Buty dla aktywnego chłopca – czym powinny się charakteryzować?

26 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dzieci to często wulkany energii – są w stałym ruchu, uwielbiają biegać, grać w piłkę, wspinać się po drzewach. Z tego powodu niezwykle ważne, aby zadbać o komfort stóp malucha, kupując mu odpowiednie obuwie. Czym powinny charakteryzować się buty dla aktywnego chłopca?

buty dla chłopca
Rozmiar obuwia

Nigdy nie należy wkładać dziecku obuwia bez dokładnej przymiarki. Zanim maluch zacznie na dobre użytkować wybrane modele, obowiązkiem rodzica jest precyzyjne sprawdzenie butów pod kątem ich rozmiaru. Trudno bowiem wyobrazić sobie bezpieczne i wygodne korzystanie z obuwia, które obciera, zsuwa się, ogranicza stabilne poruszanie. Trzeba przy tym pamiętać, że rozmiar dziecięcych butów to nie tylko długość, ale również szerokość i wysokość podbicia. Dokładne mierzenie umożliwiają dziś m.in. specjalne skanery stóp dostępne w wielu sklepach obuwniczych. 

Kształt butów

Równie ważny jest kształt – renomowani producenci obuwia dziecięcego (które można przejrzeć na stronie https://bartek.com.pl/buty-chlopiec) szczególną wagę przykładają do wygody dziecka, tworząc modele idealnie dopasowane formą do małych stóp. Pamiętajmy, że zbyt niski i wąski czubek ściska stopę, prowadząc tym samym do powstawania wad i deformacji. Kupując buty dla aktywnego chłopca, sprawdźmy koniecznie, czy palce będą miały możliwość swobodnego poruszania się. Starszym dzieciom często zaleca się wyprofilowane obuwie ze specjalną wkładką, która dodatkowo ustawia stopę we właściwej pozycji, zapobiegając np. płaskostopiu.

Giętka podeszwa

Fizjoterapeuci i ortopedzi alarmują, że rodzice często stawiają na modny design i znane logo, nie zważając na to, czy obuwie dziecka faktycznie spełnia swoją rolę. Chcąc zapewnić swej latorośli wszystko, co najlepsze, trzeba zadbać o komfort i bezpieczeństwo stóp, dlatego warto zwrócić uwagę zwłaszcza na elastyczną podeszwę. Jeśli but jest sztywny i nie da się swobodnie zgiąć, wówczas należy poszukać innego modelu. Wybierzmy zatem obuwie z giętką podeszwą, która potrafi dopasować się do naturalnego ruchu nóg podczas nawet najbardziej intensywnych zabaw.

Lekkie obuwie dla aktywnego chłopca

Czy ktokolwiek wyobraża sobie długie spacery czy bieganie w ciężkich, topornych butach? Oczywiście, że nie, dlatego nie można takiego dyskomfortu serwować własnemu dziecku. Aktywnemu chłopcu potrzebne jest wygodne, lekkie obuwie, które nie będzie odczuwalne w czasie ruchu. Podczas zabaw czy uprawiania sportu maluch i tak traci sporo energii, dlatego nie warto obciążać go nieodpowiednim modelem butów. Pamiętajmy, że źle dobrane obuwie wpływa nie tylko na zdrowie stóp, ale na cały układ mięśniowy i kostno-stawowy.

Przewiewne modele na każdą pogodę

Stopa, która przez dłuższy czas zamknięta jest w bucie, podczas ruchu wydziela ciepło, tym samym pocąc się. Aktywnemu dziecku potrzebne jest zatem obuwie z tzw. oddychających materiałów. Odpowiednio zaprojektowane modele z wysokogatunkowych tworzyw spełniają wszystkie standardy i okażą się najlepszym wyborem dla młodego człowieka. Przewiewne sportowe buty z wygodnym zapięciem dostępne są zarówno na lato, jak i na chłodniejsze dni roku. Propozycji dla aktywnego chłopca nie brakuje – wystarczy zajrzeć do sklepów internetowych lub stacjonarnych.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadmierne wydzielanie sebum
Latem upały to wzmagają, warto stosować tonik ściągający lub hydrolat
Kamizelki
Ktoś to jeszcze nosi w ogóle..? Ja nie widzę na ulicach:)
Wędkowanie
Ostatnio ciągle słyszę o zaginionych wędkarzach - może też usnęli i wpadli do wody?
Niska samoocena - ktoś wie jak sobi…
Pewność siebie można wyćwiczyć, sama widzę po sobie