9 rzeczy do zrobienia przed ślubem | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

9 rzeczy do zrobienia przed ślubem

25 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dla niektórych osób ślub to wymarzony i z dawno oczekiwany dzień, dla innych par to skromna uroczystość, która jedynie wyznacza kolejny etap wspólnego życia. Niezależnie od rozmiarów ceremonii, ilości gości, wystroju oraz rodzaju wesela, organizacja ślubu może wydawać się ogromnym wyzwaniem. Aby zmniejszyć presję, warto z wyprzedzeniem zadbać o najważniejsze kwestie i uniknąć niemiłych niespodzianek. Co warto uwzględnić na liście ślubnych przygotowań?

Oszacuj swój budżet

Wiedza o tym, jakie fundusze można przeznaczyć na dekoracje, catering oraz salę weselną pomoże wybrać opcje, które nie przekroczą naszych możliwości finansowych. Warto przy tym pamiętać, że większa sala weselna z niewielką ilością ozdób może się wydawać pusta, podczas gdy mniejszy obiekt zapewni bardziej przytulną atmosferę – nie zawsze więc więcej znaczy lepiej.

Określ wstępnie liczbę gości

Pomoże to ustalić wielkość sali weselnej, dobrać ilość dań w menu oraz zadbać o odpowiednią ilość oraz rodzaj atrakcji.

Wybierz datę oraz lokalizację ślubu

Nawet niewielkie uroczystości na kilkudziesięciu gości oznaczają, że należy liczyć się z obecnością przynajmniej kilkunastu samochodów, co oczywiście wiąże się z koniecznością zadbania o miejsca parkingowe. Wybór daty ślubu jest równie ważny, gdyż niektóre sale weselne cieszą się dużą popularnością i wymagają złożenia rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Ustalenie zawczasu terminu uroczystości pozwala również przygotować się gościom i zadbać o zarezerwowanie dni wolnych w pracy.

Zastanów się nad usługami wedding plannera

Organizacja ślubu to nieraz setki godzin, które trzeba spędzić na rozmowach, konsultacjach oraz dojazdach do sali weselnej, kościoła, kwiaciarni czy cukierni. Dla zapracowanej pary młodej może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie wedding plannera, czyli konsultanta ślubnego. Jest to osoba, która zadba o kompleksowe przygotowanie uroczystości i dopilnuje, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Tego typu osoby zajmują się wyborem kwiatów, menu, rozmowami z dostawcami usług, a także obsługą podczas ślubu oraz wesela.

Zadbaj o wszystkie dokumenty

Ślub to również dzień, w którym uczucie między dwojgiem ludzi zostaje sformalizowane z punktu widzenia prawa lub wiary, jeżeli mowa o ślubie kościelnym. Aby tego dokonać, trzeba zgromadzić niezbędne dokumenty i dopełnić formalności przewidzianych przez Urząd Stanu Cywilnego lub kościół.

Wynajmij fotografa, zespół, wodzireja lub DJ-a

Bez tych osób trudno sobie wyobrazić ślub, dlatego upewnij się, że wybierzesz muzyków, którzy zadbają o odpowiednią oprawę wesela. Zapoznaj się z repertuarem oraz umiejętnościami artystów, aby upewnić się, czy spełniają oni Twoje oczekiwania. Obecność fotografa pomoże uwiecznić ten szczególny dzień, jednak warto pamiętać, że tego typu osoby mogą mieć napięty grafik, toteż dobrze jest zarezerwować sobie ich usługi z wyprzedzeniem.

dekoracje weselne

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Trudno napotkać ślub czy wesele bez kwiatów, wstążek oraz odpowiednich draperii. Spójny wygląd dekoracji i papeterii stworzy wspaniałą oprawę dla uroczystości.

Dopasuj menu

W tym wypadku weź pod uwagę nie tylko swój gust, ale również preferencje gości. Niektóre osoby mogą cierpieć z powodu alergii lub nie spożywają mięsa.

Oddaj pierścionek zaręczynowy do czyszczenia

Statystycznie pary trwają w narzeczeństwie około roku, co jest związane z oczekiwaniem na dostępny termin sali weselnej oraz kosztami uroczystości. Niektóre pary dają sobie dwa lata lub więcej, zanim zdecydują się na powiedzenie sobie „tak”, co wpływa na wygląd noszonej biżuterii. Pierścionki zaręczynowe produkowane są z różnych rodzajów metali szlachetnych, takich jak srebro czy złoto, a te z czasem pokrywają się naturalną patyną. Aby przywrócić im olśniewający wygląd, warto je oddać do czyszczenia przed samą ceremonią ślubną.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...
Czy dokarmiacie gołębie?
Jak byłam mała, to zimą dokarmialiśmy ptaki. Przyfruwało dużo wróbelków, sikorki, no i pojawiały...