Pod pojęciem gua sha kryje się kamień, technika masażu oraz płynące z tego korzyści dla twarzy. Poznajcie historię kamienia oraz chińską metodę masażu leczniczego.
Kamień
Gua oznacza pocieranie, a sha czerwone ślady. Są to efekty stosowania kamienia. Jest on wykonany z jadeitu lub kwarcu. W zależności od wybranego materiału, otrzymacie inną energię oraz właściwości. Najlepiej je łączyć i stosować przemiennie. Jadeit dogłębnie regeneruje skórę oraz usuwa toksyny. Z kolei kolei różowy kwarc ułatwia proces detoksykacji i usprawnia elastyczność skóry. W porównaniu z jadeitem, znacznie lepiej chłodzi. Możecie spotkać się jeszcze z nazwą płytka – od kształtu. Służy do automasażu twarzy. Wykonuje się krótki i szybkie ruchy, które przypominają właśnie skrobanie. Dzięki temu pobudza się krążenie oraz usprawnia przepływ krwi.
Regularne wykonywanie masażu Gua Sha zdecydowanie korzystnie wpłynie na Waszą urodę. Poprawi krążenie, dotleni skórę, usunie toksyny, zmniejszy cienie pod oczami, uelastyczni skórę, zmniejszy opuchnięcia oraz obrzęki. Dodatkowo poprawi koloryt skóry, rozgrzeje ją, przyniesie odprężenie oraz relaks. Jeżeli nadal ciężko Wam uwierzyć w moc małej płytki, to koniecznie wypróbujcie sami! Technika masażu gua sha sprawia, że formuły preparatów kosmetycznych znacznie lepiej się wchłaniają. Zmieni się faktura skóry, zaczniecie zauważać różnice, poczujecie gładkość i elastyczność skóry.
Stosowanie
Podczas używania płytki, musicie zwrócić uwagę na siłę nacisku. Znajdźcie swój odpowiedni stopień, aby masaż był tylko i wyłącznie przyjemnością. Wykonywane ruchy powinny być skrobiące oraz pocierające. Do tego szybkie i rytmiczne. Jakbyście przyciągali i odciągali na przemian skórę. Cały proces możemy podzielić na cztery etapy. Pierwszy, to oczyszczenie skóry. Następnie masaż, po czym umycie. Na samym końcu nałożenie maski w płachcie. Ostatni krok jest opcjonalny, więc możecie z niego zrezygnować wedle uznania.
Masaż wykonujcie odśrodkowymi ruchami – zacznijcie od środka twarzy i kierujcie się w stronę węzłów chłonnych. Każdy ruch powtórzcie z 10 razy. Sesja powinna wam zająć do 10 minut. Pamiętajcie, aby zaaplikować serum, krem czy olejek. Dzięki temu zyskacie śliskie podłoże, które usprawni masaż. W zależności od wybranego obszaru twarzy, musicie użyć odpowiedniego końca. Przy policzkach przystawcie dłuższy bok płytki. Masaż żuchwy wykonajcie wgłębieniem na płytce i lećcie od środka, aż do ucha. Jeżeli chodzi o okolice ust, to przykładajcie krótszy bok kamienia. Przy brwiach oraz górnych powiekach użyjcie strony z wgłębieniem. Do czoła wybierzcie dłuższy bok kamienia i lećcie od dołu do góry.
Zabieg wykonujcie codziennie, albo trzy razy w tygodniu. Wszystko zależy od Waszych potrzeb czy przyzwyczajeń. Pamiętajcie, że wyłącznie systematyczność przyniesie oczekiwane efekty.
Przeciwwskazania
Niestety nie każdy będzie mógł korzystać z dobroci masażu gua sha. Powinny go unikać osoby z cerą naczynkową, stanami zapalnymi, poparzeniami lub poranionym naskórkiem. Pamiętajcie, aby w razie wątpliwości zasięgnąć opinii lekarza lub dermatologa. Nie martwcie się, z pewnością znajdziecie inne alternatywy do masażu gua sha. Jeżeli przeciwwskazanie jest chwilowe, to po prostu poczekajcie na odpowiedni moment.
zobacz również:
Odmładzający masaż twarzy |
Masaż bańką chińską – sposób na jędrne ciało bez cellulitu |
Masaż twarzy i gimnastyka mięśni |
Masaż refleksoteryczny stóp – co to jest refleksologia? |