50 najpopularniejszych roślin dziko rosnących – recenzja

2 września 2021, dodał: hotapple
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zioła lecznicze są znane ludzkości właściwie od początku jej istnienia. Gdyby nie one, naszych przodków pokonałyby choroby i ludzkość nie dotrwałaby do XXI wieku – zawdzięczamy im więc nasze istnienie. Rośliny te są znakomitą alternatywą dla produktów farmaceutycznych, a skuteczność ich działania została potwierdzona przez całe pokolenia pacjentów, którzy nie mieli możliwości innego leczenia.

50 najpopularniejszych roślin dziko rosnących książka

W prezentowanym tu poradniku poznajemy 50 najpopularniejszych roślin, które możemy spotkać w swojej okolicy, a korzystanie z ich mocy prozdrowotnych jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wiedzieć, które zioła stosować na jakie dolegliwości, które ich części zbierać i w jakim okresie wegetacji. Bywa, że lecznicze właściwości posiada tylko kora, korzeń lub liście, a czasem kwiaty, owoce czy nasiona. Istotne jest też właściwe rozpoznanie danej rośliny, by móc wzbogacić o nią naszą apteczkę, a często także kuchnię, gdyż wiele z nich nadaje się do przyrządzania w potrawach.

Książka nie przytłacza czytelnika zbyt obszernym tekstem – liczy ok. 280 stron, z czego ok. 60% zajmują fotografie i ilustracje przedstawiające opisywane tu zioła. Jest podzielona na kilka rozdziałów, w których zostają przedstawione typowe miejsca występowania poszczególnych gatunków ziół. Każda roślina jest tu omówiona osobno – poznajemy jej substancje aktywne, czas zbioru ,zastosowanie w leczeniu i kuchni, a także przeciwwskazania do stosowania. Duże zdjęcia ziół rosnących w ich naturalnym środowisku nie pozostawiają wątpliwości co do ich wyglądu. Dla pewności jednak autorzy przestrzegają przed trującymi „sobowtórami” niektórych ziół, pokazując istotne różnice między nimi.

Autorzy zadbali także o to, byśmy wiedzieli, jak przyrządzać preparaty lecznicze z ziół – wywary, napary, maceraty, wina, czy mieszanki z innymi ziołami i lekami dostępnymi w aptece. Dzięki temu możemy skutecznie i w naturalny sposób leczyć powszechne dolegliwości, takie jak zaburzenia trawienne, problemy kobiece, przeziębienie czy bóle różnego pochodzenia. Przedstawione tu rośliny świetnie wzmacniają odporność, oczyszczają organizm i pomagają uniknąć łykania pełnych chemii leków. W zamian otrzymają sporą dawkę mikroelementów oraz witamin prosto z natury – i to zupełnie za darmo! Szczególnie weganie powinni poznać bliżej rośliny, które pomagają uzupełnić niedobory substancji odżywczych wynikających z ich bardzo eliminacyjnej diety.

Polecam tę książkę szczególnie osobom początkującym w dziedzinie zielarstwa. Jednak i doświadczeni zbieracze roślin leczniczych mogą tu pogłębić swoją wiedzę, poznając nowe przepisy na naturalne preparaty lecznicze. Obszerna bibliografia na końcu książki odsyła do innych pozycji poświęconych tej dziedzinie, co pozwala łatwo znaleźć interesujące nas publikacje. Słownik pojęć medycznych i botanicznych wyjaśnia natomiast wszelkie wątpliwości, które mogą nasunąć się nam w trakcie lektury. Zapraszam więc do poznania świata natury, bogatego w rośliny lecznicze, które tylko czekają, by Wam pomóc!

Gabrysia

Książka jest dostępna TUTAJ
Dziękujemy Wydawnictwu Vital za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...