Chińska sztuka miłosna, czyli ars amandi

10 czerwca 2021, dodał: Dagmara Borucka
Artykuł zewnętrzny

Ostatnio pisaliśmy0 o stosunku waniliowym, a dzisiaj na tapetę bierzemy chińską sztukę miłosną. Możecie też spotkać się z nazwą ars amandi. Cały sekret opiera się na odpowiednich ruchach i to właśnie im poświęcona jest ta metoda. Nazwa pochodzi z łacińskiego słowa frictio, które oznacza tarcie.

Im więcej tym lepiej

Można by powiedzieć, że to idealne motto chińskiej sztuki miłosnej. W większości przypadków sam stosunek składa się jedynie z kilkunastu ruchów. Tutaj jednak może być ich nawet 5 tysięcy! Jak to osiągnąć? Twórcy zalecają stosowanie przemiennych ruchów w połączeniu z odpowiednim oddychaniem przez nos. Idealny schemat to trzy płytkie ruchy frykcyjne na jeden głęboki. Następnie następuje wielokrotne jego powtarzanie.  Pomocne może być również zamknięcie oczu, aby wzmocnić doznania. Kolejnym elementem ars amandi jest unoszenie bioder przez mężczyznę i powolne wycofywanie się od swojej ukochanej. Powoduje to zaciśnięcie się mięśni brzucha i łatwiejsze oddychanie.

Rodzaje ruchów

Oczywiście w tej sztuce miłosnej kobieta też może mieć swój wkład. Warto poeksperymentować z różnymi ruchami bioder, od krążenia poprzez unoszenie, opuszczanie aż do ciekawych manewrów. Możecie testować wszystko, aby zobaczyć jaki układ ciał sprawi Wam największą przyjemność. Z kolei partner może przemieszczać się pod różnymi kątami, ukośnie lub przód – tył. Najbardziej popularnym ruchem jest technika trójkowa. Polega na trzech manewrach wolnych i jednym szybkim lub na przemian płytkich i głębokich. Chodzi o różnorodność i zwiększanie doznań. Nie musicie ograniczać się wyłącznie do stosunku, spróbujcie przenieść to na piersi, uda czy nawet dłonie.

Oto kilka podstawowych technik praktykowanych przez mistrzów chińskiej ars amandi:

Wąż – delikatne oraz powolne wsuwanie
Koń –  żwawe, intensywne ruchy w górę i w dół
Mewa – ruchy, których nie doprowadza się do końca
Kamień – płytkie, miarowe ruchy zakończone jednym głębokim
Szczur – gwałtowne oraz niespodziewane ruchy
Orzeł –  głębokie oraz dokładne, poprzedzone kilkoma sekundami bez żadnego ruchu
Rycerz –  ukośne na zmianę w różne strony
Żaglowiec – zatrzymanie, głęboki oddech i gwałtowny ruch