URODA I ZDROWIE

5 problemów przy których polecana jest terapia online

18 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Dzięki ciągłemu postępowi technicznemu psychoterapia online staje się coraz bardziej popularna. Panująca epidemia Covid-19 przyspieszyła proces przemian zachodzących w branży psychoterapeutycznej.

 

psychoterapia online

 

Wielu terapeutów, którzy dotychczas nie pracowali online ze zdumieniem stwierdzili, że procesy terapeutyczne w świecie wirtualnym mają się zaskakująco dobrze. Istnieje wiele badań potwierdzających skuteczność terapii online i dowodzących, że może być równie skuteczna jak terapia stacjonarna.

W przypadku jakich problemów warto skorzystać z takiej formy terapii?

1. ADAPTACJA NA EMIGRACJI – terapia online jest dobrym rozwiązaniem dla emigrantów, pozwala korzystać z terapii w ojczystym języku poza granicami Polski. Życie w obcej kulturze, poza znanym środowiskiem i z dala od swoich korzeni jest wymagające. Emigranci są grupą szczególnie narażoną na kryzysy psychiczne.

2. AGORAFOBIA – jeżeli odczuwasz lęk przed wyjściem z domu, terapia online zapewni Ci wsparcie psychologiczne w domowym zaciszu, w miejscu które znasz i w którym czujesz się bezpiecznie.

3. DEPRESJA POPORODOWA – młodej mamie może być trudno dotrzeć na sesję psychoterapeutyczną, terapia online sprawi że terapia będzie możliwa i jak najmniej kłopotliwa.

4. DEPRESJA TOWARZYSZĄCA CHOROBIE SOMATYCZNEJ – jeżeli chorujesz somatycznie jesteś w grupie ryzyka zachorowania na depresję, warto poszukać profesjonalnego wsparcia terapeuty.

5. NIESTABILNY TRYB ŻYCIA – jeżeli trudno Ci wprowadzić rytm w Twoją codzienność a czujesz że go potrzebujesz, terapia online będzie wykonalną stałością w Twoim życiu. Terapia online jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które ze względów zawodowych lub prywatnych nie mają stałego miejsca zamieszkania.

Gdzie szukać terapii online?

Terapia online to połączenie profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej z osiągnięciami i wyzwaniami współczesnego świata. Pamiętaj, że aby psychoterapia online była skuteczna warto włożyć wysiłek w odnalezienie odpowiedniego psychoterapeuty. Terapeuty warto poszukać za pośrednictwem dużego i sprawdzonego serwisu internetowego, skupiającego terapeutów pracujących online, np. trzymsie.pl. Taki serwis potwierdza wykształcenie terapeutów, weryfikuje ich doświadczenie i zapewnia bezpieczeństwo płatności i samej terapii.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mity na temat masażu
> niechcemisie napisał/a:> Tak zachwalasz, że wygooglałam tę matę. Wygląda fajnie i...
Dekoloryzacja
Ja już nie eksperymentuje w domu z kolorem. Już kiedyś zniszczyłam sobie włosy....
Co zrobić na kolację?
Krewetki z ryżem, bardzo smaczne, doprawione sosem sojowym. Szybko gotowe, lekkie, ale pożywne...
Co zrobić na kolację?
U nas dziś o dziwo pogoda pozwoliła na grill, więc były domowe burgery