Budzenie inteligencji u dzieci za pomocą zabaw – zobacz czy je znasz | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Budzenie inteligencji u dzieci za pomocą zabaw – zobacz czy je znasz

22 lutego 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szereg czynników odgrywa bardzo ważną rolę w zdolnościach postrzegania dzieci: inteligencja, dojrzałość emocjonalna, doświadczenia zdobyte w ich środowisku fizycznym i społecznym. Ocena zdolności percepcyjnych dziecka na podstawie jego wieku byłaby zbyt ogólnikowa, ponieważ liczy się to, z jakimi rzeczami i zdarzeniami spotyka się w swoim codziennym życiu (zwłaszcza tymi, które wzbudzają jego ciekawość i chęć poznawania). W związku z tym podczas wczesnego etapu rozwoju warto jest wzbudzać inteligencję u dzieci, właśnie za pomocą odpowiednich zabaw.

Budzenie inteligencji u dzieci

Scrabble

Jeśli nie wiesz jaką zabawą pobudzać u swojego dziecka inteligencję, to warto zainteresować się scrabblami. Scrabble to gra towarzyska, w której gracze muszą tworzyć lub wydłużać poprawne słowa z losowo wylosowanych liter, aby zbierać punkty. W tej grze każdy gracz ma swoją turę, kiedy nadejdzie jego kolej. Ruch oznacza okazję do złożenia słowa. Aby przygotować się do gry, energicznie wymieszaj wszystkie kawałki w torbie. Następnie każdy gracz losuje kamień. Rozpoczyna gracz, którego kafelek znajduje się najbliżej początku alfabetu. Następnie litery wkłada się z powrotem do woreczka i każdy z graczy po ponownym tasowaniu losuje siedem liter, które zatrzymuje w swoim banku. Można rozpocząć grę w scrabble.

Krzyżówki

W krzyżówce szuka się właściwych terminów w kolumnach i rzędach. Słowa należy wpisać w odpowiednich polach pionowo lub poziomo. Poprzez krzyżówkę dzieci uczą się nowych słów i synonimów. Krzyżówki to świetny sposób na sprawdzenie specjalistycznego słownictwa i terminów. W ten sposób krzyżówki mogą zapewnić Twojemu dziecku lepszą ekspresję. Dzięki temu często rozwijają ciekawość dotyczącą określonych tematów i pragnienie wiedzy. Jeśli chcesz stworzyć swojemu dziecku własną grę tego typu, to pod tym linkiem znajdziesz świetny generator krzyżówek: https://wordlist.eu/generator-krzy%C5%BC%C3%B3wek. Krzyżówki często prowadzą do wspomnianego pragnienia wiedzy, ponieważ po rozwiązaniu zagadki pojawia się uczucie satysfakcji (nagroda), sprawiające, że nasze hormony szczęścia – endorfiny – wprost szaleją. Nie tylko dzieci lubią krzyżówki, ale także dorośli i seniorzy! Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć odpowiednie krzyżówki, to warto odwiedzić następującą stronę: https://wordlist.eu/krzy%C5%BC%C3%B3wki-online. Kreatywność u Twoich dzieci jest najważniejsza!

Puzzle

Bez wątpienia zebranie szczególnie trudnej sekcji lub znalezienie brakującej części układanki zdecydowanie owocuje „dobrym samopoczuciem”. Puzzle tak bardzo podnoszą nastrój, ponieważ mogą pomóc w rozluźnieni i są ogólnie dobrą aktywnością odrywającą nas od nudy.

Puzzle są w dużej mierze porównywalne z medytacją i stanowią doskonały sposób praktykowania uważności – musisz być zawsze aktywny i szukać odpowiednich elementów puzzli. Końcowy obrazek jest dosłowną nagrodą za włożony intelektualny i często fizyczny (poszukiwanie właściwych puzzli) wkład w grę.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...