Masaż refleksoteryczny stóp – co to jest refleksologia? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Masaż refleksoteryczny stóp – co to jest refleksologia?

24 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Masaż refleksoteryczny stóp: jest to metoda lecznicza i relaksacyjna, pochodząca z chińskiej szkoły akupunktury, wchodząca w zakres medycyny alternatywnej. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu.

W ich obrębie znajdują się receptory, których stymulowanie poprzez uciskanie i punktowy masaż warunkuje właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego i układu krążenia, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Poprzez specjalistyczny masaż punktów reflektorycznych na stopach (odpowiadającym określonym narządom ciała), przywraca się równowagę energetyczną organizmu. Metoda skutecznie usuwa stres, zapobiega i leczy różne dolegliwości i choroby.

Masaż ten rozpoczyna się od nałożenia na skórę stóp i łydek rozgrzewających balsamów i delikatnego rozluźnienia mięśni. Następnie stopy owijane są ciepłymi ręcznikami i dopiero tak przygotowane, poddawane są masażowi. Jest do dosyć mocny masaż. Stopy będą zmęczone – ale pozytywnie – jak po dobrym wysiłku fizycznym. Elementy refleksoterapii zapewnią stymulację nie tylko samych stóp ale także całego organizmu.

Co to jest refleksologia?

Refleksologia jest to nauka o specjalnych punktach zwanych refleksami, które znajdują się w stopach i dłoniach, i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Refleksologia jest terapią uzupełniającą opartą na tych samych zasadach co chińska akupunktura i niektóre formy masażu- w organizmie ludzkim znajdują się kanały energetyczne zwane meridianami lub południkami. Właśnie przez te kanały przepływa energia życiowa, która krąży po organizmie ludzkim. Tak wiec zablokowanie jakiegokolwiek meridianu prowadzi do zaburzenia przepływu energii, a co za tym idzie do zachwiania równowagi w organizmie. Właśnie wtedy pojawia się ból lub choroba. Przywrócić równowagę można dzięki uciskowemu, punktowemu masażowi receptorów (zakończeń nerwowych) znajdujących się na stopach. To bodźce uciskowe odblokowują meridiany i prawidłowy przepływ energii życiowej, następuje przywrócenie właściwego funkcjonowania organizmu poprzez samoleczenie.

Co refleksologia może uczynić dla Państwa?

Wielu ludzi wybiera się do refleksologa tak jak wybiera się na masaż: by polepszyć ogólny stan zdrowia, zrelaksować i uspokoić. Ale ponieważ refleksologia jest bardzo złożonym zabiegiem, może pomóc w wielu innych problemach, począwszy od napiętych nerwów, a skończywszy na depresji.

Refleksologia jest polecana w następujących problemach:

* bóle pleców i napięcia mięśniowe
* przebyte urazy sportowe
* stres
* uczucie niepokoju i depresji
* zaburzenia snu i odżywiania
* usprawnia pracę krwioobiegu
* dolegliwości jelitowe
* migreny
* napięcie przedmiesiączkowe
* symptomy menopauzy

Czego oczekiwać od refleksoterapii?

Refleksoterapia nie jest masażem stóp. Terapeuta może pomasować stopy by zrelaksować i uspokoić, ale technika sama w sobie polega na silnym ucisku na określone punkty na stopach.

Technika ta może wywołać dość osobliwe uczucie. Proszę wyobrazić sobie, że ból np. barków, który towarzyszył od lat znika w kilka sekund pod wpływem ucisku palców u nóg! Napięcie zostaje uwolnione a ból znika. Sesja ta trwa zazwyczaj około godziny. Już po jednym zabiegu odczuwalne są jego dobroczynne efekty.

zobacz również:

Chirurgiczne usuwanie znamion – skuteczny sposób na pozbycie się zmian skórnych

Techniki i rodzaje masaży

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Masaż refleksoteryczny stóp – co to jest refleksologia?

  1. avatar Kizia Mizia pisze:

    Ja strasznie mam czułe stopy, i uwielbiam wszelkie masaże i akupresurę stóp. Bardzo mnie to odpręża

  2. Bardzo przydatny artykuł :-).Na pewno przyda się wielu osobom

  3. avatar Refleksoterapeuta pisze:

    Warto jeszcze dodać, aby korzystać tylko z usług certyfikowanych refleksoterapeutów. Samemu możemy sobie bardziej zaszkodzić.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Białe meble - polecacie czy nie?
Niezaprzeczalnym atutem białych mebli kuchennych jest fakt, że doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, rozjaśniając...
Co myślicie o kobiecym stylu zarząd…
Kobiety w roli menedżerek zarządzają podmiotami w inny sposób niż płeć przeciwna, gdyż częściej...
Nadpotliwość
Podstawowym sposobem na nadpotliwość jest odpowiednia higiena ciała. Częstotliwość kąpieli należy dostosować do swojej...
Bielizna
Bielizna jest potrzebna każdej kobiecie by dać jej uczucie komfortu w każdej sytuacji, podkreślić...