3 powody, dla których warto przyjść z niemowlakiem na konsultację do fizjoterapeuty | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

3 powody, dla których warto przyjść z niemowlakiem na konsultację do fizjoterapeuty

27 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

ćwiczenia fizjoterapeutyczne z niemowlęciem

Pierwszy rok życia dziecka to bardzo istotny okres, w którym dynamicznie się ono rozwija zarówno ruchowo, jak i poznawczo. Właśnie w tym okresie dobrze jest skonsultować swoje niemowlę z fizjoterapeutą, który może profesjonalnie ocenić rozwój dziecka, rozwiać wszystkie wątpliwości rodziców, a także wdrożyć terapię, jeśli będzie to konieczne. Zobacz, jakie efekty może przynieść szybkie wykrycie asymetrii podczas konsultacji z fizjoterapeutą.

Efekty konsultacji niemowlaka z fizjoterapeutą:

efekty wiczeń fizjoterapeutycznych u niemowlęcia

Na konsultacji 3-miesięcznego niemowlaka fizjoterapeuta zdiagnozował asymetrię w obrębie głowy i tułowia oraz pojawiające się spłaszczenie w obrębie potylicy. Wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwoliło na wdrożenie odpowiedniej terapii, która zahamowała pogłębienie asymetrii oraz zapobiegła nieprawidłowemu rozwojowi niemowlaka.

Konsultacja z fizjoterapeutą umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości w rozwoju niemowlaka oraz rozpoczęcie wczesnej interwencji. Stymulacja nieprawidłowych funkcji pozwala na zahamowanie rozwoju wielu zaburzeń oraz nie dopuszcza do pogłębienia trudności rozwojowych. Dzięki temu niemowlę może uzyskać możliwie najlepszy dla niego rozwój psychoruchowy.

Fizjoterapeuta ocenia rozwój niemowlaka

Podczas konsultacji fizjoterapeuta przeprowadza z rodzicami wywiad medyczny oraz bada dziecko – sprawdza ilość i jakość prezentowanych wzorców ruchowych. Takie konsultacje odbywają się w Paley European Institute. Na tej podstawie ocenia, na jakim etapie rozwoju jest niemowlak oraz czy mieści się w normach.

Jeżeli u niemowlaka, który wymaga wsparcia w rozwoju, nie przeprowadzimy odpowiednio wcześnie terapii fizjoterapeutycznej, może to skutkować opóźnieniem psychoruchowym, co w późniejszych latach może doprowadzić do wad postawy.

Fizjoteraputa uczy prawidłowej pielęgnacji niemowlaka

Na konsultacji fizjoterapeuta udziela rodzicom instruktażu w zakresie odpowiedniej pielęgnacji dziecka – prawidłowego podnoszenia, przewijania, obracania, odkładania – oraz wspierania rozwoju niemowlaka według jego potrzeb. Podczas konsultacji fizjoterapeuta rozwiewa także wszelkie wątpliwości i odpowiada na wszystkie nurtujące pytania dotyczące rozwoju dziecka. Najważniejsze jest jak najwcześniejsze podjęcie ewentualnych działań terapeutycznych, co pozwoli możliwie jak najlepiej wspomóc rozwój psychoruchowy dziecka.

 

Fizjoterapeuta układa odpowiednią dla niemowlaka terapię

Gdy fizjoterapeuta stwierdzi nieprawidłowości w rozwoju, opracowuje plan terapeutyczny. Jeśli zaistnieje potrzeba wsparcia niemowlaka w postaci terapii, fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia, które będą odpowiednio zaplanowane dla każdego małego pacjenta, dbając o jego komfort i bezpieczeństwo. Na takich ćwiczeniach fizjoterapeuta stymuluje rozwój dziecka, a także odpowiednio aktywizuje dziecko, wywołuje prawidłowy ruch i dba o prawidłową symetryczną postawę ciała niemowlaka.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

nasze ciuchy
Ja bardzo chętnie oddam ,wymienię swoje ciuchy, zwłaszcza te w których już nie chodzę.
Mydełka
Najlepiej mydła stosować wraz z delikatniejszymi środkami myjącymi. I wybierajmy te naturalne, pozbawione drażniących...
Kinesiotaping
Kinesiotaping, inaczej plastrowanie dynamiczne, to metoda terapeutyczna, która wykorzystywana jest przede wszystkim przez fizjoterapeutów....
ceny perfum
Ja kupuję perfumy do stu zł właśnie...