URODA I ZDROWIE

Bujna fryzura dla każdego – poznajcie przeszczepy włosów

20 października 2020, dodał: Redakcja

Nowoczesne techniki przeszczepu dają niezwykle naturalne efekty i nie wymagają praktycznie żadnej rekonwalescencji.

przeszczep włosów

Przeszczep włosów – wszystko, co chcesz wiedzieć

„Przeszczep włosów wymaga długiej rekonwalescencji. Zawsze widać, że włosy są przeszczepione. To nie jest trwały zabieg.” Na temat przeszczepu włosów narosło wiele mitów. Dlatego warto je rozwiać, bo to tak naprawdę jedyny zabieg, który jest w stanie przywrócić bujną fryzurę i dzięki temu młodszy wygląd. Po pierwsze, metod przeszczepu włosów jest kilka. Najstarsza, czyli metoda paskowa, tak zwana STRIP, jest najbardziej inwazyjną metodą, bo wymaga wycięcia paska włosów i przeszczepienia go w inne miejsce. Pozostają po niej szwy i mogą pozostać blizny, jest za to najbardziej ekonomiczna. Nie jest ona też możliwa u każdego, a jedynie u osób z gęstym owłosieniem, które mają prześwity w tylko pojedynczych miejscach.

Najnowsza metoda przeszczepu, tak zwana FUE, nie jest jednak ani trochę inwazyjna i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Nie pozostawia blizn, bo w trakcie niej są przeszczepiane pojedyncze mieszki włosowe. Po zabiegu można praktycznie od razu wrócić do codziennych obowiązków, zabieg jest trwały, a jego efekty naprawdę naturalne. Dlatego nikt nie zauważy, że włosy są przeszczepione. Przede wszystkim nie będziesz mieć krępującej blizny, która może zdradzać przeprowadzony zabieg. Ten typ zabiegu jest możliwy u każdego, niezależnie od rozległości łysienia czy bujności naturalnej czupryny.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów

Przed zabiegiem lekarz zleci Ci podstawowe badania, nie musisz się jednak do niego specjalnie przygotowywać. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym i może trwać od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od jego rozległości.
W przypadku metody STRIP konieczne jest nacięcie skóry, a potem nałożenie szwów, które po kilku tygodniach trzeba zdjąć. W przypadku metody FUE nie używa się skalpela. Po zabiegu trzeba wstrzymać się kilka dni z myciem głowy oraz sportem czy sauną. W przypadku rozległego przeszczepu, czasem konieczne może być powtórzenie zabiegu. Warto pamiętać o tym, że zabieg nie przynosi efektów od razu. Po przeszczepie włosy wypadają, a z przeszczepionych mieszków wyrastają nowe. Dlatego na ostateczne efekty zabiegu trzeba poczekać od miesiąca do nawet trzech, w zależności od długości włosów oraz tego, jak szybko rosną.

Unikatowa metoda przeszczepu – FUE Unshaven

Nawet najbardziej nowoczesna metoda FUE ma jednak pewne niedogodności, bo wymaga ogolenia części włosów, aby móc skutecznie pobrać mieszki. Na szczęście w klinice Medical Hair (transplantacjawlosow.pl) pojawiła się zupełnie unikatowa metoda, FUE Unshaven, która nie wymaga golenia włosów. To idealna opcja dla osób, które nie chcą pokazać otoczeniu, że są w trakcie procesu przeszczepiania włosów lub nie mogą wziąć wolnego, aby ukryć się w tym czasie skutecznie w domu. Podczas tego zabiegu nikt nie zauważy, że włosy zmieniły swój kształt. Aby tak się jednak stało, w trakcie jednej sesji w gabinecie można pobrać mniej mieszków włosowych niż podczas klasycznego przeszczepu metodą FUE. Oznacza to, że przy dużym przeszczepie, koniecznych może być kilka wizyt, aby uzyskać pożądany efekt.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Niepokój dziecka po szczepieniu.
Przed szczepieniem naprawdę warto dać czopek Viburcolu żeby dziecko wyciszyć i uspokoić. Później...
Stres a zdrowie
Kupcie i spróbujcie leku Neurexan. Dziala szybko i skutecznie radzi sobie ze stanami wzmożonego...
Depresja...
Tylko dobry psychiatra i psychoterapia u psychologa, a w ciężkich przypadkach leczenie szpitalne....
Zapalenie zatok a ból zęba
Płucz zatoki bo to zazwyczaj pomaga. Po płukaniu stosuj aerozol Euphorbium, bo ono obkurcza...