URODA I ZDROWIE

Abonament medyczny – czy nam się to opłaci?

30 listopada 2018, dodał: Redakcja

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to usługa, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Przybierając formę abonamentu medycznego, ma charakter odpłatny. Sprawdź, ile kosztuje i czy warto go wykupić.

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że z prywatnej polisy zdrowotnej korzysta ponad 2 mln Polaków. W pierwszym półroczu 2018 roku rodacy wydali aż 368,5 mln zł na dodatkowe polisy – o 19% więcej niż rok temu. Nie ma się czemu dziwić – dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym na Rankomat.pl wykupionym można zapewnić sobie łatwiejszy dostęp do wielu świadczeń medycznych.

Abonament medyczny – na czym to polega?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne działa jak abonament medyczny. W zamian za miesięczną opłatę, pacjent otrzymuje dostęp do lekarzy specjalistów, badań oraz wizyt domowych na określonych warunkach. Dzięki temu omija go konieczność oczekiwania w kolejce na wizytę umówioną w ramach NFZ.

Jeżeli osoba ubezpieczona chce skorzystać ze świadczenia, kontaktuje się z placówką medyczną współpracującą z konkretnym ubezpieczycielem. Umawia się na wizytę, zaś po kilku dniach stawia się na konsultacjach u specjalistów. Natomiast wizyty u pediatry czy internisty dostępne są właściwie od razu – nawet tego samego dnia.

Za świadczone prywatne usługi nie trzeba już płacić – wszystko finansowane jest w ramach abonamentu medycznego.

Ile kosztuje abonament medyczny?

Zastanawiasz się, ile kosztuje polisa na życie uwzględniająca ubezpieczenie zdrowotne? Trudno jednoznacznie wskazać konkretną kwotę, ponieważ wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników.

Jak wynika z kalkulacji przedstawionych w serwisach porównywarkowych, ceny wahają się w szerokich granicach: od 32 zł do nawet 245 zł. Tak duża rozbieżność wynika przede wszystkim z oferowanego zakresu świadczeń.

  • TU Zdrowie proponuje polisę już od 32 zł miesięcznie. W ramach ubezpieczenia, pacjent może korzystać z dostępu 16 lekarzy oraz 190 badań. Wizyty domowe nie są dostępne.
  • Signal Iduna proponuje wariant już od 41 zł miesięcznie. Pacjent ma dostęp do 5 lekarzy oraz 116 badań. Nie przysługują mu wizyty domowe.
  • Inter Risk oferuje polisę w cenie od 65 zł miesięcznie. W zamian pacjent otrzymuje dostęp do 18 lekarzy, 89 badań. Wizyty domowe nie przysługują.
  • Inter Ubezpieczenia proponuje abonament medyczny za kwotę już od 245 zł. W zamian można liczyć na dostęp do 65 lekarzy, 175 badań oraz wizyty domowe.

Chociaż prywatne ubezpieczenie zdrowotne wiąże się z dodatkowym kosztem, warto go ponieść. Dzięki temu nie tylko nie czekasz w kolejkach, ale również możesz uzyskać dodatkowe świadczenia pieniężne, np. za pobyt w szpitalu.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Części do samochodu - oryginalne, u…
ja polecam zajrzeć na tą stronę https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody.html Oni oprócz samochodów w ofercie mają...
Kielce
Z chęcią wyjdę gdzie na spacer czy pogadam o filmach, książkach, muzyce itp,...
Najdziwniejsze miejsca na seks
Najdziwniejsze miejsce w jakim widziałam parkę zabierającą się za te sprawy to teren...
Dobry tonik bez alkoholu
Zamiast toników polecam płyny micelarne, są skuteczniejsze w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu cery.