierdzą, że ich choroba nie jest tabu więc wolą znosić ciekawskie spojrzenia. Trudno jednoznacznie orzec, które podejście jest lepsze i czy w ogóle można oceniać je w takich kategoriach, gdyż jak wiemy każdy z nas jest inny, różni się również nasza psychika, a co za tym idzie odmiennie reagujemy na sytuacje, jakie spotykają nas w życiu. Nie można jednak odmówić dzisiejszym perukom wielu niekwestionowanych zalet i ich roli terapeutycznej, szczególnie w przypadku czasowej lub trwałej utraty włosów.

peruki

 

Jakie argumenty przekonują do zakupu peruki?

Przede wszystkim nadal większość z nas kojarzy peruki jako rodzaj widocznej na głowie „czapki”, takie były bowiem noszone przez nasze babcie i jeszcze gdzieniegdzie się pojawiają. O istnieniu lepszych peruk nie wiemy, bo ich nie widać, osoby, które je noszą wyglądają tak, jakby prezentowały się nam w swoim naturalnym uczesaniu i nikomu nawet na myśl nie przychodzi, że jest to peruka. Dopiero jak taka informacja zostanie nam przekazana zaczynamy się zastanawiać, jednak i tak musimy się wyjątkowo silnie przyglądać, aby dostrzec, że coś jest inaczej.

Kolejnym argumentem jest możliwość refundacji części zakupu peruki i staranie się o dodatkowe dofinansowanie z PFRON. Osoby leczące się onkologicznie bez trudu otrzymają odpowiednie zaświadczenie od swojego lekarza i będą mogły kupić swoją perukę z dofinansowaniem w jednym z wielu sklepów, które współpracują z NFZ. Jednym z nich jest współpracujący ze wszystkimi oddziałami NFZ w Polsce, sklep z markowymi perukami Świat Peruk w Krakowie.

Warto pamiętać, że jeśli udamy się do profesjonalnego salonu perukarskiego, to możemy liczyć na fachową pomoc personelu, który jest odpowiednio przeszkolony i pomoże nam w doborze odpowiedniej dla naszych potrzeb peruki, dodatkowo zadba, abyśmy dokładnie wiedzieli jak należy pielęgnować peruki, dzięki czemu z pięknej fryzury będziemy mogli cieszyć się naprawdę długo.

 

Peruka dla chorych onkologicznie – wsparcie psychologiczne

Okres leczenia z zastosowaniem chemioterapii i radioterapii jest niezwykle trudny pod względem psychicznym. Sama utrata włosów zwykle bardziej dotyka kobiet, które wskazują na poczucie utraty kobiecości, zagubienie, depresje. W tym czasie nie są one w stanie spojrzeć na swoje odbicie w lustrze, a gdy już to zrobią pojawiają się skrajne emocje smutku, żalu czy złości. Właście dlatego wielu psychologów wskazuje iż peruka stanowi tu istotny element terapeutyczny, gdyż pozwala kobietom uwidocznić swoje piękno i w nie uwierzyć. Patrząc na swoją twarz z idealnie dobranymi włosami zdają sobie sprawę, że walka ma sens i to nie tylko dla samych siebie, ale i dla naszych bliskich. Oczywiście peruka to kropla w morzu potrzeb pacjenta onkologicznego, jednak w tych trudnych chwilach liczy się wszystko co pozwala nam się czuć choć odrobinę lepiej.

peruki

 

Wybór peruki – włosy naturalne czy syntetyczne?

Obecnie w sklepach perukarskich, takich jak Świat Peruk w Krakowie, dostępnych jest wiele pięknych modeli peruk. Jednak już w pierwszej chwili uwagę zwracają ich dwa rodzaje. Możemy bowiem wybrać perukę wykonaną z włosów naturalnych, które zostały ścięte innej osobie, a możemy wybrać perukę wyprodukowaną z syntetycznych włókien. Peruka naturalna jest droższa, jednak wyróżnia się znaczna ilością zalet, których nie posiadają peruki syntetyczne. Przede wszystkim chodzi tu o poziom trwałości, naturalny wygląd, ale również możliwości w kwestii stylizacji i zmiany uczesania. Zobaczcie film przygotowany przez specjalistów ze Świata Peruk dotyczący zalet peruki naturalnej:


Film: Świat Peruk, sklep z perukami w Krakowie

 

Gdzie i jak kupić perukę?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na perukę naturalną czy syntetyczną zakupu dobrej jakości peruki warto dokonać w profesjonalnym salonie perukarskim, takim jak sklep z markowymi perukami Świat Peruk w Krakowie. W takim miejscu możemy liczyć na profesjonalne doradztwo, pomoc stylisty peruk, możliwość skorzystania z usług fryzjera z doświadczeniem w stylizowaniu peruk naturalnych, zakupimy również wszystkie niezbędne preparaty i produkty do pielęgnacji peruk. Jednak najważniejsza jest tu empatia i indywidualne podejście do każdego klienta. Tak jak już wspomnieliśmy każdy z nas jest inny i inaczej radzi sobie ze swoją chorobą, dlatego również w czasie wybierania peruki liczymy na inne traktowanie. Niektóre osoby szukają empatii, ciepła i wsparcia, a inne nie chcą zwracać uwagi na swoją chorobę i być traktowana „normalnie”.

Audycja radia onkologicznego RADIOON z udziałem z eksperta ze Świata Peruk.


Film: Świat Peruk, sklep z perukami w Krakowie

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu peruki? Zobaczcie na filmie:


Film: Świat Peruk, sklep z perukami w Krakowie
Świat Peruk – peruki Kraków – to idealne miejsce na zakup peruki dla każdego. Tutaj każdy znajdzie uczesanie, które choć na chwilę pozwoli mu zapomnieć o męczącej chorobie i zebrać w sobie siłę.

SALON Z MARKOWYMI PERUKAMI W KRAKOWIE:
Świat Peruk Kraków:

Adres: J. Dietla 50, Kraków

www: perukikrakow.pl
www: perukakrakow.pl
www: perukisklep.pl

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Czy warto zdecydować się na perukę podczas leczenia onkologicznego?

  1. avatar Janina pisze:

    Muszę potwierdzić, że w tym miejscu naprawdę można liczyć na profesjonalne doradztwo, obecność stylisty i fryzjera na miejscu naprawdę jest dobrą rzeczą, ponieważ można od razu dopasować perukę do swojego wyglądu :)

  2. avatar Aśka pisze:

    moja przyjaciółka niestety straciła swoje włosy podczas leczenia, ciężko to przeżyła, ale na szczęście nie musiała cierpieć spojrzeń ludzi ponieważ właśnie nosiła perukę (właśnie z krakowskiego Świata Peruk). wykonana z prawdziwych włosów, całkowicie naturalnie wyglądała. nikt tak naprawdę się nie zorientował, że to nie jej własne

Dodaj komentarz