Brodawki u stóp – domowe sposoby

3 października 2021, dodał: Renata Mezyk
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Popularne kurzajki to wirusowe miejscowe zmiany na skórze. Przyjmują różne formy, ale najczęściej obecne są na podeszwach stóp. Można z nimi walczyć z pomocą specjalistycznych zabiegów, ale są też sprawdzone domowe sposoby. Przybliżymy tu dwa środki zaradcze, jeden kryje się pod nazwą diabelski kamyk, a drugi powszechnie znany jest, jako jaskółcze ziele.

brodawki stóp

 

Diabelski kamyk

Diabelski kamyk(lapis) to preparat w formie sztyftu. Pałeczki lapisowe mają w składzie azotan srebra z domieszką azotanu potasu. Lapis działa na skórę żrąco. Sztyft należy stosować miejscowo, wyłącznie na zmianę chorobową a skórę zdrową otaczającą brodawkę należy zabezpieczyć na przykład smarując wazeliną. Kurzajka po zastosowaniu azotanu srebra zostaje zabarwiona na czarno. Ten właśnie ciemny kolor bezpośrednio przesądził o nazwie diabelski kamyk. Stosowanie azotanu srebra nie pozostawia blizny po wyeliminowaniu brodawki, co jest niewątpliwą zaletą tego preparatu.

stopy latem

 

Jaskółcze ziele

Powszechnie występująca roślina o nazwie glistnik, znana również pod nazwą jaskółcze ziele, to polny chwast, który również pomoże w walce z brodawkami wirusowymi. Z różnorodnych dostępnych preparatów z glistnikiem w składzie, najskuteczniejszy w walce z uciążliwymi zmianami skórnymi jest sok z glistnika. Jaskółcze ziele ma silne działanie przeciwwirusowe a substancje występujące w roślinie hamują wzrost i rozwój grzybów, bakterii, wirusów a nawet pierwotniaków. Podobnie jak w przypadku azotanu srebra ważne jest by preparat stosować punktowo, wyłącznie na obszarze zmiany a zdrową skórę wokół zabezpieczyć.

Sukces terapii

W stosowaniu domowej terapii z użyciem jaskółczego ziela albo lapisu trzeba być bardzo uważnym. Substancje zawarte w obu preparatach mają efekt żrący i mogą uszkodzić zdrowy naskórek. Najlepiej by terapia została zlecona przez specjalistę, który oceni zakres zmian i wyznaczy tryb stosowania środków. Warto zauważyć, że w walce z brodawkami należy zadbać nie tylko o właściwą częstotliwość stosowania preparatów, ale i włączyć do terapii aplikacją preparatów zawierających w składzie propolis. Propolis w terapii usuwania brodawek wirusowych jest dopełnieniem środka wiodącego, działa on nie tylko przeciwwirusowo, ale również regeneracyjnie na skórę oraz stymuluje układ odpornościowy. Uzupełnieniem działań w zaciszu domowym będzie współpraca z podologiem w zakresie oczyszczania zmiany. Regularne usuwanie obumarłych komórek pozwoli odkryć głębsze partie skóry nadal zajęte wirusem. Po dokładnym oczyszczeniu stosowanie zaleconych preparatów będzie skuteczniejsze i doprowadzi do ustąpienia kurzajki.

 

zobacz również:

Włókniaki wiszące, miękkie i twarde – metody usuwania

Chirurgiczne usuwanie znamion – skuteczny sposób na pozbycie się zmian skórnych

Grzybica stóp i paznokci – jak wyleczyć infekcję i ustrzec się przed nią w przyszłości?

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......