Czy sen wspomaga odchudzanie?

5 września 2017, dodał: Deme

Sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów jest naprawdę mnóstwo. Jednak jak się okazuje można połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ śpiąc też  tracimy na wadze. Sen jest bardzo ważnym elementem dla naszego zdrowia, ponieważ wtedy organizm odpoczywa i się regeneruje. Brak snu może zaburzyć gospodarkę hormonalną, w której bardzo ważne są grelina i lektyna. Odpowiadają one za uczucie sytości i głodu. Oto kilka porad jak spać prawidłowo, aby chudnąć i odpoczywać.

Znalezione obrazy dla zapytania sleeping

Odstaw leki nasenne

Pomimo iż mogły by się wydawać najprostszym sposobem, to jednak mogą Ci tylko zaszkodzić. Leki mogą spowodować przyrost wagi, a dodatkowo osłabiać organizm w ciągu dnia.

Podobny obraz

Późne godziny

Staraj się unikać chodzenia o późnych porach, tym bardziej jeżeli zrywasz się o poranku. Wtedy ma się tendencje do odsypiania do późnych godzin w weekendy, co z pewnością nie pomaga organizmowi. Staje się on rozregulowany i nie współgra z zegarem biologicznym. Poprzez niewyspanie zaczynamy być podatni na używki typu kawa czy papierosy. To wszystko łączy się z nadwagą, cukrzycą oraz ryzykiem wystąpienia chorób serca.

 

Ustal harmonogram

Plany zawsze pomagają nam w organizacji. Tutaj również się spiszą, ponieważ przy regularnych porach snu łatwiej jest zaplanować chociażby dietę, czy stałe ćwiczenia. Szacowany czas na zdrowy sen to 7-9 godzin.

Znalezione obrazy dla zapytania harmonogram

Relaksacja

Ważne jest, aby znaleźć swój własny sposób na zrelaksowanie. Istnieje wiele sposobów, od muzyki,medytacji poprzez ćwiczenia, aż do aromaterapii. Dostosuj metodę do swojego trybu życia i potrzeb. Spraw, aby relaksacja stała się stałym elementem Twojego dnia.

 

Znalezione obrazy dla zapytania relaxing

Oświetlenie ma znaczenie

Badania wykazały, że niebieskie światło źle wpływa na naszą jakość snu. Może ono blokować wydzielanie się melatoniny w organizmie, a tym samym powodować problem z sygnalizacja snu. Ponad to niebieskie światło szkodzi siatkówce i długotrwałe jego używanie może doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Gdzie takie światło się znajduje?Głównie w laptopach oraz telefonach. Zaleca się więc nie używanie tych przedmiotów na 30 minut przed snem.

Znalezione obrazy dla zapytania blue light

Nic na siłę

Często bywa tak, że nie czujemy się senni, ale zbliża się pora snu, a godzin do wstania wciąż ubywa. Wtedy zaczynamy być nerwowi i kręcimy się bez celu po łóżku. Lepiej jednak wykorzystać tą energię na coś pożytecznego. Poczytaj książkę, zrelaksuj się, odpręż i dopiero wtedy spróbuj ponownie zasnąć.

Znalezione obrazy dla zapytania sleeping problem

zobacz również:

Bezsenność – Objawy i leczenie

Kiedy należy przeprowadzić detoks organizmu?

Bazylia – co przyprawiać i przepisy na dania z bazylią

Hinduski masaż głowy – recepta na stres

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ