Bujna fryzura dla każdego – poznajcie przeszczepy włosów

20 października 2020, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nowoczesne techniki przeszczepu dają niezwykle naturalne efekty i nie wymagają praktycznie żadnej rekonwalescencji. Przeszczep włosów jest też jedyną pewną metodą na odzyskanie włosów.

 

W temacie przeszczepu włosów powstało bardzo wiele różnych mitów. Większość z nich, zwłaszcza w odniesieniu do najbardziej aktualnych metod nie jest prawdą. Obecnie metod i technik przeszczepu włosów jest kilka. Najstarsza z nich nazywana jest metodą paskową, to tzw. metoda STRIP. Jest to najbardziej inwazyjna i bolesna metoda przeszczepu, która wymaga wycięcia paska włosów i przeszczepienia go w inne miejsce. Pozostają po niej szwy i mogą pozostać blizny. Jest to jednak metoda najbardziej ekonomiczna. Po zabiegu następuje faza gojenia trwająca około 2-3 miesiące, po której włosy zaczynają rosnąć w normalnym tempie. Zastosowanie tej metody nie jest niestety możliwe u każdego, metoda ta zalecana jest jedynie u osób z gęstym owłosieniem, które mają prześwity w tylko pojedynczych miejscach.

Najnowsza metoda przeszczepu to tak zwana metoda FUE. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach to właśnie ona cieszy się coraz większą popularnością. Jest to metoda mniej inwazyjna oraz technika, która wymaga znacznie krótszej rekonwalescencji. Przeszczepiane są tu pojedyncze mieszki włosowe, dlatego po zabiegu nie ma blizn i można praktycznie od razu wrócić do codziennych obowiązków, zabieg jest trwały, a jego efekty naprawdę naturalne. W przypadku metody STRIP konieczne jest nacięcie skóry, a potem nałożenie szwów, które po kilku tygodniach trzeba zdjąć. W przypadku metody FUE nie używa się skalpela. Ten typ zabiegu jest możliwy u każdego, niezależnie od rozległości łysienia czy bujności naturalnej czupryny. Metoda FUE jest bardziej czasochłonna, przez co sam zabieg trwa dłużej niż w przypadku STRIP. Na ostateczne efekty zabiegu trzeba poczekać od miesiąca do nawet trzech, w zależności od długości włosów oraz tego, jak szybko rosną.

Nawet najbardziej nowoczesna metoda FUE ma jednak pewne niedogodności, bo wymaga ogolenia części włosów, aby móc skutecznie pobrać mieszki. Na szczęście w klinice Medical Hair (transplantacjawlosow.pl) pojawiła się zupełnie unikatowa metoda FUE Unshaven, która nie wymaga golenia włosów. Przy dużym przeszczepie, koniecznych jest kilka wizyt, aby uzyskać pożądany efekt.

Metoda FUE staje się coraz bardziej popularna i to właśnie na nią najczęściej decydują się osoby, które chcą przejść zabieg przeszczepu włosów. Mimo że jest ona nieco droższa, to nie pozostawia na skórze głowy nieatrakcyjnych blizn. Z tego powodu jest to dużo lepszy wybór, w szczególności dla mężczyzn, którzy planują w przyszłości noszenie krótkich fryzur. Przed zabiegiem trzeba wykonać podstawowe badania. Do samego zabiegu nie trzeba jednak się jednak specjalnie przygotowywać. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu godzin. Po zabiegu trzeba wstrzymać się kilka dni z myciem głowy oraz sportem czy sauną. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż powodzenie przeszczepu oraz ostateczny efekt transplantacji zależy od wyjątkowej dokładności oraz specjalistycznego doświadczenia chirurga. Zastosowane urządzenia oraz narzędzia chirurgiczne spełniają w transplantacji rolę jedynie pomocniczą.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...