Peruki to nie temat tabu! To sposób na piękne włosy

29 stycznia 2020, dodał: MajaWi
Artykuł zewnętrzny

Za główne zadanie peruki uznaje się obecnie ukrycie braku włosów, spowodowanego przez chorobę, zdaniem wielu osób najczęściej onkologiczną. Warto jednak pamiętać, że również wiele innych schorzeń może powodować łysienie. A peruka nie musi być noszona jedynie z powodu nadmiernej utraty włosów. Jeszcze kilka lat temu peruki zaliczały się do tej samej kategorii tematów tabu, co nowotwory. Aktualnie temat też jest dyskretny choć powoli zmienia się to postrzeganie, gdyż peruka coraz częściej jest świetnym dodatkiem, odmianą i uzupełnieniem garderoby.


Zdjęcie: Peruki Kraków, ul. Dietla 50

 

Czemu peruki są tabu?

Społecznie przyjęło się, że jeśli coś może mieć związek z groźną chorobą, to lepiej nie pytać, bo jeszcze zrobimy komuś przykrość. Prawdopodobnie również nie lubimy oglądać czyichś łez, a właśnie ich się spodziewamy w czasie rozmowy na temat chorób. Perukę niestety nadal kojarzymy głównie z onkologią, w związku z tym, gdy ją nosimy lub dostrzeżemy u kogoś, usilnie nie chcemy o tym mówić i udajemy, że temat nie istnieje.

Peruki nie muszą być tabu

Peruki naturalne do złudzenia przypominają ludzkie włosy, w związku z tym trudno dostrzec, że dana osoba nosi perukę, jeśli się sama do tego nie przyzna. Jednak powinniśmy pamiętać, że peruka może być noszona do pracy lub z chęci nieinwazyjnej zmiany wizerunku. Założenie peruki nie jest wstydem czy ujmą, bo możemy ją nosić z różnych powodów i tak naprawdę nie ważne co, kto o nas myśli, ważne jak my się czujemy. Więc jeśli ktoś odważy się zapytać o naszą perukę, to warto o niej opowiedzieć szczerze z uśmiechem na twarzy. Pokazać zalety i swoje dobre samopoczucie. Z pewnością warto promować peruki jako naturalny sposób na piękne włosy. Warto wspominać o ich aspekcie terapeutycznym, bo pomagają nam się poczuć lepiej i pewniej w trudnych sytuacjach. Zobaczcie na filmie na co jeszcze zwracać uwagę podczas doboru peruki:

Film: Świat Peruk, peruki Kraków ul. Dietla 50

 

Jak dobrać perukę, w której poczujemy się atrakcyjnie?

Peruka naturalna zawsze idealnie dopasowuje się do potrzeb konkretnej osoby. Zdecydowanie łatwiej w jej przypadku o osiągnięcie całkowicie indywidualnego charakteru. Takie wysokiej jakości peruki, pochodzące od wielu renomowanych światowych producentów znajdziemy w salonach z perukami Świat Peruk w Krakowie, Katowicach, Kielcach czy Bielsku Białej. Istotny jest tu fakt, że są to markowe peruki, które świetnie się prezentują. Zobaczcie na filmie dlaczego warto kupować peruki naturalne:

Film: Świat Peruk, peruki Kraków ul. Dietla 50

 

Dodatkowo w procesie wybierania peruki uczestniczyć będzie doświadczony i odpowiednio przeszkolony personel, który pomoże nam w dobraniu dokładnie tego, czego obecnie poszukujemy. Miła atmosfera i empatia to cechy charakterystyczne tego wyjątkowego miejsca. Nauczymy się tu również jak prawidłowo dbać o perukę, aby posłużyła nam możliwie jak najdłużej. A dzięki jej noszeniu, przy każdym spojrzeniu w lustro będziemy wyglądać atrakcyjnie.

Warto też podejść do tematu z uśmiechem i mieć odwagę nieco pobawić się swoim wizerunkiem ;)

Film: Świat Peruk, peruki Kraków ul. Dietla 50

 

Adresy specjalistycznych salonów i sklepów z perukami Świat Peruk:

Peruki Kraków – ul. Dietla 50
perukikrakow.pl

Peruki Katowice – ul. Skłodowskiej-Curie 22
swiatperuk.pl

Peruki Kielce – ul. Duża 17
perukikielce.pl

 

MAPA:

peruki Kraków

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Peruki to nie temat tabu! To sposób na piękne włosy

  1. avatar delajka pisze:

    Jaki temat tabu? Coraz więcej osób jest świadomych, że peruki to świetny sposób na zmianę swojego wyglądu. Moja przyjaciółka we wspomnianym sklepie zamówiła sobie perukę na ślub, ponieważ naturalnie nosi krótkie włosy, a marzyła o długich na ten wyjątkowy dzień. I właśnie dzięki peruce udało jej się to marzenie spełnić :)

  2. avatar Doboro pisze:

    Peruki są bardzo fajną metodą na szybką odmianę wyglądu, kiedy na przykład nie chcemy zmieniać długości włosów a chcemy wyglądać inaczej. Nie raz korzystam z takiej możliwości i koleżanka podsunęła mi ten pomysł. A w sklepie Świat Peruk w Krakowie jest naprawdę ogromny wybór :D

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sposób na puszyste ręczniki
Wycieranie się szorstkim ręcznikiem nie należy do przyjemności. Milutki, pachnący, puszysty ręcznik sprawia przyjemność...
Sprawdzone triki na mycie okien
Jest kilka sztuczek, dzięki którym możemy umyć okna łatwo i bez pozostawiania smug....
Zmiany w L4 - płatne przez ZUS
Od 2025 roku zasiłek chorobowy będzie wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych już...
Dodatkowe opłaty w szpitalach
Jeśli jest się osobą ubezpieczoną, to sam pobyt w szpitalu posiadającym umowę z Narodowym...