URODA I ZDROWIE

5 zasad zdrowszej kuchni

12 stycznia 2017, dodał: tm

Jak powiedział Monteskiusz „Medycyna zmienia się, gdy zmienia się kuchnia”. Wielu naukowców w dzisiejszych czasach twierdzi, że sposób naszego odżywiania się, może wpłynąć na długość naszego życia. Doba śmieciowego jedzenia i potraw smażonych na głębokim tłuszczu, źle wróży naszej populacji. Każdy z nas może jednak zmienić nawyki i przejść na ‘’zdrową stronę mocy’’. Warto spróbować już dzisiaj.

 

Oto pięć zasad zdrowszej kuchni:

1. Ogranicz spożywanie soli. Nadmierna ilość sodu jest przyczyną nadciśnienia. Mimo, że chlorek sodu poprawia smak potraw, jak najszybciej pozbądź się solniczki ze stołu. Kiedy gotujesz, używaj przypraw i ziół, zamiast ,,białej śmierci’’, ewentualnie wybierz sól himalajską, która jest bogata w związki mineralne i cechuje się niską zawartością szkodliwego w dużych ilościach sodu.


2. Unikaj tłuszczów utwardzonych. Podwyższają one poziom cholesterolu we krwi oraz są częstą przyczyną miażdżycy, cukrzycy, chorób serca, otyłości. Zrezygnuj m.in. z margaryny, masła ,batonów, chipsów. Stosuj zdrowy olej kokosowy najlepiej nierafinowany.


3. Gotuj na parze zamiast smażyć. Ta najzdrowsza forma obróbki termicznej żywności, pozwala zachować maksymalną ilość witamin i składników mineralnych, przy jednoczesnym braku zmiany naturalnego smaku. Zrezygnuj z tłuszczu na rzecz zdrowia. Pamiętaj, żeby nie używać soli!


4. Ogranicz biały cukier. Dieta bogata w rafinowany cukier może przysporzyć wielu problemów zdrowotnych. Powoduje także próchnicę zębów i dostarcza jedynie pustych kalorii. Gdy masz ochotę na coś słodkiego, wybierz owoce. Do herbaty dodawaj stewię.


5. Ogranicz białą mąkę. Uboga w błonnik, może powodować problemy z jelitami. Zastąp ją pełnoziarnistą, która jest bogata w składniki odżywcze i błonnik.


Zastosuj powyższe zasady w swojej kuchni, a Twój organizm Ci podziękuje. Pamiętaj, żeby zdrowe posiłki spożywać regularnie i nigdy w pośpiechu.

zobacz również:

  1. Rozgrzewający imbir – przepis na zimową herbatkę
  2. Alkohol – czy szkodzi?
  3. Prawdziwa dieta antyrakowa
  4. Dieta wątrobowa – usuwanie toksyn

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...