Co na siniaki, zakwasy i ból mięśni po wysiłku fizycznym? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Co na siniaki, zakwasy i ból mięśni po wysiłku fizycznym? 

24 maja 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Lubisz aktywnie spędzać czas? Bez wątpienia zatem stłuczenia i siniaki nie są Ci obce. A może szukasz sposobu, by szybciej pozbyć się zakwasów lub złagodzić ból mięśni po treningu? Sprawdź, jak poradzić sobie z urazami i nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mogą pojawić się po wysiłku fizycznym.

Maści i żele na stłuczenia – jak działają?

Siniaki to najczęstsze urazy towarzyszące ćwiczeniom fizycznym. Wchłaniają się one samoistnie, jednak proces ten jest dość długotrwały. Przy niewielkim stłuczeniu bowiem może trwać od 7 do 10 dni. Dłużej, jeżeli uderzenie było mocniejsze. Na szczęście można go przyspieszyć, stosując odpowiednie preparaty. Co na siniaki? W aptekach znajdziemy specjalne maści i żele na stłuczenia. W ich skład wchodzą najczęściej wyciągi z roślin, które zmniejszają obrzęki i przyspieszają wchłanianie siniaków.

Co na siniaki dla dzieci i dorosłych?

Maści i żele na stłuczenia to w większość produkty sprzedawane bez recepty. Są naprawdę łatwo dostępne. Sporządzane są na bazie takich roślin, jak kasztanowiec, żywokost czy arnika górska. Jeżeli zastanawiasz się, co na siniaki, i szukasz jednego leku dla całej rodziny, warto zainteresować się produktem Laboratorium Boiron. Arnigel to produkt produkowany ze świeżej arniki górskiej – pozyskiwanej z naturalnych upraw prowadzonych: w Alpach, Pirenejach czy Wogezach. Dzięki wykorzystaniu całej rośliny, możliwe jest zachowanie większej ilości substancji czynnych w niej zawartych. Praktyczna forma żelu z kolei sprawia, że preparat jest wygodny w użyciu i szybko się wchłania, nie brudząc przy tym ubrań. Arnigel można stosować u dzieci już powyżej 1 roku życia. Wmasowując go w skórę zaraz po uderzeniu, jesteśmy w stanie przyczynić się do ograniczenia tworzenia się siniaków, czy krwiaków.

Jak walczyć z zakwasami i bólem mięśni po treningu?

Zakwasy i ból mięśni to kolejne dolegliwości, jakie wiążą się z uprawianiem sportu. Pojawiają się zwłaszcza wtedy, kiedy do aktywności wracamy po dłuższej przerwie. By zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, nie możemy zapominać o rozgrzewce przed treningiem i rozciąganiu po jego zakończeniu, stopniowej intensyfikacji ćwiczeń i właściwym ich wykonywaniu. Kluczowe jest także odpowiednie nawodnienie. Po wysiłku fizycznym dobrze jest też przeprowadzić masaż rozluźniający z wykorzystaniem przeznaczonych do tego preparatów.

Preparaty do masażu dla aktywnych

Odprężenie i ukojenie po intensywnym treningu przyniesie właściwie przeprowadzony masaż. Jego dobroczynne działanie może wzmocnić krem do masażu po wysiłku fizycznym, który przyspieszy regenerację zmęczonych mięśni. Jednym z takich produktów jest Arnicréme. To produkt kosmetyczny w formie kremu, w którego składzie również znajdziemy wyciąg ze świeżej rośliny arniki górskiej pozyskiwanej z naturalnych upraw. Jego lekka konsystencja nie pozostawia tłustych śladów na skórze i ułatwia wykonywanie masażu. To sposób na zakwasy po różnego rodzaju aktywnościach fizycznych, tych typowo sportowych, ale również zmęczenie mięśni związane np. z pracą w ogródku, czy długim prowadzeniem samochodu. Więcej na temat kremu Arnicréme przeczytasz tutaj: https://www.boiron.pl/nasze-produkty/produkty-kosmetyczne/arnicreme.

ARNIGEL® żel. Substancja czynna: Arnica montana TM. Dawka substancji czynnej: TM, 7,00 g w 100 g żelu. Wskazania: leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia) u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym Podmiot odpowiedzialny: BOIRON, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja 6/Arnigel/23.03.2023

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Odciski na końcach palców stóp
Usuwanie odcisku polega na mechanicznym opracowaniu zmiany za pomocą dłuta. Podczas zabiegu niemal natychmiast...
pazury u stóp
Leczenie brodawek wirusowych (potocznie kurzajek) polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez wirus...
Chodzicie na pedicure?
Zadbasz o stopy u podolga np. zabieg Kart na suchą skórę warto zajrzeć...
haluksy
Polecam pójść do podologa. W Bydgoszczy jest nowa Klinika https://medoz.pl