Bezpieczny zabieg

23 marca 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Bezpieczny zabieg – jak wybrać klinikę medycyny estetycznej. Na co warto zwrócić uwagę wybierając klinikę medycyny estetycznej? Jakie zabiegi najczęściej wybierają klienci takich klinik?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Operacje plastyczne oraz zabiegi estetyczne cieszą się dużą popularnością, a z roku na rok rośnie liczba ich zwolenników. To przede wszystkim dlatego, że pozwalają na pozbycie się kompleksów i umożliwiają upiększenie ciała. Jednak, by były odpowiednio przeprowadzone nie tylko ważną rolę odgrywa lekarz specjalista, ale także klinika w której wykonywane są bezpieczne dla zdrowia i życia zabiegi i operacje. Nie każda klinika medycyny estetycznej spełnia wysokie wymagania i zapewnia bezpieczeństwo swoim klientom. Nieodpowiednio przeprowadzone zabiegi i operacje w złych warunkach niosą ryzyko powikłań, a w rzadkich wypadkach mogą być śmiertelne. Nie należy korzystać z usług klinik, gdy te wykonują poważne operacje z dnia na dzień lub w których przeprowadza się zabiegi i operacje bez wcześniejszych konsultacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kliniki medycyny estetycznej z polecenia znajomej osoby, która nie tylko była klientem, ale przede wszystkim jest zadowolona z osiągniętych rezultatów. – mówi dr Maria Rybak z wrocławskiej Ars Estetica. Gdy mamy obawy jaką wybrać klinikę medycyny estetycznej, warto odwiedzić kilka gabinetów, zwłaszcza tych, które istnieją na rynku od lat i mają już swoją renomę. Decydując się na upiększanie ciała warto pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też cena nie powinna odgrywać kluczowej roli. Jednak powinniśmy wiedzieć, czy w proponowaną cenę zabiegu, operacji wliczone są koszty narkozy, znieczuleń, koszty pobytu w klinice, koszty leczenia ewentualnych powikłań czy kontrolne wizyty pooperacyjne.

Specjalista i sprzęt odgrywają kluczową rolę

Zanim zdecydujemy się na zabieg lub operację w wybranej klinice medycyny estetycznej warto sprawdzić, czy pracują w niej fachowcy, czy lekarze mają odpowiednie wyszkolenie i doświadczenie i czy pracują na dobrym sprzęcie. Każdy lekarz przeprowadzający daną procedurę powinien posiadać stosowny certyfikat umiejętności. Powinien też na bieżąco poszerzać i aktualizować swoją wiedzę z zakresu zabiegów estetycznych. Nie zawsze posiadanie specjalizacji medycznej z chirurgii czy dermatologii jest tożsame z umiejętnościami z zakresu medycyny czy chirurgii estetycznej, gdyż nie są to zagadnienia objęte programem specjalizacji państwowych. Ciekawą inicjatywą jest program certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej prowadzony przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anty-Aging w Warszawie. Lekarze powiadający takie certyfikaty są zobowiązani do nieustannego aktualizowania swojej wiedzy i poddania się procesowi weryfikacji umiejętności co 2 lata. Listę gabinetów można poznać na stronie www.certyfikowani.org . Wskazane jest również sprawdzenie nie tylko kwalifikacji lekarza, ale także zdobycie wiedzy na temat ile i jakie zabiegi dotychczas wykonał. Czy urządzenia stosowane do zabiegów i operacji posiadają odpowiednie atesty i wymagane przeglądy i czy są bezpieczne. Nie zdajemy sobie sprawy, że nie każdy błąd lekarski da się usunąć i niektóre pozostają na całe życie. Samo zaś usuwanie nie tylko mnóstwo kosztuje, ale jest długotrwałe i niestety bolesne.

Jakie zabiegi, operacje najczęściej wybierają klienci?

Medycyna estetyczna ma szeroki wachlarz oferowanych usług zarówno od tych najprostszych, najmniej bolesnych, po skomplikowane operacje chirurgiczne. Popularne są zabiegi laserowe takie jak dermabrazja, epilacja czy leczenie żylaków, ale także bardziej zaawansowana chirurgia laserowa  umożliwiająca usuwanie zmian skóry. Medycyna estetyczna to także botox, leczenie nadpotliwości, macrolane, ultrashape, mezoterapia, modelowanie ust, wypełnienie zmarszczek, regeneris czy peelingi lekarskie. Często wykonywane są także zabiegi wydłużenia rzęs, makijażu permanentnego czy mikrodermabrazji laserowej. Z zabiegów chirurgii estetycznej klienci korzystają z liposukcji, korekcji uszu, powiększania piersi, poprawy kształtów pośladków czy plastyki brzucha. Oczywiście to tylko niektóre zabiegi i operacje spośród rozbudowanych ofert klinik medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Jak dbać o bezpieczeństwo operacji plastycznych i zabiegów kosmetycznych?

Od właściwego wyboru kliniki medycyny estetycznej zależy nasze bezpieczeństwo oraz zadowolenie z osiągniętych rezultatów. Dlatego też żaden lekarz nie powinien robić tajemnicy z tego, jak będzie wyglądał zabieg, jakie są możliwe komplikacje i ewentualne problemy. Lekarz prowadzący powinien zrobić dokładny wywiad nie tylko na temat obecnego stanu zdrowia, ale także dotychczasowych chorób oraz przyjmowanych leków. Co więcej powinien nie tylko wysłuchać naszych oczekiwań co do efektu zabiegu/operacji, ale także w razie potrzeby skorygować nasze wyobrażenie, a nie twierdzić, że wszystko jak najbardziej jest możliwe do wykonania.

Przykładowe kliniki medycyny estetycznej w największych miastach Polski

Kraków –  Art Kolagena, Maestria, Ladies Clinic
Katowice –  Med Estetica, CMED Sp. z o.o. , SkinLaser Studio
Wrocław – Ars Estetica, Ars Medica, Chirurgia Plastyczna Henryk Knakiewicz, Instytut DermaMed
Poznań – Klinika Estetyki Ciała, Gabinet Dr Ilony Osadowskiej, ProEstetica
Warszawa – Lecznica „Konsylium” PTL, Ambasada Urody, Beauty Laser Studio
Łódź – Estetico Jolanta Ulatowska, Fragmat-Med Centrum Chirurgii Laserowej, Gabinet Medycyny Estetycznej i Chirurgii Ogólnej
Gdańsk – MedSpa,  Centrum Estetyki Ciała, DivaClinic
Szczecin – Laser Studio, Laser-Medica, Medical-In

Każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się atrakcyjnym wyglądem. Medycyna estetyczna daje nam takie możliwości, pomimo że czasu tak naprawdę nie da się zatrzymać, to efekty starzenia oraz różne niedoskonałości możemy częściowo przezwyciężyć. Ważne jest jednak, by był bezpieczny zabieg i operacja. Dlatego warto mieć podstawową wiedzę na temat jak wybrać klinikę medycyny estetycznej, by cieszyć się zdrowiem i efektami takimi, jakie oczekiwaliśmy, szczególnie że coraz więcej osób świadomie dba o swoje ciało i dąży do uzyskania idealnej sylwetki i nieskazitelnej urody.

Artykuł dla portalu urodaizdrowie.pl opracowany przy współpracy  z doktorem Wojciechem Rybakiem

fot. redakcja

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Bezpieczny zabieg

  1. avatar malgosia74 pisze:

    Ja sie boję takich zabiegów…. Nawet w najlepszym gabinecie może coś pójść nie ta… Lubie wyzwania ale gabinety kosmetyki estetycznej jak narazie omijm szerokim łukiem…

  2. avatar Anka_26 pisze:

    niektóre laski same sobie wstrzykują botoks w zmarszczki (widziałam na własne oczy)

  3. avatar Barbie1290 pisze:

    FAJNIE, zamierzam zrobić sobie zabieg powiększający usta, teraz już wiem gdzie robią najlepiej:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Oglądanie filmów w sieci
Mnie te hollywoodzkie produkcje odrzucają natłokiem efektów specjalnych , ostatnio wolę takie powolniejsze kino...
Laseroterapia
Miałam depilację laserową i też jak na razie jest skuteczna
Niejadek w przedszkolu
Te saszetki to najwięcej pewnie cukru zawierają. Poza tym jedzenie, które leżało...
Soczewki kontaktowe - pytanie
Zakładanie soczewek można wyćwiczyć, tak że nie jest to jakaś wielka filozofia