Czarter jachtu dla amatora, czyli „z czym kojarzą mi się wakacje na jachcie?”

24 października 2016, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dziś otrzymacie szczerą odpowiedź na pytanie „Z czym kojarzą mi się wakacje na jachcie?”. Będzie to odpowiedź osoby, która z jachtami ma niewiele wspólnego, a w dodatku jest kobietą.

Sailing

Moją pierwszą myślą na temat czarteru jachtów z YACHTIC.EU były szanty oraz pytanie „gdzie wysuszę moje długie włosy?!”. Przede wszystkim to jednak moi znajomi, którzy już nie raz próbowali mnie namówić na weekend nad jeziorem i rejs jachtem, jednak nigdy nie udało nam się tego pomysłu zrealizować.

Ahoj przygodo!

Kiedy po raz kolejny znajomi poruszyli temat jachtów, opowiadali o rejsach po morzu. Moje idealne wakacje – cisza, spokój, nowe miejsca do zwiedzania, odkrywanie lokalnej kuchni, poznawanie ludzi. Zawsze marzyło mi się zwiedzanie wybrzeża w Chorwacji, a jest co zwiedzać, bo ma ono ponad 5800 km, włączając w to piękne wyspy.

Podróżując samochodem, nigdy nie mogłabym sobie pozwolić, by codziennie być na innej wyspie, nie mówiąc już o tym, gdybym wybrała wypoczynek i przelot w biurze podróży – skazuje nas to na przebywanie praktycznie w jednym miejscu. Dostrzegłam zalety jakie daje jacht.

Pomyślałam o tym, jak codziennie mogłabym budzić się w innym miejscu, jeść różne dania, takie, na jakie mam ochotę. Spędzałabym wieczory ze znajomymi, z dobrym winem, przy promieniach zachodzącego słońca na ramionach – na pokładzie jachtu.

Pokład to kawałek prywatnej plaży bez walki o leżaki i parasole. Mogłabym wypocząć, co podczas urlopu jest ważne dla każdego z nas. Nabyłabym nowych umiejętności, zdobyła niezapomniane wspomnienia, zobaczyła więcej niż skrawek miasta na brzegu.

Nie dajmy się zamknąć w wakacyjnych stereotypach i odważmy się na przygodę. Wakacje na jachcie to wolność i swoboda.

Jacht jest dla każdego

Jacht może wynająć każdy, nawet taki laik jak ja. Personel firm, które wynajmują jachty, pomoże nam w wyborze odpowiedniego typu i modelu dla nas. Obecnie na jachtach mamy wszystkie udogodnienia i nawet suszenie włosów, wraz z całą poranną toaletą, nie stanowią wyzwania. Za to możemy zyskać śniadanie w Zadarze, obiad w Petrčane, kolacje w Vir, a także historię, którą będziemy mogli opowiadać wnukom.

Tym razem dam się namówić znajomym – tak właśnie spędzę kolejne wakacje! W Chorwacji na jachcie. Jacht, to jest to!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...