Czy można pozbyć się okularów?

13 października 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Noszenie okularów bywa męczące. Można o nich zapomnieć, zakładając soczewki, jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego, ponieważ nie wszyscy mogą i lubią je nosić. Dzięki laserowej korekcji wzroku raz na zawsze możemy pozbyć się okularów i zlikwidować problemy ze wzrokiem.

okulary

Czym jest i na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, podczas którego w odpowiedni sposób regulowana jest nasza rogówka, a dokładniej zmieniana jest jej krzywizna. Wiązki światła odpowiednio oddziałują na nasze oko, aby w ostateczności zmniejszyć naszą wadę wzroku.

Sprzęt, który będzie używany do takiego leczenia, pracuje bezdotykowo i jest wyposażony w system śledzenia ruchów naszej gałki ocznej, dzięki czemu nie będzie żadnych konsekwencji, gdy poruszymy okiem. Podczas laserowej korekcji wzroku jesteśmy poddawani znieczuleniu miejscowemu, które podaje się za pomocą kropli do oczu. Leczenie trwa kilka minut, a samo działanie lasera parę sekund. Po zabiegu nie jest potrzebna hospitalizacja. Po godzinie będziemy mogli opuścić klinikę.

Jeśli chcemy w taki sposób pozbyć się okularów, musimy na samym początku przejść badania kwalifikacyjne. Podczas nich lekarz zbierze niezbędne informacje o stanie naszego zdrowia i zbada nasz wzrok, aby móc określić, jaką wadę posiadamy. Jeżeli w trakcie badania specjalista nie wykryje żadnych przeciwwskazań, skieruje nas na zabieg.

Przeciwwskazania do wykonania laserowej korekcji wzroku

Tak jak było wyżej, lekarz podczas badań ma upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonać leczenie. Niektóre choroby niestety nam uniemożliwią poddaniu się laserowej korekcji wzroku.

Nie można wykonywać zabiegów, gdy pacjent:

– cierpi na zaćmę lub jaskrę,

– posiada aktywne stany zapalne,

– jest w ciąży lub karmi piersią,

– cierpi na choroby autoimmunologiczne.

Leczenia nie będzie można również wykonać, gdy nasza wada wzroku przez ostatnie 6 miesięcy się zmieniła. Musi być ona stała, aby zabieg był skuteczny i długotrwały. Przez pół roku od wykonania zabiegu nie powinniśmy zajść w ciążę, może to znacząco pogorszyć nasz wzrok. Ważne jest również to, że laserową korekcję wzroku wykonuje się u osób powyżej 21. roku życia. Po osiągnięciu tego wieku wady wzroku nie będą się już zmieniać, dlatego zabieg będzie skuteczny.

Czy warto poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest jednym z bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się okularów i osiągnięcia pełnej sprawności wzroku. Dzięki niej możemy się pozbyć astygmatyzmu, krótkowzroczności czy dalekowzroczności.

Pierwsze efekty tego leczenia widoczne będą od razu po wyjściu z kliniki. Jednak przez kilka kolejnych dni nabłonek będzie się goić, więc pełną sprawność wzroku odzyskamy nieco później. Zabieg wykonuje się raz na całe życie, a wada już nigdy nie powinna wrócić. Dzięki temu tak wiele osób decyduje się z niej skorzystać. Opinie o laserowej korekcji wzroku utwierdzą nas w przekonaniu, że warto wykonać to leczenie. Jego ceny wahają się od 2000 zł do 6000 zł, a za początkowe badania będzie trzeba dodatkowo zapłacić.

Więcej dowiemy się na https://blikpol.pl/opinie

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kosmetyki z apteki
Krem Dermaveel - jak dla mnie niezastąpiony do suchej skóry, suchych łokci, pięt, pękniętej...
Alergia u dzieci
A jak radzicie sobie z pokrzywką, opuchlizną, zaczerwienieniem np. po ukąszeniu? Smarujecie te miejsca...
Jaka cera jest najgorsza
Trądzikowa cera jest najgorsza, bo nigdy nie wiadomo jaka niespodzianka na niej się...
Mieszkania do wynajęcia - opinie
Odradzam wynajmowanie mieszkań ze starym sprzętem, wiadomo że on się w końcu zepsuje, a...