Ajurweda – 10 kluczowych nawyków, które sprawią, że Twoje ciało i życie rozkwitną – recenzja

30 października 2020, dodał: Yolana

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Żyjemy coraz szybciej, a natłoku codziennych obowiązków zapomninamy o tym, co najważniejsze – o nas samych i o naszym zdrowiu. Dopóki organizm funkcjonuje prawidłowo, nic nam nie dolega, nie myślimy o tym, jak śpimy, odżywiamy się, ile czasu poświęcamy na relaks itp. Dopiero gdy zdrowie zaczyna szwankować, podejmujemy rozpaczliwe próby naprawiania go, czyli idziemy do lekarza, a następnie do apteki.

Czas zadbać o zdrowie zanim będzie za późno, gdyż medycyna konwencjonalna nie ma narzędzi naprawiających to, co się w nas zepsuje – potrafi tylko łagodzić skutki naszych zaniedbań. Tymczasem tak niewiele trzeba, by przez długie lata cieszyć się dobrym samopoczuciem – wystarczy wrócić do naturalnego biorytmu, który od wieków wyznaczał etapy aktywności człowieka i procesy, którym on podlegał. Cate Stillman proponuje nam program zmiany naszych nawyków w 10 krokach, który pomoże zapobiec poważnym chorobom, więc poświęcenie mu paru chwil każdego dnia jest cenną inwestycją w naszą zdrowszą przyszłość. Zmiana ta jest rozłożona w czasie, więc nie jest rewolucją, a ewolucją – w stronę lepszego jutra. To poradnik zarówno dla osób, których priorytetem jest zdrowe ciało, jak i tych, którzy chcą zadbać o wygląd czy rozwój duchowy.

Jeśli zmagacie się z takimi bolączkami codzienności, jak bezsenność, zaparcia, nawracające stany zapalne czy nadwaga lub problemy depresyjne – ta książka jest właśnie dla Was! Podpowiada, co można zmienić już teraz, bez udziału lekarza i wydawania dużych pieniędzy – przy zastosowaniu odpowiedniej diety, ćwiczeń, masaży, czy tradycyjnych metod medycyny chińskiej. Już po kilku tygodniach Wasze ciało odczuje zbawienny wpływ dobrych nawyków i odwdzięczy się Wam lepszym funkcjonowaniem. Odzyskacie radość życia, równowagę emocjonalną, harmonię w rodzinie – rzeczy bezcenne, o które tak trudno w dzisiejszym świecie…

Ajurweda jest nauką holistyczną, co oznacza, że łączy w swych zaleceniach dbałość o ciało i ducha, by człowiek był w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Nie od dziś wiadomo, że lepiej czujemy się, gdy mamy dobre trawienie, a to nam zapewni np. wcześniejsze jedzenie kolacji. Łączy się z tym kolejny dobry nawyk zalecany przez autorkę tego ciekawego i pełnego życiowej prawdy poradnika – a jaki, to sprawdźcie już sami. Warto zacząć zdrowiej i pełniej żyć, bo tylko od nas zależy poziom zadowolenia z tego, jak przeżyjemy każdy następny dzień. Polecam Wam gorąco tę książkę!

Jola

Książkę poleca Wydawnictwo VITAL – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzepmplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...