Steamer parowy – dlaczego warto?

17 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Prasowanie to czynność, której większość ludzi chciałaby uniknąć za wszelką cenę. Jest jednak coś fascynującego w procesie doprowadzania ubrań do porządku i prasowania, co sprawia, że raz za razem kontynuujemy tę czynność, nawet jeśli nie ma to dla nas sensu z jakiegokolwiek innego powodu – na przykład wtedy, gdy żelazko może zniszczyć nasze ulubione ubranie za jednym zamachem! Przydatny może być w takim przypadku steamer parowy – czyli właściwie co takiego?

Działanie steamera

Najlepszym sposobem na pozbycie się zagnieceń na ubraniach jest użycie parownicy do ubrań, czyli steamera. Napełniasz pojemnik wodą, podłączasz go i czekasz, aż osiągnie ona pożądaną temperaturę. Możesz jednym prostym ruchem skierować urządzenie na to, co wymaga prasowania, czyszczenia lub odświeżenia!

Steamer parowy firmy SteaMaster jest urządzeniem, które umożliwia parowanie odzieży przy użyciu pary wodnej. Jeśli zależy ci na dokładniejszym prasowaniu ubrań, prasowanie parowe może być tym, co będzie idealne dla ciebie. Urządzenie łączy w sobie zarówno gorącą wodę, jak i powietrze pod wysokim ciśnieniem, aby dotrzeć głęboko do wszystkich zmarszczek, nie powodując przy tym żadnych problemów!

Zastosowanie parownicy

Jedną z najlepszych rzeczy w parownicy do ubrań jest to, że można jej używać nie tylko do pozbycia się zagnieceń, lecz także brudu z tkanin. Cały mechanizm tego urządzenia polega na podgrzewaniu wody za pomocą elementu elektrycznego i podawaniu jej przez rury wykonane z aluminiowej lub miedzianej siatki, które zamieniają się w parę pod wysokim ciśnieniem; w ten sposób powstają drobne kropelki powodujące rozluźnienie tkanin, dzięki czemu ubrania stają się gładkie!

Żyjemy w świecie mody, w którym ludzie zawsze chcą wyglądać jak najlepiej. Teraz nie musimy już wyciągać naszych ubrań i poddawać ich dodatkowemu etapowi w pralni po każdym użyciu (chodzi tu na przykład o płaszcze czy garnitury, których nie możemy wrzucić do pralki) – wystarczy bezproblemowo odświeżyć je dzięki parownicy.

Para nie tylko usuwa zagniecenia, lecz także dezynfekuje oraz oczyszcza z zapachów – pamiętajmy, że jest to wysoka temperatura, która usuwa bakterie.

Dzięki parownicy możesz pozbyć się zagnieceń z ulubionej koszuli, nie niszcząc jej. Tradycyjne żelazko uszkodzi i zniszczy każdą tkaninę, jeśli będzie używane zbyt długo. Niektóre materiały może wręcz stopić.

Prasowanie z pomocą steamera jest zawsze bardziej efektywne niż przy użyciu tradycyjnego żelazka. Dzieje się tak dlatego, że para wodna może wniknąć głęboko w tkaniny, wygładzając je bez uszkadzania i rujnowania Twoich ulubionych ubrań!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

1% podatku
ja oddaję na fundację opiekującą się zwierzętami
Moodo
Ostatnio fajną ramoneskę tam kupiłam w promocji - 40%!
Torebka duża czy mała?
Mam kilka małych i jedną dużą
Co zrobić ?
Ludzie są roztargnieni, wiecznie w biegu i chwila nieuwagi może spowodować nieszczęście. mnie prawie...