Anthony Doerr: Światło, którego nie widać

19 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeden z największych bestsellerów ostatnich latkultowa powieść nagrodzona Pulitzerem „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra (tłum. Tomasz Wyżyński) – znów jest dostępna na polskim rynku dzięki nowemu wydaniu. To jedna z tych książek, które pamięta się całe życie.

Powieść „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Splatają się w niej losy dwójki młodych ludzi podchodzących z wrogich wobec siebie krajów, których połączyła więź ponad wszelkimi podziałami.

Dwunastoletnia Marie-Laure jest niewidoma i mieszka w Paryżu. Kiedy wybucha wojna dziewczyna wraz z ojcem muszą uciekać do miasteczka Saint-Molo w Bretanii, a w podróży towarzyszy im pewien drogocenny klejnot… Werner natomiast wychowuje się w domu dziecka w Zagłębiu Rury. Od dzieciństwa fascynują go radioodbiorniki. Zostaje wcielony do Wehrmachtu i przydzielony do elitarnego oddziału namierzającego wrogie stacje. Przez przypadek trafia na ślad ukrywającej się Marie-Laure…

Anthony Doerr w powieści „Światło, którego nie widać” daje nadzieję, że nawet w czasie wojny dobro ma szansę zwyciężyć, a przyjaźń może pokonać największe przeszkody.

To już drugie wydanie powieści „Światło, którego nie widać” na polskim rynku. Nowa okładka nawiązuje do treści książki – w tle widać miasteczko przypominające francuskie Saint-Molo w Bretanii, gdzie rozgrywa się główna akcja powieści, a na pierwszym planie mienią się diamenty. Całość utrzymana jest w pięknych odcieniach lazuru, niebieskiego i brązu. Na okładce widnieje też nazwisko tłumacza oraz informacja o Nagrodzie Pulitzera. Książka liczy 651 stron i została wydana w twardej oprawie.

Anthony Doerr (ur. 1973) to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, autor uznanych na całym świecie powieści i opowiadań. Studiował historię na Bowdoin College. Sławę przyniosła mu wznawiana właśnie powieść „Światło, którego nie widać”, za którą otrzymał m.in. Nagrodę Pulitzera w kategorii literatura piękna oraz Pokojową Nagrodę Literacką Daytona. Uznano ją również bestsellerem „New York Timesa” i przełożono na kilkadziesiąt języków. W 2021 roku ukazała się w Polsce jego najnowsza powieść „Miasto w chmurach” w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego. Pisarz mieszka w stanie Idaho wraz z żoną i dwoma synami.

Powieść „Światło, którego nie widać spodoba się miłośnikom wciągających narracji, od których trudno się oderwać. Jeśli lubisz książki wywołujące łzy wzruszenia podczas lektury, ale i dające nadzieję na lepsze jutro – ta pozycja będzie idealna. Zachwyci ona również fanów książek osadzonych w niedalekiej przeszłości – w tym przypadku podczas II wojny światowej – oraz inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Ponieważ bohaterami są nastolatkowie, książka na pewno zauroczy także młodszych czytelników. To również absolutny must-read dla fanów książki „Miasto w chmurach” tego autora.

Wszystkie książki Wydawnictwa Poznańskiego w kategorii literatura piękna obca wydawane są także elektroniczne w formatach mobi i epub. W przypadku powieści „Światło, którego nie widać” e-book sprawdzi się doskonale, bo to obszerna powieść, dzięki czemu możecie mieć ją zawsze przy sobie i wziąć w długą podróż lub na wakacje.

Polecamy wraz z Wydawnictwem Poznańskim

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...