Masaż bańką chińską – sposób na jędrne ciało bez cellulitu

31 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dzisiaj panuje kult smukłej, wyrzeźbionej sylwetki, ale też idealnie gładkiej i jędrnej skóry pozbawionej najmniejszych niedoskonałości. Okazuje się jednak, że problemem, z którym najczęściej borykają się panie, jest cellulit. Tzw. pomarańczowa skórka występuje u nawet 90% kobiet i zawsze wpływa niekorzystnie na atrakcyjność zewnętrzną. Wpływ na powstawanie cellulitu ma dieta czy styl życia, natomiast nie da się całkowicie uniknąć jego występowania. Z powodzeniem można za to go zniwelować, a w tym celu warto stosować masaż bańską chińską. Wykonasz go nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale również samodzielnie w domu.

masaż bańką chinską

Jak działa masaż bańką chińską?

Bańka chińska jest nieinwazyjnym sposobem ujędrniania skóry. Jej działanie poprawia krążenie krwi, zmniejsza napięcie mięśni, pobudza przepływy limfy i rozbija tkankę tłuszczową na drobne tkanki, które są łatwiejsze w wydalaniu. Wystarczy 10 zabiegów bańką chińską, by zobaczyć spektakularne efekty. Skóra pozostaje napięta i sprężysta, a cellulit ulega znacznemu spłyceniu.

Jak wykonywać masaż bańką chińską?

Do wykonywania masażu bańką chińską niezbędne są dwa produkty. To silikonowa bańka oraz olejek, który nanosimy się na wybraną partię ciała, dzięki któremu bańkę z łatwością można przesuwać po skórze. Dobrym wyborem będzie olejek, który w swoim składzie zawiera dodatkowo składniki ujędrniające skórę. W swojej ofercie ma je niejeden sklep z kosmetykami.

Przed pierwszym zastosowaniem bańki chińskiej warto poznać kilka zaleceń. Przede wszystkim, przed masażem należy dokładnie oczyścić skórę na wybranej partii ciała. Masaż bańką chińską z powodzeniem można stosować na nogach, pośladkach, plecach, brzuchu, biodrach czy rękach i wszędzie przynosi podobne efekty. Najlepiej, jeśli masaż jest stosowany co 2-3 dni, a na każdą partię ciała należy poświęcić minimum 5 minut.

Masaż bańką chińską trzeba wykonywać prostymi ruchami, od dołu w kierunku serca. Można stosować też ruchy okrężne, nie zapominając o kierunku ku górze ściągania bańki.

Masaż wykonuje się poprzez zaciskanie/zasysanie bańki na skórze i przesuwanie jej. Pierwsze zabiegi mogą być nieco bolesne, natomiast już po kilku wydają się całkiem komfortowe. Początkujący powinni wybrać najmniejszy rozmiar bańki, a wraz z kolejnymi zabiegami wymienić ją na nieco większą.

Dla kogo masaż bańką chińską?

Masaże bańką chińską powinni wykonywać wszyscy, którzy chcą w nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny sposób zmniejszyć występowanie cellulitu i wpłynąć na sprężystość i jędrność skóry.

Masażu nie zaleca się natomiast osobom, których skóra ma skłonność do pękania naczynek czy żylaków. Masażu nie powinno się wykonywać na skórze podrażnionej, ze stanami zapalnymi czy zranionej. Z zabiegów powinny zrezygnować kobiety w ciąży.

Warto pamiętać, że najlepsze efekty masażu bańką chińską uzyskają osoby, które realizują zabiegi wraz ze stosowaniem odpowiedniej diety, uprawianiem sportu i odpowiednim nawadnianiem organizmu. Nie ma jednak wątpliwości, że to jeden z najbezpieczniejszych i skutecznych sposobów walki z niechcianym cellulitem.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz