4 sposoby na uciążliwych sąsiadów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

4 sposoby na uciążliwych sąsiadów

17 maja 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Sąsiedzi nieszanujący obowiązującej ciszy nocnej lub niedbający o wspólną przestrzeń to problem, który doskonale rozumie wiele Polek i Polaków, w szczególności tych mieszkających w bloku. Jak postępować z uciążliwym sąsiadem, aby nie eskalować konfliktu, a go rozwiązać? Od czego zacząć? Podpowiadamy w dalszej części artykułu.

DOMKI

Sposób nr 1: porozmawiaj na spokojnie

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, a jednym z nich jest rozmowa. Spokojna rozmowa, w której przedstawisz swoją perspektywę i w kulturalny sposób poprosisz o zmianę zachowania, może zmienić nastawienie Twojego sąsiada. Pamiętaj tylko, aby zachować uprzejmość, nie chcesz przecież aby Twoje uwagi zostały odebrane jako atak i przyczyniły się do powstania konfliktu. Warto też wytłumaczyć, dlaczego ta sytuacja jest dla Ciebie niezręczna i jak oddziałuje na Twoje życie. Na przykład jeśli masz dzieci, to możesz wspomnieć, że przez hałasy nie mogą one spać, co odbija się na całej rodzinie. W takiej sytuacji dobrze też zaznaczyć, w których godzinach głośniejsza muzyka Ci nie przeszkadza, a w których takie zachowanie jest dla Ciebie niedopuszczalne.

Sposób nr 2: poinformuj sąsiada o obowiązujących zasadach

Zdarza się tak, że pewne zachowania sąsiada wynikają z jego niewiedzy, a nie ze złych intencji. Dlatego też podczas rozmowy dobrze jest poinformować go o obowiązujących zasadach. Przykładowo, jeśli sąsiad nagminnie puszcza głośno muzykę po 22, to wspomnij lub zażartuj w sąsiedzkiej rozmowie o ciszy nocnej. W ostateczności możesz też wspomnieć o regulaminie porządkowym, jaki jest ustalany przez spółdzielnię mieszkaniową. Jednak ta druga opcja może doprowadzić do eskalacji problemu, jeśli nieumiejętnie zwrócisz uwagę sąsiad może to odebrać jako atak, więc podobnie jak w przypadku rozmowy zalecamy tutaj zachowanie taktu i ostrożne podejście do sprawy.

Sposób nr 3: porozmawiaj z innymi sąsiadami

Problemy z danym sąsiadem zazwyczaj nie dotyczą tylko jednej osoby/rodziny, bardzo często wielu sąsiadów uważa, że dane zachowanie jest uciążliwe. Jeśli więc sąsiad, mimo Twoich próśb i spokojnej rozmowy, nie potraktował Cię poważnie, warto porozmawiać z resztą sąsiadów. Być może jego zachowanie ulegnie zmianie w momencie, w którym kilka osób zwróci mu uwagę na daną kwestię.

Sposób nr 4: anonimowa skarga

Tablica ogłoszeń to idealne miejsce do powieszenia anonimowej wiadomości dla sprawiającego trudności sąsiada. W ogłoszeniu podaj konkretny numer mieszkania, aby nikt nie miał wątpliwości, do kogo kierowana jest informacja. Najprawdopodobniej adresat zerwie kartkę przy pierwszej możliwej sposobności, ale istotne jest to, że ją najpierw przeczyta. Często zdarza się tak, że anonimowa skarga wywiera większy wpływ niż rozmowa w cztery oczy.

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy Ci 4 sposoby poradzenia sobie z uciążliwym sąsiadem. Są jednak sytuacje, w których delikatna perswazja lub otwarta komunikacja nie zawsze działają i czasami trzeba podjąć bardziej radykalne kroki, wliczając w to także zwrócenie się o pomoc do odpowiednich władz. Jeśli jednak masz dość kłótni z sąsiadem, a wszystkie próby, nawet te ostateczne nie przynoszą oczekiwanego skutku, zastanów się nad zmianą otoczenia. Nowe mieszkania w Oświęcimiu https://www.dombud.pl/oferta/mieszkanie/oswiecim ,Katowicach, Krakowie oraz innych polskich miastach oferuje m.in. Dombud. Pamiętaj jednak, aby przy wyborze nowego lokum, sprawdzić dokładnie okolicę (czy jest spokojna, czy nie ma w pobliżu klubów lub barów otwartych do późna w nocy), w ten sposób uchronisz się przed hałasem. W szczególności warto zwrócić na to uwagę, jeśli w poprzednim miejscu zamieszkania hałaśliwe otoczenie było dla Ciebie i Twojej rodziny największym problemem.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak często się badać?
W mojej firmie kadrowa tego bardzo pilnuje, trzeba co roku mieć świeże badania...
Metylowane witaminy
Witamina to witamina, a dla mnie to podejrzane takie określanie dodatkowe, żeby tylko więcej zarobić...
Brak inicjatywy partnerki
Z moich obserwacji to takie oziębłe dziewczyny raczej zostają same:)
szukam zestawu do decoupage'u...
Są fajne chusteczki w e-sklepach, bardzo duży wybór.