Co musi się znaleźć na wygodnym, ale niewielkim tarasie lub balkonie?

9 września 2019, dodał: Redakcja

Uwielbiacie spędzać czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy świeci słońce i pogoda dopisuje? Nawet jeśli nie macie dużego i przestronnego ogrodu, na niewielkim tarasie lub balkonie również można wygospodarować przyjemną przestrzeń do relaksu.

 

Poniżej podpowiadamy kilka pomysłów, jak nawet w całkiem skromnych warunkach, zbudować miejsce, w którym będziecie chcieli spędzać każdą wolną chwilę – samemu lub z najbliższymi.

Bo wszystkie działania musi poprzedzić dobry plan

Małe przestrzenie także mogą być eleganckie, stylowe i wygodne. Wymagają jednak zdecydowanie więcej uwagi i pomysłu, żeby zmieścić w nich wszystko, co może być potrzebne. Zanim zatem przystąpimy do aranżacji i zakupów wyposażenia, dokładnie zmierzmy cały taras lub balkon, żeby uniknąć później przykrych niespodzianek, gdy wymarzony fotel lub narożnik po prostu się nie zmieszczą.

Planowanie i przygotowanie rysunków, z naniesionymi dokładnymi pomiarami, znacząco usprawnia ją aranżację oraz pomagają wybrać odpowiednie wyposażenie do kącika wypoczynkowego.

Światło – wygoda, bezpieczeństwo i dekoracja

Jednym z głównych elementów, które muszą się znaleźć w ogrodach, na tarasach i balkonach, jest oczywiście oświetlenie. W zależności od potrzeb i możliwości, można postawić na różne lampy elektryczne, włączone do domowej instalacji. Zazwyczaj są to modele wiszące lub ścienne kinkiety, dzięki którym znacząco oszczędzamy powierzchnię użytkową. Pamiętajmy, że ze względów bezpieczeństwa muszą mieć one najwyższy stopień ochrony, na poziomie IP68, dzięki czemu nie dostanie się do ich wnętrza woda ani inne ciała obce.

Innym rozwiązaniem są lampy solarne, które magazynują w akumulatorze energię słoneczną w ciągu dnia, dzięki ogniwom fotowoltaicznym, a nocą uruchamiają się automatycznie pod wpływem czujników zmierzchu lub ruchu.

Trzecim, wciąż popularnym pomysłem na oświetlenie tarasu lub balkonu, są lampiony lub świece. Pozwalają stworzyć przyjemną atmosferę, nie dając jednak zbyt wiele światła oraz potrzebując sporo przestrzeni, aby bezpiecznie rozmieścić je w strefie wypoczynku.

Meble – rozwiązania z pomysłem

 

Nie da się stworzyć wygodnego tarasu ani balkonu do wypoczynku bez odpowiednich mebli. Wiele osób decyduje się na modele składane lub sztaplowane, które można łatwo przestawiać i magazynować. Oprócz nich, istnieje szereg innych pomysłów aranżacyjnych.

Ciekawe i praktyczne produkty oferuje sklep z meblami ogrodowymi Bazkar.pl, w którym znajdziemy wygodne wyposażenie wysokiej jakości, nawet dla najmniejszych tarasów i balkonów.

Jakie rozwiązania warto rozważyć? Świetnym pomysłem są powracające znów do światowych trendów narożniki, które zastępują kilka krzeseł lub foteli, a przy tym wykorzystują nieustawne kąty.

Oprócz nich, wiele osób decyduje się na zakup mebli wielofunkcyjnych. Mogą to być pufy z funkcją schowka lub skrzynie ogrodowe, odpowiednio wzmocnione, dzięki czemu bez przeszkód służą za wygodne siedziska dla kilku osób. Myślmy praktycznie i szukajmy produktów, które pozwalają równocześnie wypoczywać i przechowywać wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria.

Nieco zieleni – czyste wytchnienie i relaks

Samo wyposażenie i oświetlenie to jednak nie wszystko. Jeśli pragniemy stworzyć przytulne i zaciszne miejsce do odpoczynku, koniecznie wprowadźmy na tarasie i balkonie nieco zieleni.

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, warto postawić na doniczki i skrzynki wiszące na ścianach i balustradach lub ustawione na piętrowych stojakach, najlepiej w nieużywanych narożnikach.

Byliny, krzewy i miniaturowe drzewka tworzą miłą przestrzeń, odizolowaną od zewnętrznego świata i wzroku wścibskich przechodniów lub sąsiadów. Przy tym, dają więcej tlenu i chronią przed zanieczyszczeniami powietrza.

Mini ogród z wielkim efektem

Mały taras i balkon potrafią być wygodne, komfortowe i piękne. Wymagają jednak sporo pracy i dokładnego przemyślenia wszystkich znajdujących się na nich elementów. Jeśli dobrze przygotujemy się do aranżacji, bez trudu zmieścimy meble, oświetlenie i zieleń. Później pozostanie już tylko relaksować się samodzielnie lub w towarzystwie rodziny i znajomych.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Alkoholizm
Przede wszystkim osoba uzależniona musi sama zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto poszukać...
Blizny na twarzy krępujące :(
Ja próbowałam przeróżnych specyfików, a w końcu jednak postawiłam na zabieg laserowy. Jestem mega...
Wszy w przedszkolu
W tym wypadku trzeba działać szybko, naprawdę nie ma sensu zwlekać. U nas zastosowaliśmy...
Buty do przedszkola
Dziewczyny, kupiłam ostatnio klej do butów, bo dzieciaki strasznie niszczą buty. Używała...