4 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz walizki podróżne

29 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wybierając się w podróż, warto dobrze przemyśleć wybór walizki, by była ona optymalnie dopasowana do potrzeb i spełniała oczekiwania, ułatwiając podróżowanie, a nie je utrudniając. Czym się zatem kierować, wybierając walizki podróżne?

walizki podróżne

  • Małe, duże czy może średnie walizki podróżne?

Rozmiar walizki zależy głównie od tego, co potrzebujesz zabrać ze sobą oraz jak długa jest podróż. Na city break idealne są małe walizki kabinowe, które możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu, co zmniejsza koszt wyjazdu, gdyż najczęściej taką walizkę możesz zabrać bez dodatkowych kosztów. Średnia walizka sprawdza się w czasie podróży służbowych czy krótszych wyjazdów. Duże walizki są idealne na długie urlopy, kiedy chcesz zabrać ze sobą wszystko, co potrzebne i czuć się komfortowo.

  • Zwróć uwagę na to, z czego wykonana jest walizka

Walizki podróżne zrobione są z miękkich i twardych materiałów. Miękkie to nylon, Codura czy poliester. Zaletą takich walizek jest ich elastyczność oraz dodatkowe kieszenie. Twarde walizki zrobione są z materiału ABS, policarbonu lub polipropylenu. Materiały te różnią się elastycznością i odpornością na pęknięcie. Najbardziej elastyczny jest policarbon. Wybierając walizkę, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i co jest istotniejsze. Odporne na uszkodzenia walizki podróżne są niezbędne na lotniskach, ale jeśli podróżujesz swoim samochodem i ostrożnie obchodzisz się z bagażem, nie musisz wybierać walizek z superwytrzymałych materiałów.

walizka

  • A co z ilością kółek?

Walizki podróżne wyposażone są w 2 lub 4 kółka. Która opcja jest lepsza? To zależy. Na płaskich powierzchniach, jakie są na lotniskach czy niektórych dworcach 4 kółka sprawdzą się doskonale, bo walizkę można ciągnąć obok siebie, bez obciążania ramienia, co jest konieczne, gdy przechyla się walizkę, by ciągnąć ją na 2 kółkach. Jednak opcja z 2 kółkami jest wygodniejsza w trudniejszym terenie, dlatego warto się zastanowić, gdzie będziesz użytkować walizkę i po jakich powierzchniach ją ciągnąć.

  • Dodatkowe wyposażenie

Walizki mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, jak zamek szyfrowy TSA, który zabezpiecza wnętrze walizki przed otwarciem przez niepowołane osoby, jednocześnie umożliwia służbom lotniskowym zaglądnięcie do walizki, co bywa konieczne. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe kieszenie i schowki, które dostępne są w miękkich walizkach. Zwiększają one ich pakowność i pozwalają na łatwą dostępność do najpotrzebniejszych rzeczy.

Dobrze dopasowana do potrzeb walizka zwiększa komfort podróży i całego wyjazdu, bez względu na to, czy jest to podróż służbowa czy wakacyjna.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...